Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir? İnstagram’ın hikayeler bölümü her geçen gün geliştirilmeye ve bu bölüme yeni özellikler kazandırılmaya devam ediliyor.

İnstagram hikayeler bölümü hakkında en fazla merak edilen durumlardan biride İnstagram hikayelerinin kapak fotoğrafını değiştirme detayı olmaktadır.

Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir

İnstagram Hikayeler

İnstagram’da hikayeler kısmı çıktığından beri bu özelliğe pek çok eklenti getirildi. Hikayelere getirilen güncellemelerle müzik ekleme, gif ekleme, emoji ve yazı ekleme vs. gibi pek çok şeyin eklenmesi mümkün kılındı. Bu özelliklere sahip olan İnstagram hikayeleri 24 saatlik süre boyunca hikayeler kısmında görülebiliyor. Ve bu sürenin sonucunda da ortadan kaybolmaktadır. Eğer İnstagram kullanıcıları bu hikayeleri kalıcı hale getirmek isterse bunun içinde İnstagram tarafından sunulan bir özellikten yararlanmayı düşünebilirler. Bu sayede özellikten yararlanarak ilgili gönderiyi profilde sabit bir şekilde tutmak kolay olacaktır. Bu özellik sayesinde hikaye 24 saat sonra ilgili bölümden silinse bile hikayeler üzerinden görülebilir. Bu nedenle kullanıcıların yalnızca öne çıkan hikayeler kısmı oluşturması yeterli olacaktır. Bu sayede hikayeler kalıcı olarak uzun zaman boyunca profilde yer alabilir.

Öne çıkan hikayelerde kapak fotoğrafı değiştirme işlemi kullanıcı tarafından yapılabildiği gibi, kullanıcı hiçbir kapak fotoğrafı seçimi yapmadığında sistem tarafından ilk seçilmiş olan fotoğraf hikaye kapağı olarak kullanılır. Daha sonrasında dilerlerse kullanıcılar bu kapak fotoğrafını değiştirebilirler. Ayrıca kapak fotoğrafı hikayeden seçilmiş olan bir karede olmak zorunda değildir. Kullanıcılar istedikleri fotoğrafı İnstagram’da öne çıkan hikayelerde kapak fotoğrafı olarak kullanabilir.

Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir

Kapak Fotoğrafını Değiştirme

Öne çıkan hikayelerin her birinin kapak fotoğrafının ayrı ayrı değiştirilmesi gerekir. Bunun için öncelikli olarak profiline giriş yapılmalıdır. Ardından öne çıkan hikayeler kısmından + butonuna basılarak öne çıkarılmak istenen hikayeler sırayla seçilir. İleri tuşuna basılarak açılan ekranda hikaye kümesinin adı ve hikayenin kapak fotoğrafı belirlenebilir. Bunun için kapağı düzenle yazısına tıklamak yeterlidir. Eğer hikaye kümesinde yer alan herhangi bir fotoğraf kapak fotoğrafı olarak kullanılmayacaksa, sol altta bulunan galeri simgesine tıklayarak yeni bir fotoğraf atanır. Sonrasında ise bitti yazısına tıklamak İnstagram öne çıkan hikayelerin kapak fotoğrafını değiştirmek için yeterli olacaktır.

Ayrıca Kontrol Et

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir