Yurt Dışından PlayStation 5 Almak

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yurt Dışından PlayStation 5 Almak hakkında bilgiler vereceğiz.

Yurt dışından PlayStation 5 almak isteyen oyuncular yurtdışı mağazalarda daha uygun fiyata satılan PS5’in Türkiye’de bulunmamasını da bir gerekçe olarak görüyor. Yurt dışından PlayStation 5 almak karlı mı? Sorusunun cevabı ise ülkeden ülkeye değişiyor.

8.299 TL fiyatla Türkiye’de alıcı bulmasına rağmen son dönemde karaborsa olan ve çoğu oyuncunun almak isteyip alamadığı PlayStation 5 oyun konsolu, ABD, Almanya ve diğer birçok ülkede bulunması zor olan teknolojik cihazlar arasında yer alıyor.

Oyun konsolunun bu kadar fazla stok sorunu olmasının en büyük nedeni olarak üretim ve üretime darbe vuran coronavirüs gerekçe gösteriliyor. 3 milyondan daha fazla PlayStation 5 üretildiğini ve milyonlarcasının üretilmeye devam edeceğini açıklayan PlayStation 5’in üreticisi Sony, şimdilik stok sorunlarının ne zaman düzeleceğine dair garanti vermiyor.

Lider oyun konsolu üreticisi Sony, PlayStation 5 stoklara ne zaman girecek? Sorusuna yanıt veremediği için Türk oyuncular yurt dışında zaman zaman e-ticaret sitelerinde açılan stoklar sayesinde sipariş verebiliyorlar.

Yurt Dışından PlayStation 5 Almak

Yurt Dışından PlayStation 5 Almak Mantıklı Mı?

Yurt dışından PlayStation 5 satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında vergi oranlarına mutlaka bakmak gerek. Amazon’dan PlayStation 5 satın alırken dikkat edilmesi gereken hem vergi hem de kargo masrafları olmalı. Ancak Amazon dışında çoğu siteden PlayStation 5 sipariş verirken vergi ödemesini anlık olarak yapamıyorsunuz ve ne kadar vergi çıkacağını net olarak hesaplamak mümkün olamayabiliyor.

Fiyatı 6.000 TL ve altına denk gelmesi durumunda yurt dışından PlayStation 5 satın almak mantıklı karar olabilir.

Ancak bu dijital sürüm için değil normal sürüm için geçerli bir karar. Garanti sorunu ve diğer problemler hesaba katıldığında artık yurt dışına çıkmanın da coronavirüs nedeniyle çok zor olduğu göz önüne alınarak Türkiye’den garantili PlayStation 5 stoklarının açılmasını beklemek yerinde karar olabilir.

Eğer sık sık yurt dışına çıkıyorsanız ve daha uygun fiyatla PS5 bulabiliyorsunuz sizin için yurt dışından PS5 satın almak çok daha uygun ve daha az zahmetli olacağı için ilk tercihiniz olabilir. Oyun konsolunu yurt dışından satın almanız durumunda dil seçeneği ve mağaza seçeneği olarak yine Türkiye’yi seçebiliyorsunuz ve tek dezavantaj Türkiye’de garantisinin geçerli olmaması oluyor.

Ayrıca Kontrol Et

PlayStation Mu Daha İyi, XBOX Mı Daha İyi?

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere PlayStation Mu Daha İyi, XBOX Mı Daha İyi? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir