YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Yıllardır en popüler video izleme platformu ünvanını elinde bulunduran YouTube her gün milyonlarca kullanıcıyı ağırlamaya devam ediyor. Öte yandan yıllardır YouTube kullanıcıları bu platform üzerinden YouTube video indir seçeneklerini araştırıyor. Bu kapsamda birçok YouTube kullanıcısı YouTube video indirme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını arıyor. Bu yazımızda sizlere YouTube video indirme, programsız YouTube video indirme işlemini kolayca halledebileceğiniz bazı metotları göstereceğiz.

YouTube video platformu video üreticilerinin haklarını korumak amacıyla videoların indirilmesini istemiyor. Ancak kullanıcılar her zaman hafızaya kaydedilen ve istedikleri zaman izleyebilecekleri videoları talep ediyorlar. Her YouTube kullanıcıları değil sadece YouTube Premium satın alanlar YouTube video indirme işlemini gerçekleştirebiliryor. Video indirme işlemi normal şartlarda sadece YouTube Premium kullanıcılarına sunulan bir hizmet olsa da YouTube video indirme işlemini herhangi bir ücret ödemeden herkes yapabilmektedir. YouTube video indir seçeneği için çeşitli programlar gerekse de programsız YouTube video indirme işlemi de yapılabiliyor.

Youtube Video İndir

YouTube video indirme işlemi için farklı platformlarda farklı metotlar bulunmaktadır. Yani Windows, Android ve İOS platformları için farklı metotlar vardır. Yazımızın devamında YouTube’dan indirmek istediğiniz videoları nasıl indireceğini size size kısaca anlatıyoruz. YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı aşağıda.

İlk olarak en yaygın ve basit bir yöntemden bahsedeceğiz. YouTube video indirme işlemi yapılabileceği En kolay yol URL kodu ile gerçekleştirebileceğiniz yöntemdir. Vd downloader internet sitesinin YouTube videolarını kolayca indirebilmek adına geliştirdiği bir yöntem vardır. Burada tek yapılması gereken YouTube üzerinden istediğiniz videoyu açarak URL de www.YouTube.com öncesine ve Vd harfini yazarak enter a basmaktır. Bu işlem yapıldığında otomatik olarak YouTube içerisinde bulduğunuz videonun indirme sayfasına gitmiş olacaksanız. Daha sonra buradan videonun formatını ve kalitesini seçerek YouTube video indir işlemini kolayca halletmiş olursunuz.

Diğer bir yöntem ise 4K video downloader programıdır. Bu program hem Mac OS X hem de Windows İşletim sistemlerinde kullanılabilir. Windows’un her sürümüne kullanabileceğiniz program sayesinde istediğiniz videoyu YouTube video indirme işlemi ile hızlıca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise TubeMate uygulamasıdır. Bu uygulama Android için YouTube video indirme işlemi gerçekleştirebileceğiniz en kolay uygulamalardan biridir. TubeMate uygulamasının bir Google Play Store sayfası bulunmadığından direkt internet üzerinden APK dosyasını indirmeniz gerekir. Bu uygulamayı kurduktan sonra YouTube’a ilk girdiğinizde artık video bölümünde ekranın sağ alt köşesinde bir indirme butonu belirecektir. Bu butona tıklayarak istediğiniz videoyu kolayca cihazınıza indirebilirsiniz.

iPhone cihazınıza YouTube video indir için ise en kolay yöntemlerden biri kestirmeler özelliğidir. Eğer İOS 12 veya üst sürüme sahip cihazınız varsa bu özelliği kullanarak YouTube üzerinden kolayca video indirebilirsiniz. YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır? Merak edenler kullandıkları cihaza göre bu seçeneklerden birini tercih edebilirler.

Programsız Youtube Video İndirme

YouTube videolarını indirebilmek için birçok program vardır. Ancak bunların haricinde çeşitli Web siteleri sayesinde de YouTube da programsız YouTube video indirme mümkündür. YouTube’dan programsız ss harfi ile video indirebilirsiniz. Öncelikle YouTube üzerinden indirmek istediğimiz videoyu izlemek için seçin ve adres çubuğundaki www harflerini silerek yerine ss yazıp enter deyin . Sonraki aşamada karşınıza çıkan formatlardan birini seçin. Daha sonra da videoyu hangi boyutta indireceğinizi seçin. Yüksek boyutlu dosyalar bilgisayarınızda çok yer kaplar. Bu konuda tercih size kalmıştır. İndireceğiniz videonun boyutunu seçtiğiniz anda dosya bilgisayarınıza inmeye başlar.

Programsız youtube video indirme nin birçok yöntemi var. Bunlardan biri de direkt olarak SaveForm.net uygulamasına gidip indirmek istediğiniz YouTube videosunun adresini SaveForm.net sayfasında üstteki kutuya kopyalamak. Sonrasında da tekrar indireceğiniz videonun boyutunu seçerek indirme işlemini tamamlamış olursunuz.

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme

YouTube platformunda her video izlendiğinde reklam döndürülür. Bu nedenle de YouTube reklamların es geçilmesini istemediğinden videoların indirilmesine izin vermez. Çünkü video indirildiğinde reklam yapamaz. Buna rağmen bir çok kullanıcı youtube video indir hakkında araştırmalar yaparak birçok yöntem buluyor. YouTube video indirmek için kullanılan en kolay yollardan biri de YouTube Go uygulamasıdır. Bu uygulama Google Play üzerinden indirilebilir. Uygulama indirildikten sonra YouTube Go da herhangi bir videoya dokunduğunuzda size video kalite standartları ile ilgili seçenekler sunuyor. Ayrıca bilgisayarınıza tarayıcı eklentisi ile YouTube video indirmenin mümkün. YouTube videolarını, Google üzerinden indirebileceğiniz bir eklenti sayesinde de  kolaylıkla indirebilirsiniz.

YouTube Video indirme uygulamalarının yanında sadece ses dosyası indirmenizi sağlayan uygulamalar da vardır. Bu uygulamaların içinde indirmek istediğiniz YouTube videosunu bularak ses dosyası olarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı olarak yukarıda anlattıklarımız gibi YouTube video indirme, programsız YouTube video indirme için birçok uygulama ve web sitesi bulunmaktadır. Bu sayede YouTube’da paylaşılan videoları bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir