Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN

Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

CCTV nedir?

“Kapalı devre televizyon sistemi ya da CCTV sistemleri, bir yerleşimdeki her türlü aktiviteyi izlemenizi ve kaydetmenizi sağlar. CCTV sistemlerinin kurulmasındaki ana hedef, mülkünüzün korunması ve güvenliğidir.”

Neden CCTV ye ihtiyacım var?

“Evinizde ya da işyerinizdeki her aktivitenin izini takip etmeniz zor olabilir. CCTV sistemleri, hırsızlık veya zor kullanma durumlarında caydırıcı olarak ya da kanıt olarak kullanılabilirsiniz.”

Bir CCTV sisteminin özellikleri nelerdir?

“Bir CCTV sistemi, kullanıcıya canlı izleme, kaydetme, Video Kayıt Cihazından, bilgisayardan veya diğer kayıt opsiyonlarından kayıt izleme imkanı sunar. CCTV sistemlerinde izleme amaçlı, ne kadar çok kameraya ihtiyaç duyuluyorsa o kadar sayıda kamera olabilir. Kullanılmış olan depolama medya cihazı, kayıt depolama alanını da belirler.”

Nasıl bir güvenlik kamera sistemine ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

“Güvenlik kamera sistemi bulunduğu yere özel olarak kurulan sistemlerdir. Güvenlik ihtiyacınızın belirlenebilmesi için öncelikle görüntü kaydı yapılması gereken yerler, mekandaki kör noktalar belirlenerek kullanılacak kamera sayısına ulaşılır. Görüntülerin ne kadar süre kayıt edileceği belirlenerek sabit disk miktarı bulunur. Bu bilgiler ışığında sabit diske ve güvenlik kameralara uygun video kayıt cihazına ulaşılır. Güvenlik kamera sisteminizin uzun ömürlü olması için bu işlemlerde bir profesyonelden yardım almanız önerilir.”

Kameraları uzaktan izleyebilir miyim?

“Güvenlik kamera sistemlerini uzaktan izleyebilmek için kurulduğu mekânda internet olması şarttır. Gerekli portların açılması akabinde cep telefonu, tablet ve bilgisayarlardan uzaktan izleme yapılabilir”

Güvenlik Kamera Sistemi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

“İşletmeniz Veya Eviniz İçin Kamera Sistemi Kurdurmaya Karar Verdiyseniz Size En İyi Hizmeti Sunan Firmamızı Seçmeniz Avantajınıza Olacaktır Fiyatından Ziyade Firmanın Ürününlerinin Arkasında Durup Durmadığını birinci Kriter Olarak Belirleyiniz”

Kayıt Cihazlarının Kayıt Süreleri Nedir ?

“Kamera Sayısına Ve Kullanılan Depolama Biriminin Kapasitesine Göre Değişen Bir Kriterdir. Örneğin 1.3 Mp Ahd Kamera Kullanılmış Ve 4 Kamera Bulunan Bir Sistemde 500 Gb Bir Depolama Birimnin Kullanılması Sonucunda 5 İle 6 Günlük Bir Kayıt Tutabilirsiniz”

Sabit disk dolduğunda eski görüntülere ne olur?

“Video kayıt cihazı kurulumda belirlenen süre kadar sabit diske sürekli kayıt yapar. Sabit disk tam olarak dolduğunda en eski görüntü kaydından bir saat silinerek yeni görüntüler buraya kaydedilir. Böylece eski kayıtları izlemek istediğinizde sürekli olarak belirlenen süre kadar geriye giderek kayıt izleme yapabilirsiniz.”

Kameralar gece parlar mı/ışıldar mı?

“Eğer kameranızda kızılötesi varsa, evet. İnsan gözüne görünmeyen kırmızı ışın demeti olacaktır. Bu olmazsa, kameranızın gece görüşü olmaz. Bazı CCTV kameralar karanlıkta görüş sağlamazlar. En düşük aydınlatma koşullarında bile etkili olacak gece/gündüz tipi kameralar olduğunu göz önüne almalısınız. Gündüz/gece güvenlik kameraları otomatik olarak renkli gündüz modundan, siyah/beyaz gece moduna geçerler.”

Ürünlerin Garantisi Varmıdır?

“Col Yazılım Güvenlik Kamera Sistemleri Olarak Sattığımız Tüm Ürünlerimizin 2 Yıl Resmi Garantisi Mevcuttur. Bu Sürenin Geçmesi Durumunda Ve Cihazda Bir Problem Yaşanması Durumunda Mümkün Olduğunca Ücretsiz Veya Düşük Bir Ücret Karşılığında Tamir Ettirmeye Çalışıyoruz.”

Ödeme Seçenekleriniz Nelerdir ?

“Nakit Ve Kredi Kartı İle Ödeme Yapma Seçeneklerimiz Mevcuttur.”

Satın aldığımız ürün ile ilgili destek oluyor musunuz?

“Tabi ki, satın almış olduğunuz ürünlerde karşılaştığınız durumlarda ücretsiz destek oluyoruz. Destek hizmetimiz satın almış olduğunuz ürün ile sınırlıdır.”

Yaptığınız satışlar için fatura kesiyor musunuz?

“Evet, tüm satışlarımız faturalıdır. Aksi belirtilmedikçe fatura, ödemeyi yapan kişi adına kesilir. Dilerseniz faturanızı karşı ödemeli kargo ile veya taranmış halini mail adresinizden alabilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir