Youtube Telifsiz Müzikler Nasıl Bulunur?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Youtube Telifsiz Müzikler Nasıl Bulunur? hakkında bilgiler vereceğiz.

Youtube Telifsiz Müzikler Nasıl Bulunur?

Sosyal medya platformlarında videolarınızda hangi müzikleri seçtiğiniz çok önemlidir. Videolarınıza mutlaka telifsiz müzik türlerini eklemeniz gerekir.

Telifsiz müzik bulmak için belli başlı siteler bulunmakta olup, bunları ziyaret ederek videolarınız için uygun olacak müzikleri seçebilirsiniz.

Telifsiz Müzik İndirilebilecek Siteler

Telifsiz müzik kullanmadığınız takdirde videonuz yayından kaldırılabilirken, hesabınızın kapatılma riskiyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Öte yandan telif sahibi talep ettiği takdirde hak ihlali davası dahi açılabilir. Bu nedenle telifsiz müzik sunan platformlardan birini tercih ederek videolarınızda bunları tercih etmeniz faydalı olacaktır. Telifsiz müzik indirme siteleri arasında şunlar yer alıyor:

Musicbed

Yüksek kalitede müziklerle tanınan bu platform gelişmiş arama özelliği sayesinde kullanıcılara hitap eden müzik çeşitlerini hızlı bir şekilde bulmayı sağlıyor. Diğer internet sitelerine nazaran daha dar bir arşive sahip olsa da yüksek ses kalitesi sunması nedeniyle video üreticileri tarafından sıklıkla tercih edilen platformlardan biri olarak ön plana çıkar. Özellikle film yapımcıları ve müzik editörlerine hitap etmekte olan bu siteyi kullanmak için aylık belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Musicbed üyeliği için aylık abonelik ücreti ise 9 dolar ile 89 dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

Audiojungle

Pek çok farklı müzisyen tarafından oluşturulan bu platformda bir milyondan fazla telifsiz müziğe erişebilirsiniz. Burada yer alan müziklerden yararlanmak için siteye belirli bir ücret karşılığında abone olmak yeterlidir. Ayrıca gelişmiş üyelik paketlerinden birini tercih ederek çok daha fazla sese anında erişim sağlayabilirsiniz. Geniş bir arşive sahip olan Audiojungle video üreticilerinin sıklıkla ziyaret ettiği sitelerden biri olarak biliniyor.

Premium Beat

En popüler stok fotoğrafçısı sitelerinden biri olarak bilinen Shutterstock tarafından sunulan Premium Beat telifsiz müzik indirmenin yeni hallerinden biridir. Özellikle profesyonel içerik üreticileri için geniş bir arşiv sunan bu platformda aylık belirli bir abonelik sistemi bulunmuyor. Kullanıcılar diledikleri müzikleri dinleyip her müzik için belirlenen ücreti ödeyerek sahip olabiliyor. Telifsiz müzik indirme siteleri arasında yer bulan Premium Beat sitesinde bir şarkı minimum olarak 49 dolardan alıcısına ulaşıyor.

Ayrıca Kontrol Et

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir