IP Kamera Nedir?

IP Kamera Nedir?

Güvenlik Kamera Sistemleri Merkezi olarak bu yazımda sizlere IP Kamera Nedir? IP Kamera Sisteminin Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğim. Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam, Karaisalı ilçelerimizde hizmet vermekteyiz.

IP Kamera Nedir?

IP kamera günümüzde ilk defa güvenlik sistemi ya da kamera kullanan insanlar için tavsiye edilen yaygın bir kamera türüdür. Bu kamera genelde en çok benzerlik gösterdiği ve eşi gibi görünen analog kamera ile neredeyse aynı özelliklere sahiptir. IP kamera günümüzün son teknoloji kamerası olarak gösterilir. Nedeni ise yüksek kalite görüntü ve ses kaydetme özelliği bulunurken bu özellikler için ayrı bir cihaza ihtiyaç duymaz (ses kayıt cihazı, kart vb.). IP kamera etrafındaki görüntüyü canlı olarak sesiyle beraber network ağlar aracılığıyla kontrol sahibi kişi mobil cihazlar veya dizüstü/masaüstü bilgisayar tarafından uzaktan izlenebilir.

Ayrıca görüntü bilgisayarlar aracılığıyla kaydedilebilir. IP kamera diğer kamera sistemlerinin görüntü işleme yazılım veya sisteminden farklı olarak alınan görüntüyü öncelikle yapılan işlemden sonra DVR cihazları kaydı tutar ama önce gelen görüntüyü sayısal veriye çevirerek farklı şekillerde veya network ağlarla canlı olarak takip edilebilir. Bu şekilde analog kameradan farklı bir özelliğe sahip olduğu için tercih sırasında daha öndedir. Her kamera sistemi kullanacak insanların aradığı özellik olan maliyet ucuzluğu IP kamera içinde geçerlidir. Bizde Adana Güvenlik Sistemleri olarak size en iyi fiyat ve kaliteyi sunacağız. Kullanıcılar için basit ve uygun yapısı ile günümüzde firmalar içinde en iyi kamera olarak gösterilir. IP kamera tek bir dezavantaj barındırır o da Ethernet gücünüzün iyi olması gerekir. IP kamera tekbir Ethernet bağlantısı üzerinden çalışmasını sağlar. Bu olay ise kablolu veya kablosuz olan bu sistemde kurum veya firmaların uzaktan izlemesine olanak sağlar. Tarihte IP kamera 1996 yılında Axis Communications tarafın üretilmiştir. IP kamera görüntü kalitesi en son teknoloji olarak gösterildiği için her yerde bu kamera sistemine rastlamanız mümkündür.

 

IP Kameranın Kullanım Alanları Nelerdir?

Öncelikle dediğim gibi neredeyse her yerde rastlamanız mümkündür. Genellikle alarm sistemi yüzünden yangın, hırsız vb. yerlerde kullanılsa da uzaktan görüntüyü en iyi şekilde yansıtmasından dolayı çeşitli market veya toptan satış alanlarında da boy gösteriyor. Biz de Adana Güvenlik Sistemleri olarak sizin güvenceniz için en iyi güvenlik hizmetini sunacağız. Analog kameradan daha iyi yansıttığı görüntü sayesinde IP kamera en son teknoloji olarak gösterilir ve daha çok tercih edilir.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir