League of Legends

League of Legends Nedir ve Nasıl Oynanır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere League of Legends Nedir ve Nasıl Oynanır? hakkında bilgiler vereceğiz.

League of Legends

Son zamanların en popüler internet oyunu olan League of Legends her geçen gün daha büyük bir kesim tarafından ilgi odağı haline gelmektedir.

League of Legends bir diğer adı ila LOL oyunu her yaş grubunun tercih ettiği internet oyunlarının başında olmakta ve gün geçtikçe oyuna olan talep daha da artmaktadır. Özellikle gençlerin çok fazla ilgisini çeken oyun hakkında çok fazla araştırmalar yapılmaktadır. İnternet üzerinde oyun platformunda fazlası ile tercih edilen oyun ile ilgili merak edilen tüm sorulara en doğru cevapları bulmak mümkün olmaktadır.

League of Legends Nedir?

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de kurulan ligler ile gençlerin ilk tercihlerinden olan League of Legends oyununa olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Oyun tempolu, strateji ve rekabete dayalı oyunlarının heyecanını rol yapma unsurları ile bir araya getiren çevrim içi olan bir oyundur. Kısaca LOL oyununun Türkçe anlamı efsaneler ligi olarak bilinmektedir. Oyun Riot Gamed tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir oyun olup 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. MOBA türü bir strateji oyunudur.

League of Legends Nasıl Oynanır?

League of Legends nasıl oynanır sorusu gençler başta olmak üzere her yaş grubunun en fazla merak edilen soruların başında gelmektedir. Tasarımları ve oynayışları ile kendine özgü şampiyonlardan meydana gelen iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında baş başa mücadele edilmektedir. League of Legends beşer kişilik 2 takımın, 3 koridordan meydana gelen bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesi olmaktadır. Bu işlem yapılırken çeşitli değişkenlerin kullanılması gerekmektedir. Bu değişkenleri kullanma metodu oyuncunun stratejisini belirlemektedir. Stratejinin belirlenmesi için 6 tane farklı değişken bulunmaktadır. Oyun içindeki değişkenler şunlardır;

  • Şampiyonlar,
  • Eşyalar,
  • Kabiliyetler,
  • Rünler,
  • Sihirdar Büyüleri,

Tercih edilen seçeneğe göre rakibe üstünlük sağlanabilir ve bu üstünlük sayesinde zafere ulaşmak mümkün olmaktadır. League of Legends değişkenleri yanı sıra statik olgular yer almaktadır. Bu statik olgular şunlardır;

  • Kuleler,
  • İnhibitörler,
  • Merkez Yapı,
  • Minyonlar,
  • Canavar olmak üzere 5 tane ana başlıklar toplanmaktadır.

Yukarıda yazılan tüm olgular her oyunda bulunmakta ve oyunculara çeşitli avantajların yanı sıra dezavantajlar sunmaktadır. Oyunda ilk ve en önemli olgu Kuleler olup er koridorda 3 ve merkez bina önünde 2 tane olmak üzere her takımın toplam olarak 11 tane kulesi vardır.

League of Legends Fiyatları

Dünyanın pek çok yerinde ve ülkemizde oyuna olan ilgi her geçen gün daha da artarken League of Legends fiyatları çok daha uygun olmaktadır. Herkesin rahatlıkla alması mümkün olan oyun ile çok daha keyifli ve heyecanlı zamanlar geçirmek mümkün olacaktır.

Ayrıca Kontrol Et

Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021  hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir