Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternette takılırken ilginç ve komik bir görüntü veya yazı gördünüz. Bunu başkalarıyla paylaşmanın yolu ekran görüntüsü almaktır. Peki Xiaomi Mi A2 Lite ile ekran görüntüsü nasıl alınır? Bunu sizler için cevapladık.

Ekran görüntüsü alma çoğumuzun kullandığı bir özelliktir, özellikle komik bulduğumuz ilginç gelen paylaşımları ya da bizim için özel olan alıntı yazı ya da görselleri gördüğümüz zaman ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyarız.

Ekran görüntüsü alma işlemi özellikle telefonların altın çağını yaşadığı şu günlerde son üretim telefonlarda daha kolay bir hale gelmiş durumda bu telefonlarda ekran görüntüsü almak çok kolay tek yapmanız gereken birkaç yöntem bilmek. Bu son üretim telefonlardan birisi Xiaomi üretimi Mi A2 Lite olup bu telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi birkaç yöntem oluyor.

İşte size Xiaomi Mi A2 Lite ekran görüntüsü alma yöntemleri

1.Yöntem / Güç Ve Ses Kısma Düğmesi

Birinci yöntem hepimizin çokça kullandığı yöntemlerden birisi olan Güç Düğmesi ve Ses Kısma Düğmesine aynı anda basma yöntemi bu yöntemi sadece Xiaomi marka telefonlarda değil diğer telefonlarda da kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler sırasıyla;

Ekran görüntüsü almak istediğiniz öncelikle iyi ayarlayın.

Cihazınızın güç düğmesine ve ses kısma düğmesine hafifçe aynı an da basın.

Denklaşör sesinin gelmesini bekleyin.

Bu sesten sonra telefonunuz titreşim halinde ya da ekran kararıp açılacak.

Bu ekran görüntüsü aldığınızı göstermektedir. Aldığınız ekran görüntüsü galerinizde yer almaktadır.

Xiaomi Mi A2 Lite

2. Yöntem / Bildirim Paneli

Bu yöntem birinci yöntemden daha kolay bir yol olup, aslında bu marka cihaz kullananların daha çok kullandığı yöntemdir. Bu yöntemin işlemleri ise sırasıyla şu şekildedir.

Almak istediğiniz ekran görüntüsünü iyi ayarlayın.

Ardından bildirim panelini aşağıya doğru sürükleyin, burada ekran görüntüsü alma tuşuna basın.

Ekran görüntüsü anında alınmış olacaktır.

Galeriden ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

3. Yöntem / Google Asistan

Asistan özelliği birçok Android telefonda yer alan bir özelliktir, eğer ekran görüntüsü almak isterseniz bu özelliği de kullanabilirsiniz. Almak istediğiniz ekran görüntüsünü belirleyin. Ardında Google Asistanı açıp ekran görüntüsü al diyerek Google Asistan ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir