Legends of Runeterra

Legends of Runeterra

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Legends of Runeterra hakkında bilgiler vereceğiz.

Legends of Runeterra 

Stratejik kart oyunları oynamaktan hoşlanan bireylerin ortak adresi Legends of Runeterra’dır. Yaratıclığınızı ve kıvrak zekanızı konuşturmak istiyorsanız siz de Legends of Runeterra oynayabilirsiniz.

Farklı Bir Dünyanın Kapıları Aralanıyor

Stratejik kart oyunları pek çok bireyin ilgisini çekmektedir. Her ne kadar bilgisayar oyunu denildiği anda akla ilk olarak savaş ya da futbol oyunları gelse de, dünya üzerinde milyonlarca birey strateji oyunları oynamaktan büyük bir keyif almaktadır.

Bahsi geçen strateji oyunlarından biri de Legends of Runeterra oyunudur. Ancak bu oyun, diğer strateji oyunlarından biraz daha farklıdır. Legends of Runerterra oyununda kartlar yer almaktadır ve oyun tamamen bu kartlarla oynanmaktadır.

Günümüz dünyasında teknolojinin de gelişmesi ile birlikte online oyunlar ve online oyun oynayan oyuncu sayısı artmıştır. Gelinen son aşamada, oyun denildiği anda akla ilk olarak online oyunlar gelmektedir. Bilgisayar, Xbox, Playstation ve bunun gibi cihazlar ile internet ağının yaygınlaşması da buna vesile olmuştur.

Artan ihtiyacı karşılamak adına pek çok oyun üreticisi olan şirketin bulunduğu ve ortaya çıkan rekabet ortamından çok farklı türde oyunların üretildiği görülmektedir. Oyun piyasasında bulunmakta olan oyunlar herkese hitap eden cinstedir. Öte yandan oyun şirketlerinin tek bir tür ile yetinmediği ve farklı türlerde de oyunlar piyasaya sürdüğü gözlemlenmektedir.

Legends of Runeterra oyunu, her ne kadar bazı kesimler için yabancı gibi görünüyor olsa da aslında hemen hemen herkesi bildiği bir kökene dayanmaktadır. Çünkü kısaca LoR olarak da bilinen Legends of Runeterra oyunu, aslında League of Legends evreniyle aynı evrende geçmektedir. Legends of Runeterra oyununu biraz kurcaladığınız zaman League of Legends oyunundan esintilerle karşılaşmanız işten bile değildir.

Legends of Runeterra Hakkında

24 Ocak 2020 tarihinden beri hayatımızda yer alan bu oyun, League of Legends oyununda olduğu gibi online ortamda oynanmaktadır. LoR, tek oyunculu olabildiği gibi çok oyunculu da olabilir ve oldukça zevklidir.

Oyunun içeriğinden biraz bahsedecek olursak oyun teke tek oynanmaktadır. Her iki tarafta da kristaller yer almaktadır ve bahsi geçen bu kristallere Nexus adı verilmektedir. Her bir kristalin 20 can puanı bulunmaktadır. Kaybeden oyuncu, her kayıpta kristal kaybetmektedir. Neticede, kristali ilk olarak sıfır can puanına düşen oyuncu oyunu kaybetmektedir.

Görüldüğü üzere oyun karmaşık değildir. Elbette oyunda galip gelebilmek adına stratejik hamleler yapmak gerekmektedir. Oyunun en zevkli tarafı, doğru stratejik hamleler gerçekleştirildiği zaman ortaya çıkmaktadır.

Legends of Runeterra oyunun geliştiricisi ve yayımcısı Riot Games’tir. Riot Games, oyun sektöründe en önemli şirketlerin başında gelmektedir. Bugüne kadar çok önemli projelerin altına imza atmış ve ürettiği oyunlarla dünya çapında adından bolca söz ettirmiştir. Aynı zamanda League of Legends ya da kısaca LoL oyunun da yapımcısıdır.

Legends of Runeterra ücretine gelecek olursak, oyun tamamen ücretsizdir ve Windows, Android ve İOS işletim sistemine ait olan cihazlardan oynanabilir.

Ayrıca Kontrol Et

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir