Youtube Reklam Nasıl Verilir? Adımları Nelerdir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Youtube Reklam Nasıl Verilir? Adımları Nelerdir?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Youtube Reklam Nasıl Verilir? Adımları Nelerdir?

İnternet aleminde video denildiğinde akla ilk olarak Youtube geliyor. Youtube reklamları internet sektöründe önemli bir yere sahip olmakla birlikte, iyi bir reklamla hedef kitlenize kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Youtube reklamı vermek yalnızca birkaç dakikanızı almakta olup, aşağıdaki adımlara uymanız takdirde sizde Youtube üzerinde reklamınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Youtube Reklamcılığı

Google Ads üzerinden yapılmakta olan Youtube reklamcılığı, videonuzu Youtube’da veya arama sonuçlarında yayınlamanıza imkan sağlar. Böylelikle kullanıcı erişimini en üst düzeye çıkararak ürün/hizmet reklamınızı etkili şekilde yapabilirsiniz. Bu işlem kullanıcının farklı bir videoyu oynatmadan önce reklamınızı görüntülemenize veya herhangi bir video taraması yapılırken reklamınızla karşılaşmasına neden olur.

Youtube’a Reklam Verme Adımları

İlk olarak Youtube ve Google Ads hesabı oluşturmanız gerekir. Eğer bu hesaplara zaten sahipseniz ilgili adımları atlayarak diğer adımlara geçebilirsiniz. Profilinizi açtıktan sonra ise Youtube ana sayfası üzerinden oluştur simgesine tıklayarak ardından “video yükle” yazısını seçin. Karşınıza çıkan adımları takip ederek videoyu ekleyebilir, videonuzun herkese açık, gizli vs. gibi farklı şekilde kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Youtube hesabına giriş yaptıktan sonra youtube.com/yt/advertise/tr hesabını ziyaret edin. Burada karşınıza gelen sayfada hemen başlayın yazısına tıklayarak Youtube reklam bölümüne ulaşabilirsiniz. Youtube videosunun linkini buraya ekleyerek “reklamın nerede görüntülenmesini istiyorsunuz” seçeneğine size uygun cevabı verin. Hemen sonrasında ise reklamınızı görüntüleyecek kişileri yönlendirmek istediğiniz linki belirleyin.

Ayrıca bu alan üzerinde hedef kitle ve dil belirleme gibi farklı adımları da gerçekleştirmeniz istenir. Bu bilgileri doğru girdikten hemen sonra bir sonraki adıma geçiş yaparak bu ekranda müşterilerin cinsiyetini ve yaşını seçin. Bir sonraki ekranda ise belirlemiş olduğunuz kriterlere göre reklamınızı yayınlayıp yayınlamamak istediğinize dair bir soru karşınıza çıkacaktır. Hedef kitleye uygun reklam yayını için bu ekranda yer alan soruyu evet olarak cevaplandırın.

Youtube reklamı vermenin son adımında ise ne kadar harcama yapmak istediğinizi belirtmeniz istenir. Bu ekranda sizin için en uygun olacak bütçeyi seçerek ödeme işlemini gerçekleştirin. Ayrıca bu sayfa üzerinden haftalık tahmini olarak reklam gösterim sayısı, reklam görüntülemeye ödenmesi gereken miktar gibi farklı detayları da takip edebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir