Metro Exodus Oyunu

Metro Exodus Oyunu

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Metro Exodus Oyunu hakkında bilgiler vereceğiz.

Metro Exodus Oyunu

Alışılagelmişin dışında tarzı olan bir oyun ile karşılaşmaya hazır olun. Metro Exodus, bugüne kadar tüm bildiklerinizi unutturacak bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Mükemmel Kurgu, Rakipsiz Oyun

Birinci şahıs nişancı oyunları oynamaktan hoşlanan pek çok birey bulunmaktadır. Bu oyunların oldukça heyecan verici ve zevkli olduğu da pek çok kesim ve otorite tarafından kabul görmektedir. Buradan hareketle pek çok oyun üreticisi şirket, birinci şahıs nişancı oyunları üretmiş ve piyasaya sürmüştür.

Metro Exodus, bahsi geçen nişancı oyunlarından bir tanesidir. Ancak bu oyun diğer oyunlardan farklı olarak kurgusu ve özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. bilindiği üzere günümüz dünyasında pek çok oyun bulunmaktadır ve online ortamda oynanmakta olan oyunların daha sık tercih edildiği görülmektedir. Ancak Metro Exodus, bir video oyunu olmasına rağmen dünya çapında ses getirmiştir ve kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaşma başarısı göstermiştir.

Oyun hayatımıza 15 Şubat 2019 tarihinde girmiştir. Oyunun hayatımıza girmesinin üzerinden 2 yıl geçmiş olmasına ve bu geride kalan 2 yıl içerisinde pek çok farklı türde oyun üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olmasına rağmen halen nişancı oyunları seven bireylerin öncelikli tercihi Metro Exodus olmaktadır.

Metro Exodus, 4A Games tarafından geliştirilmiştir. Deep Selver tarafından yayımlanan oyun, aslında bir serinin devamı niteliğindedir. Metro serisinin üçüncü oyunun olan Metro Exodus, seride en sevilen oyun olarak kabul görmektedir. Bu durum elbette kullanıcı sayısındaki artışın sebebini de açıklar niteliktedir.

Oyun Hakkında

Oyunun kurgusuna ve oynanışına gelecek olursak, oyunun oldukça güçlü bir hikayeye sahip olduğunu belirtmek gerekmektedir. Yazar Dmitry Glukhovsky‘nin romanlarından esinlenilerek oluşturulan oyun, Metro 2033 ve Metro: Last Light oyunlarında meydana gelen olayların devamını izlemektedir.

Artyom, nükleer savaşın ardından harabeye dönmüş olan Moskova metrosunun karanlık tünelinde yaşamaktan sıkılmıştır. Buradan hareketle eşi Anna’yı da yanına alır ve eve dönmek amacıyla, hareket etmekte olan bir trene binerler. Mücadele buradan sonra başlamaktadır.

Oyunda mutasyona uğramış olan canlılar, farklı oluşumlar, kar ve kum fırtınaları bulunmaktadır. Karakterin tüm bunlarla mücadele etmesi ve hayatta kalması gerekmektedir. Oyunda karakterin kendisini koruyabilmesi için çeşitli silah ve mühimmatların kullanılması mümkündür. Ancak karakterin bu eşyaları ve mühimmatı, oyun içerisinde toplaması gerekmektedir.

Metro Exodus oyununda, diğer oyunlardan farklı olarak öldürmek yerine bayıltmak, iyilik yapmak, teslim olan düşmanları öldürmek ve bunun gibi yaklaşımlar bulunmaktadır. Görüldüğü üzere oyun oldukça ilgi çekici ve sürükleyici olması ile bilinmekte ve karşımıza çıkmaktadır.

Metro Exodus fiyatlarına gelecek olursak, aslında tek bir fiyattan bahsetmek pek mümkün değildir. Çünkü farklı store mağazalarda 309, 299, 180 ve bunun gibi fiyatlar karşımıza çıkmaktadır. Bunun altında yatan ana etmen ise hem gold sürümlerinin de olmasıdır hem de farklı cihazlarda oynanabilmesidir. Metro Exodus oyunu Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One cihazlarında oynanmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir