Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli?

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli? hakkında bilgiler vereceğiz.

Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli? Bu soru çoğu oyuncu bilgisayar almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler konusunda aklına taktığı önemli soru işaretlerinden sadece bir tanesidir.

Klavyesi, ekranı, hafıza boyutu ve daha birçok soru işareti ile karşı karşıya kalan oyuncular hangi oyuncu bilgisayarını almalıyım? Sorusuna yanıt vermekte oldukça zorlanabilirler. Oyuncu bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gerekenler ile oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli, sorusunun yanıtı genellikle aynıdır.

Oyun bilgisayarı alacak olanların dikkat etmesi gereken temel kural ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını tespit etmek olmalıdır. Eğer en iyi oyuncu bilgisayarını bile almış olsanız eğer ki beğenmediğiniz klavye düzeni varsa veya size uygun olmayan şekilde tasarlandıysa bu oyuncu bilgisayarı başkaları için en iyisi olabilirken sizin için ise en kötü oyuncu bilgisayarı olabilir.

 

Oyun bilgisayarı alırken nelere

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun bilgisayarı alırken mutlaka bakılması gerekenler arasında ilk adımda tasarım geliyor. Klavye düzeni, USB ve diğer girişlerin sayısı ve USB 3.0 olup olmadığı gibi konular ile HDMI girişi olup olmadığına mutlaka bakmalısınız.

Ardından oyun bilgisayarı en önemli yeri olan ekran özelliklerine bakmalısınız. Eğer ki ekranı yansıtma yapan, ekran çözünürlüğü düşük ve ekran üzerindeki kaplaması düşük bir oyuncu bilgisayarı alırsanız 100 GB RAM ile donatılmış olsa bile o bilgisayardan verim alamayabilirsiniz.

Ekran boyutunun çok küçük olmaması ve çok büyük olmaması gibi temel bakılması ve kişisel zevklere uygun olup olmadığı noktasında da karar vermelisiniz. Oyun bilgisayarı almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer adım ise bilgisayarın teknik özellikleri olmalı.

RAM, işlemci, ekran kartı özellikleri olarak mümkün oldukça en yüksek ve son teknoloji olan ürünleri tercih edin. Son teknoloji ekran kartları hem daha güçlü çalışır hem de daha sessiz ve daha soğuk bir ortam sunarlar.

Bilgisayar almadan önce dikkat edilmesi gerekenler noktasında bir diğer önemli konu ise bilgisayarın ses özellikleri olmalı. Eğer hoparlörler açısından yetersiz bir bilgisayar alırsanız gelecekte bunun acısını çok fazla hissedersiniz. Oyuncu bilgisayarında mutlaka en az 256 GB SSD olması önemlidir, eğer HDD olup SSD olmayan ve SSD takılamayan oyuncu bilgisayarı alırsanız yine gelecekte bilgisayarınız kasma, donma ve geç yüklenme sorunları ile sizi yarı yolda bırakabilir.

 

Ayrıca Kontrol Et

En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir