Windows-Mac PC Yazılımı İçin XMEye – VMS Kurulumu Nasıl Yapılır? Adana Güvenlik Kamera

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri firması olarak bu içeriğimizde sizlere; Windows ve Mac Pc yazılımı için XMEye-VMS kurulum işlemi nasıl olmaktadır aktaracağız. Adana güvenlik kamerası, Adana güvenlik kamera, Adana güvenlik kamera sistemleri alanında müşterilerine hizmet vermekte olan firmamız, sektörü de yakından takip ederek her türlü gelişmeden siz müşterilerimizi haberdar etmek için çalışıyoruz. İlk olarak XMEye nedir? Kısaca bahsedelim.

XMEye isimli uygulama, son yıllarda oldukça popüler olan; çeşitli IP kameralar ve NVR ve DVR cihazları için tasarlanarak piyasaya sürülmüş bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. XMEye adındaki bu program, akıllı telefonlar ile uzaktan video izleme işlemini fazlasıyla kolaylaştıran bir uygulama. Fakat bu Uygulama sadece Android (Akıllı Telefon ve Tabletler) ve iOS (iPhone ve iPad) cihazları ile uyum sağlamaktadır. Windows ya da Mac PC için kullanılmakta olan PC için bir yazıl mevcut mu? Diye soracak olursanız; Xiongmai (XM) tarafından bundan bir süre önce yayımlanarak piyasaya sürülmüş bir kopyayı sizlere tanıtmak isteriz; VMS uygulaması. VMS bir “video izleme yazılımıdır”.

Yepyeni bir merkezi izleme yazılımı olarak karşımıza çıkmış olan VMS uygulaması artık bir Apple cildi ve kullanıcı-sezgisel UI tasarımını kullanmaktadır. Geleneksel olarak görmeye alışık olduğumuz popüler CMS yazılımının tam tersi olarak, bu yeni yazılımın kullanımı da çözmesi de oldukça kolaydır.  Windows (Windows 7, 8, 10) ve Mac OS desteklemesinin yanı sıra Xiongmai, Hikvision, Dahua ve bunun yanında ONVIF gibi uyumlu markalardan gelmekte olan bütün ağ kameraları ile de uyum sağlama konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. Ayrıca VMS, bilgisayarınızdaki donanım performansları doğrultusunda, tam 64 kanala kadar video izleme seçeneği sunmakta olan hem de ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulan, bu sektörde son yılların gözdesi olacağını düşündüğümüz bir yazılım. Yazılım, PC üzerinden video izlemek konusunda pürüzsüz ve bir o kadar da basit bir kullanım sunuyor. Ve son olarak da bu uygulamanın yerel video gözetimi ile birlikte uzaktan gözlemi de destekleme özelliği mevcuttur.

XMEye VMS Yazılımını Vakit Kaybetmeden İndirin

Kusursuz bir kullanım için bu uygulamayı vakit kaybetmeden indirmenizi öneririz. İndirebileceğiniz bazı adresleri ve linklerini sizler için aşağıya bıraktık;

Googledrive için:

VMS Yazılımını Nasıl Kullanacaksınız? 

Adana Güvenlik Kamera ile peki bu VMS yazılımını kullanabilmek için ne yapmamız gerekiyor? Aşağıdaki adımları izlediğiniz takdirde VMS uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz;

 • İlk olarak yapmanız gereken VMS yazılımını indirmek ve cihaza yüklemek,
 • Ardından varsayılan olarak ayarlanmış hesap bilgileri ile uygulamaya giriş yapın. Uygulamaya girişinizi yapmanızın ardından da hesabı değiştirmek ya da hesabı yönetebilmek için “Kullanıcı Yöneticisine” bölümüne gidin.
 • VMS uygulamasına girişinizi gerçekleştirdikten sonra, VMS’nin desteklemekte olduğu bütün özellikleri görmeye başlayacaksınız.

Genel İşlevleri

 • Monitörde: Güvenlik videolarını izleyebilmektesiniz.
 • Aygıt Yöneticisi bölümünde: IP kameraları, NVR ve DVR cihazlarını ekleyebilme ya da silebilme seçeneğine sahipsiniz.
 • Oynatma bölümünde: Kaydedilmiş olan bütün video klipleri oynatabilmektesiniz
 • Kayıt Ayarları bölümünde: Depolama alanlarının ayarlarını, kayıt modlarını düzenleyebilirsiniz.

Yapılandırma Yöneticisi

 • Aygıt Yapılandırması seçeneğine gittiğiniz takdirde bağlanmış olan IP kameraları DVR’ ve NVR cihazlarını yapılandırabilirsiniz
 • Alarm Config bölümünde etkin ya da devre dışı hareket algılama, kamerayı maskeleme, video kaybı vb. işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tur ayarlarına gittiğini zaman PTZ kameralar için tur ayarlarını göreceksiniz.
 • Kullanıcı yöneticisi bölümünde ise kullanıcı hesaplarını yönetebilmektesiniz.
 • Sistem Yapılandırması bölümünde VMS yazılım ayarlarını yapılandırma seçeneğiniz mevcut olarak bulunmaktadır

Uzantılara baktığımız zaman ise;

 • Haritalarda Google harita entegrasyonunu,
 • Kod çözücü bölümünde Kod çözme video çekimlerini,
 • Yedekleme seçeneğinde VMS uygulamasının bütün ayarlarını yedekleyebilme,
 • Toplu Güncelleme bölümünde ise cihazların bellenim yazılımını uzaktan güncelleme ya da yükseltme seçeneğiniz mevcut.

Kameraları, DVR ve NVR Cihazlarını VMS Yazılımına Ekleme Adana Güvenlik Sistemleri

Aygıt Yöneticisi‘ne gittiğiniz takdirde, VMS yazılımının aynı ağda bulunan bütün cihazları listelediğini göreceksiniz. Cihazları aramak için Tekrar ara seçeneğine tıklayabilirsiniz. Aynı ağda bulunmayan kameraları da eklemeyi talep ederseniz, o zaman manuel bir şekilde eklemeniz gerekecektir.

Cihazı manuel bir şekilde eklemek için; Manuel Ekle seçeneğine tıklayarak, kullanıcı ismini girin ve sonrasında da grubu seçin. Kamerayı eğer ki aynı ağ üzerinden ekliyorsanız, kamerayı uzaktan bir şekilde video izlemek için (farklı bir yerden erişim sağlamak adına) eklemeyi istiyorsanız, oturum türü bölümünde IP / Etki Alanı seçeneğine tıklayın, sonrasında da CloudID’yi girin. Satıcının seçenek listesi, elinizdeki cihazın markası doğrultusunda en uygun olanı seçecek XM, HK, ONVIF, DH’yi içermektedir. Diğer girdiyi de bitirdikten sonra, cihazınızı eklemek için Kaydet ve Devam Et butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Belirtmek gerekir ki eğer IP / Etki Alanı seçeneğine tıklarsanız ve cihazınızda (IPC, DVR ya da NVR) bağlantı noktasının numarasında herhangi bir değişiklik yapmazsanız, 34567 varsayılanı ile bağlantı noktası numarasını kullanıp kameradaki IP adresini ya da alan adını mutlaka girmeniz beklenmektedir. Kullanıcı adı-şifresi cihazdaki hesap bilgisi olarak karşınıza çıkmaktadır.

Windows-Mac PC Yazılımı İçin XMEye – VMS Kurulumu Adana Güvenlik Kamera

Adana güvenlik sistemleri alanında hizmet vermekte olan firmamız COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak umarız içeriğimiz sizler için faydalı olmuştur. Eğer merak ettiğiniz ve bilgi edinmek istediğiniz başka konular varsa da bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

Ayrıca Kontrol Et

En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir