Whatsapp’tan Telegram’a Milyonlarca Kişi Geçti

Mobil, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Whatsapp’tan Telegram’a Milyonlarca Kişi Geçti hakkında bilgiler vereceğiz.

Whatsapp’tan Telegram’a Milyonlarca Kişi Geçti

Bilindiği üzere Whatsapp 4 Ocak 2021 tarihinde kullanıcılarına yeni sürecin nasıl işleyeceğine dair bir bildirim göndermişti. Whatsapp’tan gelen bildirime göre yeni dönemde hizmet politikası ve gizlilik kuralları değişiyor. 8 Şubat 2021 tarihine kadar sözleşmeyi imzalamayan kullanıcılar ise bir daha Whatsapp uygulamasını kullanamayacak.

Yeni hizmet politikası ve gizlilik kuralları, kullanıcıları rahatsız etti ve bireyler Whatsapp’a alternatif olarak kullanılabilecek uygulamaları araştırmaya başladı. Hatta pek çok kullanıcının farklı uygulamalara geçiş yaptığı biliniyor. Bu durum Whatsapp’ın da dikkatini çekmiş durumda. Bu nedenle Whatsapp’ın bireylerin aralarındaki yazışmaların üçüncü kişilerce görüntülenemeyeceği ve uçtan uca şifreleme durumunun devam edeceğini belirtti. Ancak bu açıklama da kullanıcıları tatmin etmedi ve dijital göç başladı.

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu bu şartın sonucunda pek çok insan Whatsapp hesabını sildi ve kendisine Telegram hesabı açtı. 4 Ocak’tan bugüne kadar binlerce kullanıcı Telegram’a geçiş yaptı. Bu durum elbette Telegram’ı oldukça memnun etti.

2013 yılından beri hayatımızda olan Telegram, Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır ve hem mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda kullanılabilir. Whatsapp’ta olduğu gibi Telegram’da da kullanıcılar anlık mesajlaşmanın dışında ses, fotoğraf, video ve dosya paylaşımı gerçekleştirebiliyor. Veri paylaşımı ve güvenlik noktasında bugüne kadar pek çok testi başarı ile geçme başarısı gösteren Telegram uygulamasının halihazırda 500 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Whatsapp’tan Telegram’a Milyonlarca Kişi Geçti

Telegram’ın Kurucusu Gelişmelerden Mutlu

Telegram’ın kurucusu Durov yaşanan bu gelişmelerden oldukça memnun. Telegram’a yönelik ilgi yalnızca ülkemizde değil, uluslararası arenada da Telegram popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Durov yapmış olduğu açıklamada insanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık olduğumuzu iletti. Durov’u asıl memnun eden konu ise Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro gibi önemli devlet liderlerinin de Telegram kullanıyor olması.

Liderlerin kendilerini tercih ediyor olmasının kendilerini onore ettiğini ileten Durov manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırdıklarını da sözlerine ekledi. Önümüzdeki günlerde Telegram’ın kullanıcı sayısının daha da artması bekleniyor. 8 Şubat 2021 tarihine kadarsa katılım sayısı beklenenin çok daha üzerinde olacak gibi görünüyor.

Telegram tarafında işler yolunda gidiyor. Whatsapp’ın bu duruma nasıl bir çözüm üreteceği ve bunun önüne nasıl geçeceği ise tartışma konusu oldu. Çünkü Whatsapp 4 Ocak tarihinden bugüne kadar birden fazla açıklama yaptı ancak bu konuya dair henüz bir Whatsapp açıklaması gelmedi.

Ayrıca Kontrol Et

En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir