League of Legends Oyunu Nedir? Oyun İçi Satın Alım Nasıldır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere League of Legends Oyunu Nedir? Oyun İçi Satın Alım Nasıldır? hakkında bilgiler vereceğiz.

League of Legends Oyunu Nedir?

League of Legends 2009 yılında Dota 2 oyunun iki yapımcısı tarafından Riot Games firması adına ücretsiz olarak piyasaya sürülmüştür. Bu şekilde MOBA oyu türüne bir rakip daha doğmuş oldu. Diğer rakipleri olan War Craft ve Dota’ya nazaran daha düşük grafikleri olmasına rağmen daha kolay bir oynanış deneyimi sunmaktadır. Bu sayede iki rakip oyun oyuncularını da kendi bünyesine almıştır.  League of Legends Riot Games firmasının dünya çapında ses duyuran ilk oyunudur.

Riot Games buradan elde ettiği gelirle farklı bir oyun üretmek yerine e-spor piyasasına sağlam bir giriş yapmakla beraber büyük oyuncu kitlesine sahip olduğu ülkelere Riot Games merkezleri kurarak hem e-spor hem de oyun destek içinde çok sağlam bir temel oluşturmuştur. League of Legends bu yatırımları sonucunda dünya üzerinde çevrimiçi oyuncu sayısında her zaman ilk onda olmayı başarmıştır. Gelir elde etmek için ise oyuncu sayısıyla birlik oyun içi satışlarda etkili olmuştur. Oyuncular oyun içi kostüm satın almak için Riot Puanı satın alarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Bu sayede Riot Puanı alan oyuncu sayısı kitlesinin büyümesiyle birlikte daha fazla olmaya başlamıştır.

League of Legends Oyunu Nedir? Oyun İçi Satın Alım Nasıldır?

League of Legends Oyunu Nasıl Oynanır?

League of Legends internet üzerinden ücretiz olarak Riot Games’in sunucusundan indirilir. Oyun içi 150’den fazla şampiyona sahiptir. Temelde dört yeteneğe sahip olunan League of Legends oyununda yeteneklerin dışında kendi seçebildiğimiz büyülere de sahibiz. Şampiyonların aldıktan sonra gidebileceğiniz üç koridor ve birde orman bölgesine sahibiz. Bu bölgelere gidecek şampiyonlar ise bellidir ve şampiyon seçim ekranında belirtilir.

Oyun içi şampiyonları farklı görünümlere bürümek için kutu açarak ya da RP (Riot Puanı) alarak oyun içi karşılaşma esnasında farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Şampiyonların birbirlerine karşı yetenekleri bulunmaktadır. Bunun olmaması içinde seçim ekranında karşı şampiyonu yasaklamaktır. Karşılaşma esnasında maç başladıktan sonra alacağınız her skor veya asist sizin güçlenmeniz için bir fırsattır. Oyunun temel taşlarından biride minyonlardır. Minyonlar üç farklı şekildedir. Büyücü, dövüşçü ve arabadır. Her birinin farklı can ve saldığı değerinin yanında kazandırdıkları altında farklıdır.

Oyun içi harita düzeninde toplam 11 kule bulunmaktadır. Kuleler kendi takımında olan şampiyonları korumakla görevlidir. Ve kuleler yıkıldığı zaman ise altın kazandırmaktadır. Kuleler dört barikata sahiptir ve bu barikatlar kırıldığında da altın kazandırmaktadır. Oyunda kazandığınız altınlar ile alacağınız eşyalar ile güçlenip rakiplerinize daha fazla zarar verirsiniz. Bu yüzden oyun içi ne kadar altın kazanırsanız o kadar oyunu kazanma ihtimaliniz artar. Oyundaki derecelendirme sistemi de bulunmaktadır ve dereceli sisteminde bulunan ligler ise Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Elmas ve Şampiyonluktur. Dereceli maçlarda kazandığınız her maç derecenizin yükselmesini sağlar. Kaybederseniz bu sefer puanınız düşer. Oyun Runeterra evreninde geçer ve karakterler hikayenin işlendiği evrene göre yapılmıştır. Bu yüzden oyun içi olaylar ise hikayedekine benzerlik göstermektedir.

League of Legends Oyunu Nedir? Oyun İçi Satın Alım Nasıldır?

League of Legends Oyununda Oyun İçi Satın Alım Nasıldır?

League of Legends oyununda iki farklı para birimi vardır. Birisi Mavi Öz ve diğeri ise RP (Riot Puanı)’ dir. Mavi Öz ile Şampiyon açmak için ya da arada gelen etkinliklerle kostümlere renk paketi satın alınabilir. Riot Puanı ile satın alabileceğiniz şeyler ise Şampiyonlar, kostümler, renk paketleri, ifade ve kutulardır. Mavi Öz ve Riot Puanı arasındaki fark ise Mavi Öz sadece oyun oynayarak kazanılırken Riot Puanı ise sadece satın alacağınız kodlar üzerinden olmaktadır. Bu yüzden oyun zevkiniz için Riot Puanı gerekmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021  hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir