İphone Uygulama Kullanım Süresi Nasıl Kısıtlanır?

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İphone Uygulama Kullanım Süresi Nasıl Kısıtlanır? hakkında bilgiler vereceğiz.

İphone Uygulama Kullanım Süresi Nasıl Kısıtlanır?

Iphone de uygulama kısıtlaması kullanıcılarının merak ettiği konulardan birisi haline gelmiş durumda bu yazımızda bu konuyu ele alacağız. Ve uygulama kısıtlama yollarını öğreneceğiz.

Iphone kullanımı son zamanlarda artmış durumda bu artışla birlikte IPhone üreticisi Apple de Iphone özel yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bu özelliklerden birisi de Whattsap, İnstagram, Twitter ve Facebook gibi uygulamaların özet akışını durdurmak. Birçok kullanıcıyı rahatsız eden bu durum sonucundan Iphone güncellemesi IOS 12 ile artık her uygulama için günlük limitler koyabilmeniz mümkün. iPhone X Modelleri İçin Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu özelliği daha açık ifade edecek olursak örneğin Instagram da bir iki saat takılmayı sevenler, bu özellikten yararlanarak Instagram uygulamasına telefonda iki saat kadar bir süre verebilecek bu saatten sonra uygulama kendi kendine kapanacak. Bu özelliğin adı ise Ekran Süresi olarak belirlenmiş.

Ekran Süresi Nedir?

IOS 12 güncellemesi ile gelen bu özellik herhangi bir X uygulamasının belirlenen sürede kullanılması ve bu süre sonunda uygulamanın kendi kendine kapatmasıdır. Özellikle çocuklar için de yararlı olan bu uygulama sayesinde Instagram, Facebook, Youtube gibi uygulamaları kısıtlı bir süre kullanılmasını sağlıyor. Google Android Uygulaması İçin Yeni Bir Arayüz Test Ediyor

Örneğin Youtube da çokça zaman geçirmeyi seven bir çocuk için bu özellik sayesinde IPhone ya da IPad başında geçirdiği süre daha da azalıyor.

Bu özelliğin tanımını yaptıktan sonra gelin bir de nasıl aktif edeceğimize bakalım. Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma İşlemi Nasıl Yapılır?

Iphone Uygulama Kullanım Süresi Nasıl Yapılır?

  • Öncellikle cihazınızda Ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Ekran süresi seçeneğine dokunun.
  • Sürdüre gidin.
  • Aygıt seçeneklerinden birini seçin.

Ekran seçeneğini seçtikten sonra karşınıza dört farklı seçenek gelecek, bu dört farklı seçeneği tanımlayacak olursak;

Uygulama Sınırları: Yönetmek istediğiniz programların kategorileri için sınırlama yapar ve bu programlar gece yarısı sıfırlanır.

İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları: Uygunsuz içerikleri engelleyen bu özellik sayesinde ayrıca gizlilik verilerinde bir değişiklik yapılmasını isteyen uygulamaları belirlediğiniz parola ile engellemenizi sağlar.

Atıl Süre: Atıl zamanda ekran süresi boyunca izin verdiğiniz uygulamaları görmenizi sağlar.

Her Zaman İzin Verilen: Her zaman izin verilen uygulamaları görmenizi sağlar.

Ayrıca Kontrol Et

Oyun Bilgisayarı Mı? Oyun Konsolu Mu?

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Oyun Bilgisayarı mı Oyun Konsolu mu? hakkında bilgiler vereceğiz. Oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir