CCTV security cams on white wall background.

IR Kamera Nedir?

IR Kamera Nedir? Güvenlik kameraları can ve mal güvenliğinin sağlanması ve korunması için 7/24 kayıt yapmalıdır. Bazı güvenlik kameraları saat ayarlı çalışmaktadır. Kameranın kayıt yapmasını istediğiniz saati belirleyerek o saatte kameranın kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Geçmiş yıllarda kamera sistemi henüz günümüzdeki kadar gelişmemişken gündüzleri kaydedilen görüntü ile geceleri kaydedilen görüntü arasında kalite farkı vardı. Geceleri kaydedilen görüntünün net olmaması sorun haline gelirken teknolojinin gelişmesiyle geceleri kaliteli görüntü kaydeden cihazlar geliştirilmiştir. Güvenlik kamera sistemleri artık farklı özelliklerde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Kameralar daha net görüntü ve ses kaydı yaparken geceleri kaydedilen görüntü de daha kaliteli bir hale gelmiştir.

Infra Red olarak adlandırılan kameralar kızıl ötesi ışınları kullanarak gece görüntüsü kaydetmektedir. Infra Red (IR) kameralar aynı zamanda gece görüş kameraları olarak da adlandırılmaktadır. Kapalı devre kamera sistemi uygulamalarında daha çok kullanılmaktadır. Karanlık ortamda kızıl ötesi ışınlar sayesinde net bir görüntü elde edilir.

Gece Görüş Kameraları Kullanım Alanı

Gece görüş kameraları aslında farklı alanlarda tercih edilir. Kameraların kullanım amacı ise geceleri yani karanlık ortamda daha net görüntü kaydetmektir. Kameralar, can ve mal güvenliğinin sağlanması için kullanılır. Kapalı ortamlarda dışarıya kurulan kamera sistemleri sayesinde dışarıda olup biten tüm hareketlilik net bir şekilde kaydedilmektedir. Bahçelerde, bina girişlerinde, iş yeri girişlerinde ve çevresinde olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Yüksek çözünürlüğe sahip olan kameralar tüm hareketliliğini anında fark ederek kayıt altına alır. COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak farklı özelliklerdeki IR kameraları sizlere sunmaktayız. İhtiyacınıza ve isteğinize uygun kamerayı firmamızdan temin edebilir, ücretsiz kurulum sayesinde kamerayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

IR Kamera Kullanım Özellikleri

Adana güvenlik kamerası alanında COL Güvenlik Sistemleri ile çalışabilirsiniz. Eviniz ve iş yeriniz başta olmak üzere istediğiniz alanın güvenliğini gece ve gündüz koruyabilirsiniz. IR kameralar gece görüşü olan kameralardır. Karanlık ortamda kızıl ötesi ışınlarını kullanarak net görüntü elde eder. IR kameralar 7/24 kesintisiz görüntü ve ses kaydı alabilir. Kameraların genel özellikleri ise şu şekildedir;

  • Su ve toza karşı dayanıklıdır.
  • Uzun ömürlüdür.
  • Maliyeti düşüktür.

IR kameralar çoğunlukla dış ortamda kullanılmaktadır. Bu nedenle suya ve toza karşı dayanıklı olması önemlidir. IR kameralar suya ve toza karşı dayanıklı olması sayesinde dış ortamda kullanıma en uygun kameradır. Aynı zamanda kolay kırılmaz, yıpranmaz. Uzun ömürlü olan kamera sayesinde kesintisiz görüntü ve ses kaydı yapabilirsiniz. Güvenlik kamerası olarak tercih edeceğiniz IR kameralar düşük maliyetlidir. Kameralar, gece görüşü için IR ledlerini kullanır. LED’ler ise daha fazla enerjinin harcanmasını sağlar. Bu nedenle adaptör seçimi dikkatle yapılmalıdır. COL Güvenlik Sistemleri olarak IR kameralar hakkında tüm detayları sizlere aktarıyor, kameranın kurulumu üstleniyor, kullanım hakkında bilgiler vererek 7/24 kesintisiz görüntü kaydı yapmanıza yardımcı oluyoruz.

IR Kamera Nedir? Sorunuzun cevabını umarım makalemizde bulmuşsunuzdur.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

Sinovac Aşısının Etkinlik Oranı Ülkelerde Farklı Sonuç Verdi

Bilim haberleri, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Sinovac Aşısının Etkinlik Oranı Ülkelerde Farklı Sonuç Verdi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir