Resident Evil Serisi

Resident Evil Serisi ve Nasıl Oynanır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Resident Evil Serisi ve Nasıl Oynanır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Resident Evil Serisi 

Korku oyunu sevenlerin gerilim ve heyecanla oynayacağı, oyunun serileriyle kesintisiz bir oyun macerası sizi bekliyor.

Resident Evil, Biohazard Capcom şirketi tarafından yayımlanan, hayatta kalma ve korku türünde bir oyundur. Oyunu genel hattıyla incelersek yaratıklar ve vampirlerden kurtularak hayatta kalma mücadelesidir. Oyunda aynı zaman da çeşitli bulmacalar vardır. Bunları çözerek oyunda ilerleyebilirsiniz. Bütün seri de bunlara benzer olaylarla oyun ilerlemektedir. Oyun birçok kişi etrafında dönmektedir. Oyunun tasarımı, birbirinden farklı hikâyeleriyle oyuncuları kendilerine çekmeyi başarmışlardır.

Resident Evil Serisi Genel Hikâyesi

Umbrella şirketi biyolojik silahlar geliştirilen ve hastalıklara çözüm arayan bir şirkettir. Şirkete bağlantılı olan bazı doktorlar Spencer adında bir virüs keşfederler. Asıl amaçları ise insan ömrünü uzatmaktır. Bu deneylerde işler yolunda gitmez ve virüsten etkilenerek ölen insanlar öldükten sonra açlık ile saldırganlaşırlar. Bu insanlar konuşamaz ve düşünemez çünkü zombiye dönüşmüşlerdir. Taşıyıcı oldukları için de saldırdıkları her kişi zombiye dönüşür ve şehrin her yerini kaplarlar. Şehir askeri karantinaya alınır ve giriş çıkışlar engellenir. Kurtulmaya çalışan bazı kişiler çözüm yolu aramaya başlarlar. Resident Evil serisi hikâyesi her yıl yenilenen serileriyle oyuncularına korku ve heyecan katmaktadır. Genel olarak zombilere karşı verilen mücadele de ölmemeye çalışmak ve oyunu başarıyla bitirmektir.

Resident Evil Nasıl Oynanır?

Oyunu indirdikten sonra kurma işlemini yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi seriyi bilgisayarınıza kurduysanız o seride ki bulmacaları çözerek ve zombilere karşı savaşarak ayakta kalmaya mücadele etmeniz gerekmektedir. Oyunda hayatta kalmak o kadar kolay değildir. Çünkü bitmek bilmeyen zombi sürüleri vardır. Diğer zombi oyunlarıyla karıştırmamak gerek. Resident Evil nasıl oynanır videoları ile kendinizi geliştirebilir. Ölmemek için başka yollar bulabilirsiniz. Oyun değişik mekân ve görsellerle sıkılmaları önleyici karakterler de mevcut.

Resident Evil En Sevilen Serileri

Resident Evil serisi oyunların en ünlü serilerinden biri. Çıkış yaptığı tarihten itibaren büyük bir kitleye hitap eden oyun bugüne kadar yaklaşık seksen beş milyondan fazla satılmıştır. Şimdi en sevilen serileri sıralayabiliriz:

  1. Resident Evil 5: Bu oyun on iki milyondan fazla satmıştır. Dünya genelinde ise beş buçuk milyondan fazla satışa sunulmuştur. Oyunun yedinci serisidir. Afrika’da geçen garip olaylarının neyden kaynaklandığı öğrenmektir.
  2. Resident Evil 6: on milyondan fazla kişinin eline ulaşmıştır. Yüksek çözünürlü kalitesiyle oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Birçok karakter ve istenilene göre tekli ve çoklu oyun modelleri ile farklı görevler sunmakta.
  3. Resident Evil 4: Oyun sekiz milyondan fazla kişi oynamıştır ve serinin en çok satılan üçüncü oyunu olmuştur. Grafiklerle ve bol ödüllü oyunla oyuncuların gönlünü fethetmeyi başarmıştır.

Resident Evil Hileleri

Oyun anında aşağı ok, aşağı ok, aşağı ok, yukarı ok, aşağı ok, sağ ok tuşlarını basın. Bu tuşları uyguladığınız da sınırsız cephaneye sahip olursunuz. Kilitli karakteri ve silahları açmak için oyunun herhangi bir zorluk seviyesini bitirin.

Oyunun Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

22 Mart 1996 da çıkan oyun yirmi dokuz tane serisi ile oyun severlere ilginç seriler sunmaktadır. Rezident Evil fiyatı serilerine göre değişmektedir. En son serisi dört yüz otuz TL civarındadır.

Ayrıca Kontrol Et

NBA 2K20 Hilesi

NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır? hakkında bilgiler vereceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir