Tarayıcınız Üzerinden Gizli Bilgileriniz Alınıyor

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Tarayıcınız Üzerinden Gizli Bilgileriniz Alınıyor hakkında bilgiler vereceğiz.

Tarayıcınız Üzerinden Gizli Bilgileriniz Alınıyor

Günümüzde veri kaybı ya da hırsızlığı ciddi sonuçlara neden olabilir. Bilgisayarınızda saklanan kişisel bilgileriniz siber suçlular tarafından dijital çalınabiliyor. Windows 8 Güvenli Modda Çalıştırma – Windows 8 

İnternet üzerinde kişisel verile kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilir. Peki, kişisel verilerinizi korumak için neler yapabilirsiniz? İnternet üzerinde her işlem yaptığınız zaman arkanızda iz bırakırsınız. Bıraktığınız izler kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilir. Bunun önüne geçmek için yapacağınız işlemleri güvenle şifreleyebileceğiniz araçlardan destek almalısınız. Ücretli ya da ücretsiz olarak sunulan bu araçlar beklentilerinizi karşılayabilir.

Yaptığınız tüm veri alışverişleri geride iz bırakmaktadır. Özellikle bu izler tarayıcı üzerinde saklanır. Bunun önüne geçmek için geride bıraktığınız izleri mutlaka silmemiz gerekir.

Ziyaret ettiğiniz internet adreslerini tarama geçmişinde tutmayan gizli pencereler izlenmenizi önüne geçebilir. Oturumu bitirdikten tüm bilgileri silerek internet deneyiminizi gizlilik içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Gizli Mod Nedir, Ne İşe Yarar?

Gizli mod ne demek? İnternet üzerinde yaptığınız işlemlerin kaydedilmesini istemediğiniz durumlarda bu moddan destek alabilirsiniz. Size ait olmayan bilgisayarlarda işlem gerçekleştirirken bu özellikten destek alabilirsiniz. Gizli pencere olarak da adlandırılan bu özellik, oldukça fonksiyoneldir.

Gizli mod sayesinde internet üzerinde geçmişiniz hiçbir şekilde kaydedilmez. Bu özellik önbellek dosyaları dahil birçok veriyi oturum kapandıktan sonra silecektir. Gizli mod özelliği, tüm akıllı cihazlar üzerinde de kullanılabilir. Bu mod sayesinde banka kartı ve benzeri verilerinizin çalınmasının önüne geçebilirsiniz. Gizli penceredeyken indirdiğiniz dosyalar ise tarayıcı üzerinde saklanmayacaktır.

Tarayıcınız Üzerinden Gizli Bilgileriniz Alınıyor

Gerçekten Sizi Gizli Tutar mı?

Bir çok tarayıcı da yer alan gizli mod özelliği, çevrim içi kimliğinizi gizlemenizi sağlar. Gizli modu açtığınız zaman web uygulamaları sizi yeni bir ziyaretçi olarak görecektir. Gizli modu bilgilerinizin ve verilerin, kullandığınız cihaza yüklenmesinin önüne geçecektir. Bununla beraber tüm internet aktiviteleri gerçek IP adresiniz üzerinden yapılmasından dolayı bu özellik tam bir gizlilik sunmamaktadır.

Gizli Mod Nerelerde Kullanılır?

Tarayıcılarla beraber birçok platformda kullanılabilen gizli mod sosyal medya sitelerinde de kullanılabiliyor. Gizli modu Gmail e-posta servisinde de kullanabilirsiniz. Akıllı cihaz uygulamaları üzerinde yer alan bu özellik güvenilir şekilde kontrol edebilmenizi sağlar. Gizli moddan çıkarken tüm sekmeleri kapatabilir, tarayıcınızı normal bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir