İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Instagram pazarlamanız çalışıyor mu? Size zarar verebilecek hatalar yapıp yapmadığınızı merak mı ediyorsunuz? Bu makalede, günümüzün en iyi Instagram pazarlamacılarından bazılarına gördükleri yaygın hataları ve bunlardan nasıl kaçınılacağını paylaşmalarını istedik. Instagram Pazarlama Hataları ve Bunları Nasıl Düzeltebilirim?

1: Instagram Hashtag’lerini Yanlış Kullanma

2018’de Instagram nihayet bir profilin biyo açıklamasındaki hashtag’lerin mobil cihazlardan tıklanabilir olmasına izin verdi. Birçok kişinin yaptığı hata, Twitter biyografisinde olduğu gibi Instagram biyografisine bir grup hashtag atmaktı. Bunun iyi bir fikir olmamasının birkaç nedeni var. İlk olarak, Instagram biyografinizdeki hashtag’lerin Instagram arama sonuçları üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Bunun anlamı, birisi Instagram’da bir anahtar kelime ararsa, biyografiniz (ve oraya eklediğiniz hashtag’ler) arama sonuçlarında görünmez. Instagram aramasının taradığı tek alan İsim ve Kullanıcı Adı alanlarıdır. Instagram biyografisinde uygun hashtag kullanımına örnek. İkincisi, başkalarının içeriğine yönlendiren popüler Instagram hashtag’lerini veya hashtag’lerini kullanırsanız, ziyaretçileri kendi içeriğinizden uzaklaştırırsınız. Bir fotoğrafçıysanız ve biyografinizde # Fotoğraf’ı kullanıyorsanız, insanlar bu hashtag’e tıkladıklarında, sizinle ilgisi olmayan milyonlarca başka gönderinin bulunduğu bir galeriye gitmek için profilinizden ayrılırlar. İnsanları bu şekilde biyografinizden uzaklaştırmanın iyi bir nedeni yok. Üçüncüsü, bir Instagram biyografisindeki bir hashtag listesi amatörce görünür ve genellikle yeni takipçilerin cesaretini kırar. Bu sorunları önlemek için biyografinize hashtag koymayın. Bunun istisnası, markanız veya işletmenizle ilgili içeriğe yönlendiren ve insanların Instagram’da sizin hakkınızda gördüklerini artıran tek bir markalı hashtag kullanmak olabilir. Sosyal medya danışmanı, konuşmacı ve dünya çapında tanınan Instagram uzmanı Jenn Herman, Instagram for Business for Dummies’in yazarıdır. Tüm Pazarlamanızı Kesinlikle Nasıl Ölçeceğinizi Öğrenin. Daha İyi Bir Pazarlamacı Olun

2: İçerik Stratejisi Olmadan Yayınlama

 Pek çok insanın, stratejileriyle uyumlu olmayan rastgele içerik yayınlama hatasını yaptığını görüyorum. Rastgele yayınlamak veya hedef kitlenizin hangi içeriğin peşinde olduğuna dair bir tahmin yapmak yerine, stratejinize rehberlik etmek için verilerinize odaklanmalısınız. Bunu yapmak için Instagram Analytics’inizi inceleyin. Geçmiş içeriğinizde gezinerek başlayın. Hedef kitlenizin medya türüne (gönderi ve video), konulara (iş veya eğlence) ve sonuçlara (tanıtım ve yetiştirme) tepkisini karşılaştırmak ve analiz etmek istiyorsunuz. Örnek Instagram, etkileşim ölçümlerini yayınlar. Ortak bir konu arıyorsunuz: Hedef kitleniz halihazırda hangi görsel içerikle ilgileniyor? Hangi konular ilgi uyandırdı? Ortak nokta nedir?  Neyin işe yaradığını belirledikten sonra, bu başarılı gönderileri aynı öğeleri kullanan ek görsel içerik parçalarına çevirebilirsiniz. Bunu görselleştirmek için, bir beslenme koçu olduğunuzu varsayalım ve Instagram Analytics verileriniz, kitlenizin aç kalmadan, öğünlerden vazgeçmeden veya asla dışarıda yemeden nasıl doğru besleneceklerini gösteren sağlık ve fitness ipuçlarını ortaya koyuyor. Yediklerinizi sevmenin ve yine de kilo vermenin sağlıklı yolları hakkında bir blog yazısı yazabilirsiniz. Ardından, Instagram için tek seferlik veya rastgele içerik parçaları oluşturmak yerine, blogun analitik bulgularınızla uyumlu bir bölümünü alın ve bunu çeşitli görsel parçalara dönüştürün.

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

3: Büyümeye Katılımdan Daha Önem Verme

İnsanlar daha fazla takipçi kazanabilirlerse daha fazla müşterileri olacağını düşünme eğilimindedir. Ama zaten sahip olduğunuz takipçileri müşteriye mi dönüştürüyorsunuz?

Cevap daha fazla takipçi değil. Cevap, mevcut kitlenizi ikiye katlamak ve mevcut takipçilerinizi müşterilere dönüştürmek için onlara iyi hizmet etmektir. Derinlere gitmelisin, genişlere değil. Demek istediğim, mevcut takipçilerinizin sizi neden takip ettiğini derinlemesine anlamanız gerektiğidir. Bu sayede mevcut takipçileriniz ile daha fazla etkileşime girerek daha fazla satışlar yapabilir ve kazancınızı ikiye hatta dörde katlayabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Bir Temsilcilik De Linkedın’den Geldi

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Bir Temsilcilik De Linkedın’den Geldi hakkında bilgiler vereceğiz. Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir