Playstation Nedir? Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Playstation Nedir?

Playstation Nedir? Playstation, 3 Aralık 1994 tarihinde Japonya da Tanıtımı yapılan bir marka aracılığı ile beşinci, altıncı ve yedinci nesil video oyun konsolları üretimi gerçekleştirildi.

Playstation, Sony Computer Entertainment aracılığı ile geliştirilen video oyun konsolu serisidir. Japonya da tanıtılan marka aracılığı ile 3 Aralık 1994 tarihinde üretildi. Günümüzde ise çeşitli Playstation oyun kolları vardır. Bunlar; dört ev konsolu, bir medya merkezi, iki taşınabilir konsol, çevrimiçi servis, telefon aracılığı ile oyun kumandası ve dergiler bulunmaktadır.

Playstation serisinin ilk konsolu 1994 tarihe piyasaya sürülmüştür. Ortalama 6 ile 9 ay arasında Dünya çapında 100 milyonun üzerinde satışı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. İlk video oyun konsolu üretilen Playstation markası ile 2. Video oyun konsolu 31 Ocak 2011 tarihinde 150 milyonun üzerinde satış yapılarak en fazla tercih edilen konsol olarak bilinmektedir.

Playstation art arda başarılı video oyun konsol üretimleri ile Playstation 3’ ü 29 Mart 2011 tarihinde Dünya çapında satışa sunarak 50 milyon kişiye satışı gerçekleşmiştir. En son üretilen Playstation serinin ilk taşınabilir oyun konsoludur.

Playstation Nedir Sistem Gereksinimleri Nelerdir

Playstation Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Playstation video oyun konsolları art arda seri üretimleri ile insanlar tarafından çokça ilgi gören yeni nesil oyun aracıdır. Ancak daha da geliştirilerek güncellenmesi gereken gereksinimleri üzerinde durulmaktadır. Örneğin; Network yetenekleri içerisinde HD IP kamera desteği eklenerek kullanıcılara yüksek çözünürlükte görüntü alınması sağlanmıştır.

Yeni nesil oyun konsollarında genişletebilirlik büyük önem kazanmıştır. Playstation’ un 3’ ü altı adet USB 2.0 portu ile donatılmıştır. Ayrıca ses için 5.1 DTS tercih edilmiştir.

Playstation da bazı önemli gereksinimler vardır. Bunlar;

  • Playstation’ a katılmak için 7 yaş ve üzeri açılmış hesaplar olmalıdır.
  • Playstation video oyun konsolu avantajları içerisinde konsolunuzu paylaştığınız diğer kullanıcılar ile paylaşmak için PS5 konsolunuz ile konsol paylaşımı ve çevrimdışı oynama özelliği PS4 sistemi ile etkinleştirebilirsiniz.
  • Playstation video oyun konsolunuzun hesabınıza bağlı olması gerekmektedir. Eğer PS4 konsolunuzda ya da başka bir Playstation cihazında üyeyseniz aynı üyeliği kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapılması gereken şey PS5 hesabınızdan oturum açmaktır.

Playstation Nedir Sistem Gereksinimleri Nelerdir

Ayrıca Kontrol Et

NBA 2K20 Hilesi

NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır? hakkında bilgiler vereceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir