Team Fortress 2 Hileleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Team Fortress 2 Hileleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Team Fortress 2 Hileleri

Team Fortres 2 Valve Corporation tarafından 2007 yılında Windows ve X-Box için piyasaya sürülmüş bir FPS oyunudur.

Team Fortress 2 bir dönem oldukça popüler olan FPS oyunlarından biri olmasının yanı sıra aynı zamanda karakterlerinin sempatikliğiyle de eğlenceli bir dinamiğe sahiptir. Valve Corporation tarafından ilk sürüldüğü dönemlerde Quake etkisi oldukça büyük olan oyunda zamanla kendine has bir tasarım ortaya çıkmış. Birinci şahıs nişancı modunda oynana oyunun oldukça hızlı bir temposu var ve zaman konusunda da oldukça kısa süren etaplara sahip. Günümüz FPS oyunlarına nazaran çok daha hızlı bir oyun olduğu söylenebilir. Piyasaya ilk sürüldüğü dönemlerde oldukça favori olan oyun 2008 de bağımsız olarak Windows, 2010 da OS X ve 2013 yılında da Linux için yayımlanmıştır.

Team Fortress Nasıl Oynanır?

İki takım (Reliable Excavation & Demolition (RED) ve Builders League United (BLU)) olarak birbirine düşman birliklerin savaşına sahne olan oyun belirli bir alan içerisinde savaşıyor. Bu iki takımdan biri inşaat ve diğeri de bir yıkım şirketidir. Aralarındaki savaşın nedeni de birinin inşa etmek diğerinin de yıkmak için bölgede hakimiyet sağlama savaşını esas alır. Oldukça eğlenceli oyunda her karakter farklı özelliklere ve özelliklere uygun silahlara sahip.

Oyunun Oynanışı

Oyun birinci şahıs nişancı modunda oynanıyor ve bu görünüm ile oyuncu ile karakter arasında bağ kuruluyor. Bir alandasınız ve her tarafınız rakip düşmanla dolu. Yapmanız gereken düşmanları yok ederek bölgeye hakimiyet sağlamak. Ana hatlarıyla oyunun oynanışı böyle ancak oyun içerisinde oyunun kurallarını ve hikayesini farklı açılara taşıyan modlar bulmak mümkün. Oyuna giriş yaptığınızda modlara giriş sağlamanız oldukça kolay.

Oyunda Kullanılan Hileler

Team Fortress 2 hile kullanımı olan oyunlardan biridir. Bunun sebebi oyun içerisinde rakibin güçlü ya da skor elde etmek istenmesi olabilir. Birçok oyuncu bugün çeşitli şekillerde hilelere başvurarak oyunda avantaj elde etmeye çalışmaktadır. Rekabeti artıran ancak zaman zaman da dengesiz rekabet oluşturan bu durum karşısında her oyun şirketi onay vermemektedir. Team Fortress 2 içerisinde kullanılan hileler de artık fazla önemsenmemeye başlamış olmasına karşın ilk kullanıldıkları dönemde oldukça eleştirilere maruz kalmıştır. Bu hileler ise aslında oldukça basit ve gösterişsiz hilelerdir.

Wallhack Hilesi: Duvarların arkasından düşmanı görmenizi sağlar. Bu hile duvarların arkasını mavi veya kırmızı dolgu renginde düşmanın şeklini belirtecek şekilde görüntüler. Bir radar gibi etrafınıza baktığınızda ne kadar uzak olursa olsun düşmanın yeri ne belli olur ve eğer rakip hile kullanmıyorsa sizi görmesi imkansızdır. Bu hile rakibe karşı oldukça büyük bir avantaj sağlar.

Aim Bot: Otomatik olarak aim veren bir hiledir. Otomatik nişan hilesi olarak da adlandırılan bu hile düşmana karşı açılan ateşte mermilerin isabet alması sağlanır.

Trigger : Bu hile de otomatik olarak atış yapar. Aim Bot ile birlikte kullanıldığında sadece düşmana bakmanız yeter. Bu şekilde düşman görüldüğü an otomatik olarak silah ateş alır. Aim özelliği varsa isabet çok daha fazla büyük oranda sağlanmaktadır.

Thirdperson: Birinci şahıs nişancı modunu oynamakta zorlananlar bu hileye başvururlar. Bu hile sizi üçüncü şahıs moduna geçirir.

Super Weapon: Bu hile en çok kullanılan hilelerden biridir. Silahın gücünü ve özelliğini arttırmaya yarar. Bu şekilde atış sayısı azalır. Tek atışla ölüm gerçekleştirdiğinden büyük bir avantaj sağlar.

Health: Sınırsız can hilesi ise en çok sinir eden hilelerden biridir. Eğer rakip bu hileyi kullanıyorsa boşuna ateş etmeyin çünkü öldüremezsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

PUBG Bedava UC Kodları

PUBG bedava UC kodları oyuncuların sıkça araştırdığı ve oyun oynarken silah kaplaması, giysi gibi benzersiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir