rust

Rust Oyunu Nedir Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda Rust Oyunu Nedir Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? sizlere  hakkında bilgiler vereceğiz.

Rust Oyunu Nedir Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Rust Oyunu Nedir ?

Rust Facepunch Studios tarafından geliştirilen Steam’den dijital dağıtım yapılan bir hayatta kalma bilgisayar oyunudur. 11 Aralık 2013 tarihinde Mac, Linux, Microsoft Windows ‘a yayımlandı ve erken erişim aşamasındaydı. 14 Haziran 2014 tarihinde tekrardan erken erişim aşamasında oldu. Oyun Unity 5 oyun motorunu kullanarak yapıldı. Rust Steam’de Erken Erişim ‘de birçok güncelleme getirildi. Oyun, çıkışını 8 Şubat 2018 tarihinde yaptı.

Rust Oyunu Nasıl Oynanır ?

Oyuna giriş yaptığınızda elinizde sadece bir kaya ve bir meşale oluyor yapmanız gereken odun ve taş elde etmek. Elde ettiğiniz taşlar ve odunlar ile kendinize taş kazma yada taş balta yapabilirsiniz ayrıca haritada yerden çıkan yiyecekleri alabilirsiniz örneğin mantar, mısır, bal kabağı ve benzeri hayatta kalmanıza gerekli yiyecekleri bulabilirsiniz. Ayrıca mızrak veya kendinizi savunacak herhangi bir ekipman ile çevrenizde bulunan zararsız hayvanları öldürerek etlerini alabilirsiniz. Sonrasında bir kamp ateşi yakıp bu etleri pişirebilirsiniz ve karnınızı doyurabilirsiniz, Ayrıca hayvanlardan çıkan deriler ile kendinize kıyafet yapabilirsiniz. Daha sonra gözlerden uzak ve bazı noktalara yakın yerlere gizli bir barınak yapabilirsiniz. Eğer evinizi gizli bir yere yapmaz iseniz diğer oyuncular tarafından yaptığınız barınak yıkılarak topladığınız tüm eşyalarınız alına bilir.

Rust Oyunu Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Rust oyunu oynayabilmek için sistem gereksinimleri bulunmaktadır. Bu sistem gereksinimleri bulunursa bilgisayardan oyun rahatlıkla oynanır. Rust sistem gereksinimleri minimum ve önerilen sistem gereksinimleri olarak açıklanmaktadır. Rust minimum sistem gereksinimleri aşağıda açıklanmaktadır.

Minimum:

– Windows 7 64bit bir işletim sistemi olmalıdır.

 – İşlemci Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590 veya daha iyisi olmalıdır.

 – Bellek 8 GB RAM olmalıdır.

 – Ekran kartı GTX 670 2 GB / AMD R9 280 daha iyisi olmalıdır.

 – DirectX sürümü 11 olmalıdır.

 – Ağ geniş internet bağlantısı olmalıdır.

 – Depolama alanı 10 GB kullanılabilir alan olmalıdır.

 Maksimum:

 – Widows 10 64 bir bir işletim sistemi olmalıdır.

 – Intel Core i7-4690K / AMD Ryzen 5 1600 işlemcisi bulunmalıdır.

 – Bellek 16 GB RAM olmalıdır.

 – Ekran kartı GTX 980 / AMD R9 Fury

 – DirectX sürümü 12 olmalıdır.

 – Ağ geniş internet bağlantısı olmalıdır.

 – Depolama alanı 12 GB kullanılabilir alan olmalıdır.

Ayrıca Kontrol Et

Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 Warfame …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir