PlayStation 5 Ne Zaman Gelecek?

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere PlayStation 5 Ne Zaman Gelecek? hakkında bilgiler vereceğiz.

Birçok oyuncunun aklında olan bu sorunun yanıtını ne Sony Türkiye, ne de farklı zincir mağaza satıcıları veremiyor.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyun konsollarına sahip olan oyuncular yeni çıkan PlayStation 5’i satın almak istemelerine rağmen 19 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sunulan oyun konsoluna erişemiyorlar. Son günlerde PlayStation 5 Digital Edition modeli bazı zincir markalar tarafından az sayıda satışa sunulmasına rağmen stoklar kısa süre içerisinde bitti.

PlayStation 5 stokları ne zaman gelecek? Bu sorunun yanıtını arayan oyuncular için haberler hem iyi, hem de kötü… ABD, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde PlayStation 5 stok bulmak son derece zor. Coronavirüs salgını nedeniyle üretimin artırılamaması, çip ve benzer donanımların üretiminde olan sıkıntıların PS5 stokları ne zaman gelecek? Sorusuna yanıt vermeyi geciktirdiği belirtiliyor.

PlayStation 5 ne zaman gelecek

PlayStation 5 Stok

PlayStation 5 olan mağaza sayısı şimdilik 0. Mağazalar, Sony’den ve ortaklarından oyun konsolunu temin edemedikleri, bu süreçte kendilerinin de zorlandığını ve cihazı satın almak isteyen Türk oyunseverlere PS5 satışını bu nedenle yapamadıklarını açıkladı.

PlayStation 5 stok sorunu ne zaman bitecek? Bu sorunun yanıtı için kesin bir tarih verilemiyor. Coronavirüs salgını nedeniyle oyun konsolunun Türkiye ve bazı ülkelerde bu yılın Haziran ayına kadar bulunmasının zor olacağı, Haziran 2021’den itibaren ise cihaza ulaşmanın daha kolay olması bekleniyor.

Japonya merkezli Sony’nin maliyetler ve satış taleplerini hesaba katarak üretimi artırması durumunda PS5 stok sorununun Mayıs ayında çözülmeye başlayabileceği, eğer üretim yeterli düzeyde artırılamazsa bu yılın sonuna kadar stok sorunlarının aralıksız olarak devam edebileceğine dair öngörüler mevcut.

“PlayStation 5 almak istiyorum” diyen çoğu oyuncu yurtdışından PS5 almayı araştırıyor olsa da, yurtdışında da PS5 stoklarında sorun olduğu için şimdilik karaborsada bile PS5 bulmak son derece zor. Karaborsada PS5 fiyatı normal versiyon için 15.000 TL’yi, PlayStation 5 Digital Edition versiyonu için 8.000 TL’yi buluyor.

Karaborsadan alınan cihazların garantisi ve içerisinden parça çalınıp çalınmadığı konusundaki soru işaretleri nedeniyle oyun yayıncıları ve uzmanlar karaborsadan daha yüksek fiyata alınan cihazların bir süre sonra garanti dışı kalabileceği ve parçalarının çalınmış olması riski nedeniyle önerilmediğini belirtiyorlar.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir