Organik Trafik Stratejinizi ve Daha Geniş SEO Hedeflerinizi Tanımlayın

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Organik Trafik Stratejinizi ve Daha Geniş SEO Hedeflerinizi Tanımlayın hakkında bilgiler vereceğiz.

Başlıklar

1.Organik Trafik Stratejinizi ve Daha Geniş SEO Hedeflerinizi Tanımlayın

SEO kampanyalarınızda uzun vadeli başarı görecek ve zamanla organik trafiğinizi artıracaksanız, net ve veriye dayalı bir SEO planına sahip olmak çok önemlidir. Bu plan, hedeflerinizi ve onlara nasıl ulaşacağınızı belirlemelidir. Buradaki fikir, daha geniş şirket hedeflerinizi besleyecek, ulaşılabilir, gerçekçi hedefler belirlemektir.

Amacınız genel web sitesi trafiğini artırmaksa ve bu ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek çok önemli değilse, SEO kampanyalarınızda ve anahtar kelime hedeflemenizde oldukça geniş olabilirsiniz. Web sitenizin belirli bölümlerine organik trafiği artırmanız gerekiyorsa, daha spesifik bir SEO stratejisine ihtiyacınız olacaktır.

SEO çalışmanız için bir ana hedef ve iki küçük hedefle başlayın, ardından bunları son hedefinizi göz önünde bulunduran üç aylık, altı aylık ve on iki aylık dönüm noktalarına bölün. Bu, gerçekleştirdiğiniz her eylemi ölçülebilir bir hedefe bağlamanıza ve stratejinizin yolunda kalmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

2.Web Sitenizin Mevcut Durumunu ve Performansını Değerlendirin

Bu kılavuzun ilerleyen kısımlarında, belirli web sitesi sağlık sorunlarını nasıl düzelteceğinizi ve teknik SEO performansınızı nasıl iyileştireceğinizi tartışacağız, ancak bu adımları atmadan önce web sitenizin mevcut durumunu anlamanız gerekir. Web sitenizin teknik olarak nasıl performans gösterdiğini içeriden görmenin en iyi yolu Google Arama Konsolunu etkinleştirmektir . DNS yapılandırmasına küçük bir kod parçacığı kopyalayıp yapıştırarak web sitenizin sahipliğini doğrulamanız gerekecek, ancak bu yapıldığında, web sitenizin teknik yapısı ve sağlığı hakkında benzersiz bir fikir edineceksiniz.

Neil Patel’in SEO Analyzer’ı , Nibbler ve Dareboost gibi ücretsiz web sitesi sağlığı ve performans araçları , web sitenizin mobil ve engelli kullanıcılar için ne kadar erişilebilir olduğu, ne kadar iyi pazarlandığı ve kullanıcı deneyiminin neye benzediği, teknik işaretleme konusunda size üst düzey bilgiler verebilir. yavaş JavaScript, bozuk bağlantılar ve jQuery sorunları gibi hatalar veya endişeler. Bu üst düzey testler size Google Arama Konsolunun sağladığı veriyi sağlamazken, web sitenizin performansını ve sağlığını iyileştirmeye çalışırken odaklanmayı düşünmeniz gereken sorunlu alanları vurgulamaya yardımcı olur.

Google Arama Konsolunu ve mevcut ücretsiz araçları kullanarak raporları çalıştırdıktan sonra, önce hangi alanlara odaklanmanız gerektiğini bilmeniz için olası eylemleri ve düzeltmeleri kritik / acil eylemler, uyarılar ve öneriler olarak ayırın.

3. Hedef Kitlenizi ve Rakiplerinizi Belirleyin

Hedef Kitlenizi Bulmak

Moz’a göre sıralamaları ve organik trafiği iyileştirmek için hedef kitlenizi belirlemeniz ve onları nasıl çekeceğinizi anlamanız gerekir. Moz, “arama sonuçlarında hangi sitelerin belirli ihtiyaçlarını karşıladığına ve üründe diğer herkesin sahip olduğundan çok daha cazip olacak özel olarak neler oluşturabileceğinize iyi bakmanızı” tavsiye ediyor.

Google Analytics , web sitenizi tam olarak kimin ziyaret ettiğini, nerelerden ziyaret ettiklerini ve sitenizden ayrılmadan önce hangi sayfalara göz attıklarını belirlemenize olanak tanıdığından, hedef kitlenizin kimler olabileceğine dair harika bilgiler sağlar. Hedef kitlenizi belirlemek için hızlı adımlarımız şunlardır:

  1. Adım: Sitenizi kimlerin ziyaret ettiğini bulun. Google Analytics’teki demografik verilere bakın ve ziyaretçiler arasındaki ortak noktaları belirleyin – bunları yaş, konum, cinsiyet ve ilgi alanları gibi faktörlere göre demografik olarak gruplandırın.
  2. Adım: Bu ziyaretçilerin dönüşüm sağlayıp sağlamadığını araştırın. Bir izleyici kitlesine sahip olmak harikadır, ancak aktif olarak satın almayan, kaydolmayan veya yapmalarını istediğiniz şeyi yapmayan pasif bir kitleyse, pazarlama çabalarınızda ince ayar yapmanız ve ya daha cazip bir teklif sunmanız ya da çekici görünmeniz gerekebilir.
  3. Adım: Çekmek istediğiniz ziyaretçiler hakkında derinlemesine bilgi toplayın. Artık web sitenizi kimin ziyaret ettiğini, bu ziyaretçilerin ne kadar değerli olduğunu ve kimlerin ilgisini çekmek istediğinizi bildiğinize göre, onların konumları, kullandıkları cihazlar ve ilgi alanları, hobileri ve tercihleri ​​hakkında mümkün olduğunca çok bilgi toplamaya başlayın.
  4. Adım: Bu ziyaretçileri kişilere ayırın. Ziyaretçi karakterleri, hedef kitlenizi anlamanın ve web sitenizin içeriğiyle kimi çekmeye çalıştığınızı bilmenin mükemmel bir yoludur.

Başlıca Rakiplerinizi Belirleme

Hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeler için şu anda hangi web sitelerinin en yüksek sırada yer aldığına ilişkin araştırmanızı kullanarak, “temel rakiplerinizin” kim olduğunu anlamaya başlayabilirsiniz – bunlar, sıralamanızı iyileştirmek ve hakimiyet kurmak için daha iyi performans göstermeniz gereken web siteleridir.

Sosyal medyaya da bir göz atın ve hangi rakiplerin Facebook’ta takipçi kazandığını, YouTube’da video görüntülemelerini ve ilgili forumlarda veya ağlarda aktif olarak kitlelerle etkileşim kurduğunu görün. Araştırmanızı yaparken onlardan gördüğünüz reklamları not edin; PPC, yeniden hedefleme veya banner reklam yöntemlerini kullanarak kendilerini mi tanıtıyorlar? Başka nasıl aktifler – ilgili sektör yayınları, Instagram etkileyicileri veya dergilerle ortaklıkları var mı?

4. Rakiplerinizin SEO ve İçerik Stratejilerini Araştırın

Bir web sitesini benimkinden daha iyi yapan nedir?

Rakibinizin web sitesi sizinkinden daha ilgi çekici, yardımcı veya görsel olarak çekici olabilir.

Ücretsiz bir alan yaş kontrol aracı kullanarak alanlarının yaşına bakın ve web sitesinin daha uzun süredir var olup olmadığını görün (web siteleri doğal olarak zaman içinde otorite biriktirir ve otorite, web sitelerine değer atadığında Google için önemlidir).

Daha önce web sitenizin sağlık kontrollerinden edindiğiniz içgörülere dayanarak, kendi sitenizi kontrol etmek için kullandığınız aynı ücretsiz araçları kullanarak rakiplerinizin web sitelerinin sağlığına bir göz atın. Nerelerde geride kaldıkları ve sizden daha önde oldukları alanları belirleyin web sitelerinin bağlantı yapısına, sayfalarındaki içeriğin kalitesine ve temel önermelerinin pazarlanma şekline özellikle dikkat edin. Bu, SEO ve içerik öncelikleri ve mevcut başarılarına ulaşmak için yaptıkları çalışmalar hakkında bazı sonuçlar çıkarmanıza izin vermelidir.

Rakibinizin Geri Bağlantılarını Araştırın

Moz’un süper kullanışlı Link Explorer aracını (ücretsiz 30 günlük deneme mevcuttur) kullanarak rakibinizin backlink profiline bakın ve bağlantılarını nereden aldıklarını görün. Geniş bir web sitesi yelpazesine (ör. Hükümet, eğitim, sağlık ve yaşam tarzı) yayılmış yüksek otorite web sitelerinden önemli miktarda bağlantıya sahiplerse, bu Google için bunların güvenilir bir kaynak olduğunun önemli bir göstergesidir ve bu nedenle, arama motoru sonuçlarında daha fazla ilgi göreceklerdir.

Bu geri bağlantıları araştırmak, rakibinizin web sitesindeki hangi açılış sayfalarının en başarılı trafik sürücüleri olduğuna dair size fikir verecektir. Bu sayfalara bir göz atın – bunlar satış odaklı mı?  Hedef kitlenizin ve daha geniş sektörün ihtiyaç olduğu ve aktif olarak tükettiği içeriğin türünü anlamak için bu veriyi kullanın – sonra bu verinin içerik stratejinizi güçlendirmesine ve olası içerik kampanyaları ve ortaklıklar için bir başlangıç ​​noktası olarak hareket etmesinini sağlayın.

Bunun gibi rakipleri yakalamak ve sıralamanızı iyileştirecek güçlü bir backlink profili oluşturmak imkansız değildir, ancak sizin açınızdan veya yüksek kalitede içerik sağlayabilen bir içerik pazarlama ajansının hizmetleri için sürekli çaba göstermeniz gerekecektir.

5. Site İçi İçerik ve SEO Stratejisi Oluşturun

Artık SEO hedeflerinizi belirlediniz ve kişiliklerinizi, rakiplerinizi ve rakip stratejilerinizi belirlediniz, kendi site içeriğinizi ve SEO stratejinizi oluşturmaya hazırsınız. Mevcut içerik altyapınıza ve SEO hedeflerinize göre hangi içerik önceliklerinin önce geldiğine karar vererek başlayın.

Tipik olarak, bir içerik ve SEO stratejisi, teknik iyileştirmeleri ve sayfa içi içerik optimizasyonunun aynı anda yan yana gerçekleşmesini içerecektir. Bu şekilde, bir sayfadaki iyileştirmeler bir bütün olarak görülebilir ve site haritası, iyileştirilmiş sıralama ve organik trafik için optimum şansı sağlamak için tüm değişiklikler tamamlandıktan sonra Google’a yeniden gönderilebilir.

İşletmeniz için özellikle önemli olan konuları belirleyin ve sıralamak istediğiniz konulardaki anahtar kelimeleri gruplayın. Dönüşüm sağlama olasılığı yüksek veya işletmeniz için yüksek değerli ve SEO kampanyanızın başarısında yüksek bir sıralamanın fark yaratacağı yeterince önemli arama hacimlerine sahip anahtar kelimeler seçin. Son olarak, konuları ve anahtar kelimeleri hedef sayfalarla eşleştirin ve hangi sayfaların işletmeniz için olası değerlerine göre öncelikli olduğunu belirleyin. İşiniz bittiğinde, mevcut sayfa içeriği ve bu sayfalardaki teknik SEO kurulumu hakkında notlar alın, böylece sonuçları iyileştirmek için hangi çalışmanın tamamlanması gerektiğini açıkça görebilirsiniz.

Artık üzerinde çalışılacak öncelikli bir sayfa listesi, bunları optimize etmek için net konular ve anahtar kelimeler ve performansı artırmak için eylem noktaları var.

6. Web Sitenizin İçeriğini Artırın ve İyileştirin

Artık uygulamaya koyduğunuz öncelikli planı kullanarak içeriğinizi geliştirmeye hazırsınız. Mevcut web sitesi içeriğinizi geliştirerek başlayın, çünkü bu, siteye yerleştirdiğiniz tüm yeni içeriklerden doğal olarak daha uzun süredir var olduğu için daha fazla yetkiye sahip olacaktır. Mevcut içeriğinizi, stratejinizde tanımlanan anahtar kelime öbekleri ve konularla alakalı hale getirmek için yeniden düzenleyebilirsiniz ve yeni bir tane uygulamak yerine mevcut bir URL yapısını korumak mümkünse, bu tavsiye edilir.

Mevcut Web Sitesi İçeriğini İyileştirme

Artık uygulamaya koyduğunuz öncelikli planı kullanarak içeriğinizi geliştirmeye hazırsınız. Mevcut web sitesi içeriğinizi geliştirerek başlayın, çünkü bu, siteye yerleştirdiğiniz tüm yeni içeriklerden doğal olarak daha uzun süredir var olduğu için daha fazla yetkiye sahip olacaktır. Mevcut içeriğinizi, stratejinizde tanımlanan anahtar kelime öbekleri ve konularla alakalı hale getirmek için yeniden düzenleyebilirsiniz ve yeni bir tane uygulamak yerine mevcut bir URL yapısını korumak mümkünse, bu tavsiye edilir.

Mevcut Web Sitesi İçeriğini İyileştirme

Mevcut içeriği iyileştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

Meta veriler optimize edilmiş mi? 

Meta veriler, sayfalarınızın bağlamı ve içeriği hakkında arama motorlarına sağlanan bilgilerdir. Bir sayfa başlığı ve meta açıklaması içerir ve bunlar, Google’da veya başka bir arama motorunda arama yapan kullanıcılar tarafından da görülebilir. Optimize edilmiş meta verileri yazma hakkında bilgi için okumaya devam edin.

İçerik ilgi çekici ve faydalı mı? 

İçeriğiniz yararlı değilse ve hedef kitlenizin amacına hizmet etmiyorsa, sıralamada güçlü organik trafik almayacaktır.

Sayfada yeterince içerik var mı? 

Kısa bir açıklama için 300 kelime yeterlidir; 600 kelime tipik bir standart sayfa uzunluğudur; 900 kelime bir SSS veya yardım kılavuzu için mükemmeldir.

İçerik yeterince zengin mi? 

Günümüzde yüksek rütbeli içeriğin çoğu, görseller, videolar, infografikler ve etkileşime izin veren sınavlar, anketler, tıklanabilir araçlar ve yorum bölümleri gibi etkileşimli öğelerle zenginleştirilmiştir.

İçerik kullanıcılar için optimize edilmiş mi? 

İçeriğinizin tüm internet özellikli cihazlarda kullanıcılar için erişilebilir olması ve sayfada sonsuz bir şekilde aşağı kaydırmak zorunda kalmadan hedeflerini tamamlamak için içerikle nasıl etkileşime gireceklerini kolayca anlayabilmeleri çok önemlidir.

İçeriğin içeri ve dışarı giden iyi miktarda dahili bağlantısı var mı? 

İçeriğinizin, site yapınızdaki yüksek değerli ve alakalı sayfalara sağlıklı miktarda dahili bağlantıya sahip olduğundan emin olun.

İçerik, ilgili kaynaklara bağlantı veriyor mu? 

Başka bir siteyle bağlantı alışverişi yapmaktan kaçının. Bu, karşılıklı bağlantı adı verilen bir uygulamadır ve arama motorları tarafından hoş karşılanmayabilir en iyi durumda, kendi sitelerinden sizinkine giden geri bağlantının gücünü azaltacaktır.

İçerikle bağlantılı başka web siteleri var mı? 

Sayfanızın belirli bir konuda yetkili sayılması için, yüksek kaliteli harici web sitelerinden bağlantılar toplaması gerekir. Uygulayacağınız içerik pazarlama planı bu konuda yardımcı olacaktır.

İçerik dahili aramada ve web sitesi altbilgisinde görünüyor mu? 

Web sitenizdeki önemli bir sayfadan bahsediyorsak, web sitenizdeki arama işlevi (varsa) aracılığıyla erişilebilir olması ve altbilginizden bağlantılı olması önemlidir.

Mevcut blog içeriğini alakalı hale getirmek için yenileyebilir misiniz? 

Web sitenizdeki içeriği iyileştirmenin harika bir yolu, eskimiş veya yerini yeni fikirlerin aldığı eski içeriği yeniden kullanmak ve yeniden yayınlamaktır. Yeni içerikle gençleştirirken blog sayfasının yetkisini geri alabilirsiniz.

Web Sitesi İçeriğini Artırmak

Web siteniz için yeni içerik oluştururken, ne kadar alakalı, yararlı ve ilginç olursa olsun, hedef anahtar kelimeleriniz için sıralamaya hemen başlamanın ve büyük miktarlarda organik trafik çekmenin pek olası olmadığını akılda tutmak önemlidir. Yeni içeriğin sıralanması zaman alır. Üst düzey içerik genellikle değerli web siteleriyle bağlantılı olduğundan ve rakiplerini en üst noktadan çıkarmadan önce sosyal medyada bir tür ilgi gördüğü için yeni içeriğin sıralamaya başlaması aylar alabilir.

Web siteniz için yeni içerik oluştururken, mümkün olduğunca arama motoru ve kullanıcı dostu olmasını nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Müşterinizin sorularını yanıtlayan içerik oluşturun:

Müşterilerin şu anda yanıtlanmayan hangi sorularını belirlemek için dahili arama sonuçlarınızı ve anahtar kelime araştırma araçlarınızı kullanın. Ayrıca e-posta veya sosyal medya aracılığıyla müşterilere ulaşabilir ve onlara şirketiniz hakkında bilmek istediklerini ve sormak istediklerini sorabilirsiniz.

Neyin sıralandığına ve neyin iyileştirildiğine bakın:

Rakiplerinizin web sitelerindeki hangi içeriğin hedeflediğiniz anahtar kelimeler için sıralandığını öğrendikten sonra, sunduklarından en az üç kat daha iyi içerik oluşturun. Bu şekilde, aldığınız iyileştirilmiş sıralamaları gelecekte kanıtlamak için elinizden gelenin en iyisini yaparsınız  tıpkı içeriğinizi geliştirdiğiniz gibi, rakipleriniz de gelişecektir.

Geri bağlantı kazandıran içerik oluşturun:

B bu web siteleri için hangi tür içeriğin en çekici olduğunu bilirsiniz. Onlara ulaşın ve rakibinizle olan bağlantılarını tartışın, içerik fikrinizi ortaya koyun.

Farklı içerik türleriyle denemeler yapın:

Yalnızca metin bilgi kılavuzları artık yetersiz kalıyor. Geri bağlantılar ve sosyal medyadan bahsetmek ve web siteniz için organik trafiği artırmak istiyorsanız, deneyebileceğiniz bazı farklı içerik türleri şunlardır:

Tanıtım belgesi veya e-Kitap:

Hedef kitlenizin aktif olarak aradığı yararlı, derinlemesine bilgiler sağlarken uzmanlığınızı gösterin.

Yararlı videolar:

Müşterilerinize sadece bir şeyi nasıl yapacaklarını söylemeyin; “Nasıl yapılır” tavsiyenizi birden çok metin, infografik ve video biçiminde sunarak onlara bunu nasıl yapacaklarını gösterin.

E-posta pazarlaması ve sosyal medya kampanyaları:

Google’ın dizine ekleme ve sıralama sürecini hızlandırmak için sıralamasını istediğiniz web sitenizdeki yeni veya yenilenmiş sayfalara e-posta ve sosyal medya pazarlama trafiğini çekin. Bunu, örneğin e-posta ve sosyal medya abonelerinin sayfayı ziyaret etmesini ve etkileşimde bulunmasını gerektiren bir yarışma veya özel teklif düzenleyerek yapabilirsiniz.

Organik Trafik

7. Web Sitenizin Kullanılabilirliğini ve Teknik SEO’yu Geliştirin

Web sitenizin kullanılabilirliği , birisinin kullanmasının ve gezinmesinin ne kadar kolay olduğu ile ilgilidir. Google ve diğer arama motorları, hızlı, erişilebilir ve iyi bir araya getirilmiş web sitelerini ödüllendirirken, yüklenmesi yavaş, gezinmesi kafa karıştırıcı veya kullanıcılar için sorunlu siteleri büyük ölçüde göz ardı eder. Doğal olarak, harekete geçmeyi olabildiğince kolaylaştıran, oldukça kullanışlı bir web sitesi sağlamalısınız.

Kullanıcılarınız için iyi olan, arama motoru sıralamalarınız için iyi olduğu için, çoğu zaman web sitenizdeki kullanılabilirlik iyileştirmeleri de teknik SEO iyileştirmeleridir. Aşağıdaki iyileştirme listemizi tamamlamak için kullanabileceğiniz, iyileştirme alanlarını belirlemenize yardımcı olacak kapsamlı bir teknik SEO kontrol listesi sağlar.

Sitenizin tüm ekran boyutları için optimize edildiğinden emin olun:

Web sitelerinin çoğu artık trafiğinin yarısından fazlasını mobil cihazlardan alıyor. Hedef kitlenizin kullandığı çok çeşitli tabletler, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ile sayfalarınızın verimli bir şekilde yüklenmesi ve tüm ekran boyutlarında ve tarayıcılarda doğru şekilde görüntülenmesi hayati önem taşır. Web sitenizin daha küçük ekran boyutlarında verimli bir şekilde yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için Google’ın Mobil Uyumluluk Testini kullanabilirsiniz. Değilse, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sayfalarınızın tasarımını ve yapısını ele almanız gerekir. Küçük ekran boyutlarında görüntülenen duyarlı bir site veya mobil cihazlar için optimize edilmiş ayrı bir web sitesi oluşturmak, bu sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Bu konuda yardımcı olması için profesyonel bir web sitesi tasarım ve geliştirme şirketinin hizmetlerinden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Sayfa yükleme sürelerini azaltın:

Web sitesi kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri, sayfaların yavaş yüklenmesi. Kullanıcı deneyimini etkilemekten kaçınmak istiyorsanız siteniz iki saniyeden daha kısa sürede yüklenmelidir. Pingdom, sayfalarınızın ortalama bir kullanıcı için ne kadar sürede yükleneceğini kontrol etmenize yardımcı olacak kullanışlı bir sayfa yükleme süresi aracı sağlar. Bir sorun tespit edilirse, birkaç teknik iyileştirmeyi belirtmek için resimlerinizin dosya boyutunu optimize ederek, gereksiz yeniden yönlendirmeleri kaldırarak ve DNS aramalarını azaltarak sayfa sürelerini azaltmayı deneyebilirsiniz.

Herhangi bir 404 sayfasını bulun ve düzeltin:

Web sitenizdeki etkin sayfalara yönlendirmeyen bağlantıları izleyen ziyaretçiler, sayfanın taşındığını veya eksik olduğunu bilmelerini sağlayan “404 hata sayfası” olarak adlandırılan sayfayı görecek ve onları bunun yerine sitenizin aktif bir alanını ziyaret etmesini sağlayın. Arama motorları, kötü bir kullanıcı deneyimine yol açtığı için bozuk bağlantılara karşı titz davranır, bu nedenle organik trafiğinizi artırmak istiyorsanız, web sitenizde mümkün olduğunca çok 404 sayfa bulup düzeltmelisiniz. 404 hatalarını bulmanın en iyi yolu, Google Analytics’e giriş yapın ve İçerik Başlığa Göre İçerik bölümünde web sitenizin 404 hata sayfasını bulun kontrol panelinizin bölümü. Bu verileri keşfedin ve insanların 404 sayfanızı nasıl ziyaret ettiğini, hangi dahili sayfalardan kaynaklandıklarını, Google’da neleri aradıklarını ve 404 sayfanıza onları bozuk bir bağlantıdan gönderen web sitelerini görün. Bu verileri Screaming Frog veya Moz’s Link Explorer’dan SEO Spider gibi ücretsiz bir web sitesi tarama aracının sonuçlarıyla birleştirin.Bozuk bağlantılarınızı bulduğunuzda, bunları web sitenizdeki mevcut, alakalı sayfalara yeniden yönlendirmeniz veya URL’yi eski haline getirmeye ve sayfada içerik sağlamaya karar vermeniz gerekecek (çok sayıda kişi ziyaret ediyorsa Birden fazla kaynaktan bakıldığında, bu genellikle gelen trafiğin faydalarını korumak için en iyi yaklaşım olabilir). Tamamlanmasını kolaylaştıran birkaç mükemmel WordPress eklentisi mevcuttur.

Herhangi bir 301 yönlendirmesini bulun ve değiştirin:

Web sitenize artan organik trafikten tam olarak yararlandığınızdan emin olmak için, herhangi bir 301 yönlendirmesini bulup düzeltmeniz gerekir. Bu, bağlantılarınızın bir yeniden yönlendirmeden geçmesi yerine kaynaktan kalıcı bir hedef sayfaya yönlendirilmesini sağlamayı içerir, bu da sayfa yetkisinde bir kayba neden olabilir. 404 yönlendirmelerinizi bulurken yaptığınız gibi, web sitenizdeki URL’leri taramak için Screaming Frog’dan SEO Spider’ı kullanın, ardından 301 yönlendirmelerini bir e-tabloya aktarın (Northcutt çok yararlı bir 301 yönlendirme kılavuzu sağlar).

Dahili bağlantılarınızı geliştirin:

Web sitenizdeki tüm sayfalar, hangi sayfaların birbiriyle ilişkili olduğunu ve sitenizde en önemli olanları gösteren bir iç bağlantı yapısının parçası olmalıdır. Asla sıfır iç bağlantı içeren bir sayfa bırakmayın (bir alt bilgi bağlantısı, gezinme menü bağlantısı, dahili arama bağlantısı veya sitenizdeki mevcut içerikten sayfaya bağlantı, bunların tümü dahili bağlantı olarak sayılır).

Anahtar kelime yamyamlığını kaldırın:

Aynı anahtar kelimeler için web sitenizde birden fazla sayfayı optimize ediyor musunuz? Dur. Bu, anahtar kelime yamyamlığı denen bir şeye neden olur. Google’ın, tartışmakta olduğunuz konu üzerinde hangi sayfanın daha fazla yetkiye sahip olduğunu bilmediği ve hangi sayfanın sıralanacağına karar veremediği durumlarda. As OnCrawl Google sitenizi tarayacak ve aynı anahtar kelimeyle” alakalı “düzinelerce farklı sayfa görecek.

Ancak Google’ın, sorgu için en değerli gibi görünen sayfalar arasından seçim yapması gerekecektir. Bu strateji ile SEO değeri kazanmayı ve bu anahtar kelime sayesinde tüm web sitenizi daha üst sıralara yerleştirmeyi bekliyorsanız, hiç şansınız yok. Bu birinci sayfa sıralamalarını kazanarak organik trafiği artırmak istiyorsanız, web sitenizin ana sayfalarında anahtar kelime yamyamlığı örneklerini karşılayamazsınız. Bunun yerine, yalnızca o tek sayfa için en alakalı terime odaklanın ve her sayfanın, blog gönderisinin ve içerik öğesinin benzersiz bir anahtar kelimeyi hedeflediğinden emin olun.

Meta verilerinizi geliştirin: 

Meta açıklamaları iyileştirmeye yönelik kullanışlı kılavuzumuz, SEO’nuzu geliştirebilecek etkili sayfa başlıkları ve meta açıklamalar yazmanıza yardımcı olacaktır. Genel olarak, en iyi meta veriler için kurallar şunlardır:

Sayfa başlıkları benzersiz, doğru ve yaklaşık 70 karakter uzunluğunda (600 piksel) olmalıdır.

Meta açıklamaları benzersiz, ilginç olmalı ve “kullanıcıların sayfanın yararlı ve kendileriyle alakalı olup olmadığını belirlemek için ihtiyaç duyacağı tüm ilgili bilgileri içermelidir.”

Google’ın bazen belirli sorgular için izin verdiği fazladan SERP alanından yararlanmanızı sağlamak için meta açıklamalar uzunluk için 150/150 kuralını izlemelidir. İlk 150 karakter temel bilgileri içermelidir.
Bir meta açıklamanın ikinci 150 karakteri isteğe bağlıdır. Gerektiğinde destekleyici bilgiler içermelidirler.

İçeriğinize şema işaretlemesi ekleyin:

Şema işaretlemesi, arama motorlarının kullanıcılar için daha yararlı sonuçlar döndürmesine yardımcı olmak için sayfanıza küçük bir kod parçası eklemeyi içeren bir optimizasyon şeklidir. Ayrıca, öne çıkan snippet’leri (veya konum sıralamalarını) koruma olasılığınızı da artırabilir.

8. Bir İçerik Pazarlama Stratejisi Oluşturun ve Buna Bağlı Kalın

İçerik pazarlaması, ilginç, değerli içerik oluşturma ve web sitenize bağlantı veya referans karşılığında yetkili, ilgili web sitelerinde yayınlama eylemidir. Bir bağlantı için asla ödeme yapmamalısınız bu, Google kurallarına aykırıdır. Bunun yerine, ortaklarınıza ziyaretçilerinin seveceği değerli içerik sağlayın ve karşılığında onları sitenizi tanıtmaya teşvik edin.

Tüm site içi çalışmalar başlamadan önce yaptığınız rakip içerik araştırmasını hatırlıyor musunuz? Şimdi bu bilgileri alma ve rakiplerinizin hangi sitelerden yüksek değerli bağlantılar aldığı ve bağlantıyı almak için hangi içeriği sağladıkları (kendi sitelerinde veya harici ortağın sitesinde barındırılan) hakkında fikrinizi tazeleme ve düşünme zamanı. Benzer ortakları çekmek veya aynı sitelerle ortaklıklar kurmak için neler sunabileceğiniz hakkında. En önemli 10 bağlantı ortağınızın, onlar için oluşturabileceğiniz içerik türlerinin, oluşturmak için ne kadar bütçeniz olduğunu ve içeriği nasıl sunacağınızın bir listesini yapın. Şimdi, sizi önümüzdeki birkaç ay boyunca götürecek ve geri bağlantı profilinizi  organik trafiğinizi iyileştirmeye başlamanızı sağlayacak bir içerik pazarlama eylem planınız var.

9. Web Sitenizi Tanıtın: PPC ve Facebook Reklamları gibi İnorganik Arttırıcıları Düşünün

Sınıfının en iyisi içeriğe ve olağanüstü teknik SEO’ya sahip iyi optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak, organik trafiği artırma savaşının sadece yarısıdır. Artık hamlelerinizi yaptığınıza göre, web sitenizi tanıtmaya başlama zamanı. Trafik ve farkındalığın arttığını görmek istiyorsanız, web siteniz için bir promosyon bütçesine ihtiyacınız olacak. Bu bütçe, hedef kitlenize ulaşmanıza ve onları çekmenize yardımcı olmak için Facebook reklamcılığı, PPC reklamları ve yeniden hedefleme gibi çok çeşitli çevrimiçi reklamcılık yaklaşımlarını kapsamalıdır.

Sosyal medya reklamlarınızı hedef kitleniz için ilgi çekici, görsel olarak canlı ve çekici hale getirin. Başlıkların ve açıklamaların karakter uzunluklarına ilişkin yönergelere ve metne göre resim kullanan reklam yüzdesiyle ilgili talimatlara uyun. Hangi metin ve görsel kombinasyonunun size en iyi sonuçları sağladığını görmek için sosyal reklamları minimum bütçeyle test edebilirsiniz.

Bunun hakkında düşünürseniz, mantıklı. PPC, arama motorlarında organik olarak sıralamaya başlamadan önce yeni sayfalara trafik çekmenizi sağlayan ücretli bir reklam aracıdır. Yeni sayfalara ücretli trafik çekmek, organik trafik stratejisinin bir parçası gibi görünmeyebilir, ancak yeni sayfalarınızı kimse ziyaret etmezse, Google ve diğer arama motorları sayfanın, denediğiniz konuyla alakalı olduğunu anlamaz. sayfa için herhangi bir yetki vermez ve atamaz. Yeni sayfaya bazı güçlü harici bağlantılar oluşturduktan ve organik trafik toplandıktan sonra, kendi trafiğinizi bozmamak için PPC reklamları için ödeme yapmayı bırakabilirsiniz

 SEO

10. Sıralamanızı Zaman İçinde Koruyun

Sıralamalarınızı iyileştirmek ve organik trafiğinizi artırmak için böylesine büyük adımlar attığınız için tebrikler! Artık tüm bu zorlu ilk çalışmayı tamamladığınıza göre, zamanla rütbe kaybı tehdidini azaltmak çok önemlidir.

Zor kazandığınız anahtar kelime sıralamanızı yeni veya mevcut rakipler karşısında aniden kaybettiğinizde sıra kaybı meydana gelir. Bu, web sitenizdeki teknik sorunlardan, tekliflerini geliştiren rakiplerden veya içeriğinizin yetkisini kaybetmesine yol açan algoritma değişikliklerinden kaynaklanabilir.

Seviye kaybını tahmin etmenin ve geçişte kesmenin kesin bir yolu yoktur, bu nedenle içeriğinizi sürekli olarak iyileştirmeli ve yenilemelisiniz ve ek yüksek değerli bağlantılar kazanmak ve güçlü ortaklıklar kurmak için çok çalışmalısınız.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir