Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Çözülür?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Çözülür? hakkında bilgiler vereceğiz.

Whatsapp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp kullanan çoğu kişinin başına bir kere de olsa gelen telefon tarihi yanlış hatası, kullanıcıların canını sıkan hatalardan birisidir. Bu yazımızda WhatsApp telefon tarihi yanlış hatası nasıl çözülür? Sorusunu ele alacağız.

WhatsApp a girdiğimiz an da karşımıza çıkan telefon tarihi yanlış hatası, özellikle Whatsappı çok kullanan kişilerin canını sıkan hatalardan birisidir. Bu hatanın kaynağına baktığımız zaman Whatsapp da ayarlı olan tarih ile telefonda yer alan tarihin örtüşmemesinden kaynaklıdır. Bu nedenle telefon da ayarlı olan tarih ile Whatsapp da ayarlı olan tarihin aynı olmasını sağlamalıyız.

Öncelikle Tarihi Ayarla düğmesine dokunun, ve telefonunuzun tarih ve saatinin senkronize olup olmadığını görün. Tarihi ayarla seçeneğine tıkladıktan sonra tarih ve saat ayarlarını göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra gelen ekranda tarih ve saat ayarlamalarını göreceksiniz. Burada tarih ve saatin doğru bir şekilde ayarlayın. Bu ayarlamadan sonra tekrar WhatsAppı açın. Muhtemelen hata düzelecektir. Tekrar WhatsApp ı eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Ancak bazen bu hatanın çözümü bu şekilde kolay olmuyor o nedenle diğer yöntemleri de denemelisiniz.

Yöntem/ WhatsAppı Güncelleyin

WhatsApp sürekli güncelleme yapan bir uygulama olduğu için eski güncelleme kullanan kullanıcılar bu gibi telefon tarihi yanlış, saati yanlış gibi hatalarla karşılaşabiliyor. O nedenle WhatsAppı güncel hale getirmek bu sorunun çözümü olacaktır. Bunun için izlemeniz gereken yollar şöyle;

Cihazınızda Play Store uygulamasına giriş yapın.

Arama kısmında WhatsApp olarak aratın.

Arama sonuçlarında WhatsApp sonucunu açın.

Burada Güncelle ve Kaldır düğmelerini göreceksiniz.

Burada yer alan Güncelle sekmesine dokunun bu işlemden sonra WhatsAppın güncel sürümü yüklenmiş olacaktır.

Bu güncelleme sonra sorun düzelmiş olmalıdır. Ancak hata halen devam etmeye devam ederse ikinci yöntemi denemeniz gerekmektedir.

Yöntem / WhatsAppı Kaldır ve Tekrar Yükle

Diğer yöntemler olmadığı zaman başvurmanız gereken son yöntem de WhatsApp ı kaldırma yöntemidir. Bu yöntem ile WhatsAppı kaldırıp tekrar yüklemelisiniz. Korkmayın WhatsApp mesajları arşivlendiği için mesajlarınızı kaybetmezsiniz. Ayarlara girerek uygulamalar bölümünde WhatsApp a tıklayın burada Kaldır seçeneğine tıklayarak WhatsAppı kaldırın ardından tekrar Play Store girerek uygulamayı tekrar yükleyin. Bu işlem sonucu hata çözülmüş olacaktır.

Ayrıca Kontrol Et

Bir Temsilcilik De Linkedın’den Geldi

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Bir Temsilcilik De Linkedın’den Geldi hakkında bilgiler vereceğiz. Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir