PTZ Kamera Nedir? PTZ Kamera Özellikleri – Adana Güvenlik Sistemleri

Adana Güvenlik Sistemleri Merkezi olarak bu yazımda sizlere PTZ Kamera Nedir? PTZ Kamera Özellikleri hakkında bilgiler vereceğim.

Güvende hissetmenin giderek daha zor bir hal aldığı bu günlerde sevdiklerinizle birlikte yaşadığınız evlerinizi veya işyerlerinizi korumak için alınması gereken temel tedbir profesyonel hizmet veren bir güvenlik şirketi ile anlaşmak olacaktır.

Hem yüksek kalite ürünler sunan hem uygun fiyatlı olan hem de müşteri memnuniyetine önem veren bir firma arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz demektir. Adana merkezli olarak kurulmuş olan COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri isimli şirketimiz sizlerin ihtiyacını en iyi şekilde belirlemekte ve sizleri yüksek kaliteli ürünlerle buluşturmaktadır.

Pan-Tilt-Zoom kelimelerinin baş harflerini taşıyan ve uzaktan kontrol ile sağ-sol ve yukarı-aşağı döndürülebilen ve yakınlaştırma-uzaklaştırma yapabilen kameralara PTZ kamera ismi verilmiştir. PTZ kameranın bilinen adı ise mobese kamerasıdır.

Adana güvenlik sistemleri içerisinde oldukça önemli bir ürün olan PTZ kameranın özellikleri şunlardır:

  • IP ağına bağlanılarak mobil cihazlardan veya bilgisayarlardan güvenlik kamera izleme ve yönetilebilme.
  • Sağ, sol, aşağı ve yukarı başta olmak üzere döndürülebilmesi ve kaydırılabilmesi sebebi ile geniş görüş alanı sağlama.
  • Sabit kameralar için kör nokta olarak ifade edilen pek çok yer için görüş imkanı sunuyor olması.
  • Yakınlaştırma, uzaklaştırma özelliği sayesinde uzak alanlarda net bir görüş sağlıyor olması.
  • Yüksel çözünürlüğü sayesinde yüzlerin veya plakaların okunmasını sağlıyor olması.
  • Otomatik takip ve otomatik odaklama yapabiliyor olması.
  • Birden çok sabit kameranın yaptığı işi tek başına yapabiliyor olması.
  • Araçların park etmelerini kolaylaştırıyor olması.

PTZ Kamera Çeşitleri

Adana Güvenlik Sistemleri

İçerisinde bulunduğu sektörün vazgeçilmezlerinden olan PTZ kameralar daha önceleri sadece askeri alanda kullanılsa dahi teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanım alanını yaygınlaştırmıştır.

İnternet sitemiz üzerinde satışa sunduğumuz ürün sayımız beştir. Bunlardan ilki; 2 megapiksek 250 metre lazer PTZ IP kamera olarak adlandırılır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu ürünün aydınlatma dolayısı ile de görüş mesafesi 250 metredir. 4.7 mm-103 mm optik zoom özelliğine sahiptir. İkincisi; 2 megapiksel 500 metre lazer PTZ IP kameradır.  Aydınlatma mesafesi 500 metre olan bu ürün 4.5 mm-148.5 mm optik zoom özelliğine sahiptir. Üçüncüsü; 2 megapiksel, 5.2 mm-104 mm optik zoom özelliğine sahip ve aydınlatma mesafesi 150 metre olan kameradır. Bu kamera özel su tutmayan cam sistemine sahiptir. Dördüncüsü; 4K Ultra HD PTZ IP kameradır. 12 megapiksel olan bu kamera diğer ürünlere oranla daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. Beşincisi ise 2 megapiksel auto tracking PTZ IP kameradır. 4.5 mm-148.5 mm optik zoom özelliğine sahip bu kameranın görüş mesafesi 150 metredir ve özel su tutmayan cam sistemine sahiptir.

PTZ Kamera Nereden Temin Edilebilir?

Adana Güvenlik Sistemleri

Adana kamera sistemleri içerisinde müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet sunan firmamızdan PTZ kameraların temin edilmesi mümkündür. Temin edilen ürünlerin kamera sistemleri kurulumu alanında uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilecektir. İletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaşarak fiyat bilgisine ve ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

Ayrıca Kontrol Et

Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021 hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir