Instagram Hesap Silme Adımları

Instagram hesap silme adımları, instagram hesap kapatma işlemleri çok basit şekilde yapabilmeniz mümkündür. Sosyal medya hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız instagram hesap silmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram hesabınızı kalıcı ya da geçici olarak kapatmanız mümkündür. Eğer ki bir daha hiç kullanmamak istiyorsanız o zaman hesabınızı kalıcı olarak silmeniz gerekecektir. Böylelikle size ait bir hesabınız hiç kalmamış olacaktır. Fakat instagram silme işlemlerine geçmeden önce, sosyal medyanızda daha önce paylaşmış olduğunuz resimlerinizi saklamak istiyorsanız, resimlerinizi cihaza indirmeniz yeterli olacaktır. Böylece hesabınızda paylaşımlarınızı tamamen silmemiş olur ve saklamaya başlarsınız.

Instagram Kalıcı Olarak Hesap Silme

İnstagram hesap silme yoluna başvuracak kişilerin mutlaka izlemesi gereken yollar şu şekilde olacaktır;

  • Instagram hesabınızı silmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir
  • Hesabınızın profil bölümüne gelmelisiniz
  • Profil bölümün en alt kısmında hesap silme ibaresini göreceksiniz
  • Bu bölüme geldiğiniz zaman hesabınızı neden silmek istiyorsunuz şeklinde bir soru sorulacaktır
  • Hesabınızı neden silmek istediğinizi açıklayıcı şekilde belirttikten sonra hesabımı kalıcı olarak kapat tuşuna basmalısınız. Böylece çok kolay bir şekilde size ait olan instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeye başlamış olacaksınız.

Kalıcı olarak hesabınızı silmek istemiyor yalnızca ara vermek istiyorsanız, o zaman geçici olarak hesabı kapat yoluna başvurmalısınız. Eğer ki hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, hesabınıza yeniden erişim yapmanız da mümkün olmayacaktır. Çok basit adımlarla sizlerde hesabınızı kalıcı şekilde silmeye başlayabilirsiniz. Aynı kullanıcı adı ve parola ile bundan böyle yeni bir hesap oluşumu yapılmamış olacaktır.

Instagram Hesap Kapatma İşlemleri

Son zamanda sosyal medyayı aktif şekilde kullanmakta ve zamanlarımızı burada geçirmekteyiz. Öyle ki hem bireysel hem de kurumsal odaklı kullanıcıları bir hayli fazla denebilir.  Dünyanın pek çok yerinden kullanıcıya sahip olan instagramı artık kullanmak istemediğinize karar verebilirsiniz. Böyle bir durumda instagram silme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Instagram hesabınızı açarken, ne kadar pratikse aynı durumun kapatma içinde geçerli olduğunu söylememiz mümkündür. Instagram silme işlemlerinizi yaptıktan sonra hesabınız tamamen kaldırılmış olacaktır. Böylelikle sosyal medya kanallarından biri olan instagram da, hiç kimse adınızı yahut e posta adresinizi aratarak sizi bulmayacaktır.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı instagramı, ister geçici isterseniz de kalıcı olarak kapatmanız mümkündür. Tamamen hesabınızı kapatmak istemiyorsanız o zaman bir süreliğine hesabınızı dondurmanız daha mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Sanal dünyadan kendinizi soyutlamak istiyorsanız, kalıcı olarak hesabınızı silmeniz mümkündür.

Instagram Hesap Silme Adımları

Instagram Hesabı Kapatma Silme

Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz zaman, kendi adınıza bir  daha hesap açmanız mümkün değildir. Bu yüzden dolayı  instagram silme ile ilgili iyi düşünmenizde fayda var. Instagram hesap silme ile sosyal medya hesabınızda ki resimler silinmekle kalmaz. Resimlerin yanı sıra kullanıcı adınız, parolanız, e posta adresiniz gibi giriş bilgilerinizde tamamen silinmiş olacak. Böylelikle size ait hiçbir şey kalmayacağından dolayı, sosyal medya ağında hiçbir şekilde hesabınız olmayacaktır. İstediğiniz zaman güvenli bir şekilde  artık instagram hesap silme işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Adımları. Son dönemde birçok instagram kullanıcısının başına gelen durumlardan biri hesap çalınmasıdır. Hesabınızın çalınabilme durumu söz konusu olabilir ya da güvenlik bildirimleri alabilirsiniz. Her ne kadar parolanızı sık sık değiştirseniz bile, birilerinin hesabınızı çalmaya yelkenmiş olduğunu fark edebilirsiniz. Böyle bir durumda ise hesabınızın çalınarak sizin elinizden alınmasını önleyebilirsiniz. Yapmanız gereken en iyi çözüm yolu ise hesabınızı kalıcı şekilde ortadan kaldırmanız olacaktır. Yapmış olduğunuz instagram hesap silme ile hesabınız artık kullanılamaz hale gelecektir. Böylece hiçbir şekilde instagram da kayıtlı olmayan hesabınıza bir daha ne siz ne de bir başkası tarafından erişim yapılamayacaktır.

Instagram Hesap Silme Adımları

Instagram Geçici Hesap  Kapatma

Instagram Hesap Silme Adımları. Instagram hesabınızı bir süreliğine kapalı tutmak istiyor olabilirsiniz. O halde hesabınızı kesinlikle kalıcı olarak silmemelisiniz.  Instagram hesap kapatma yoluna geçici olarak başvurmalısınız. Geçici olarak instagram hesap kapatma gerçekleştirebilir ve bir süreliğine hesabınızı dondurabilirsiniz. Böylelikle tekrardan hesabınızı kullanmak istediğiniz an yeniden hesabınızı açabilirsiniz. Bu sayede hesabınız tekrardan kullanılabilir bir hale gelecektir. Instagram kullanıcıları da aktif şekilde hesaplarını kullanmaya başlamış olacaklardır.

Instagram hesap kapatma geçici olarak yapmak isteyenler, çok basit yola başvurmaları yeterli olacaktır. O halde instagram hesap kapatma geçici için şu yolları izleyebilirsiniz.

  • Instagram geçici olarak kapatmak için bilgisayar ya da mobil tarayıcıdan girişlerinizi yapmalısınız
  • Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın
  • Profili düzenle bölümüne gelin
  • Ekranın en alt bölümünde instagram hesabımı geçici olarak kapat kısmı yer almakta. Bu kısımdan geçici olarak instagram kapatma seçebilirsiniz.
  • En son olarak onaylayıp tamam tıkladıktan sonra hesabınız geçici olarak kapatılmış olunur

Instagram Hesap Silme Adımları

Instagram   Hesap Sıfırlama

Instagram açma kadar instagram kapatma yoluna da başvurulabilir. Instagram kapatma sonrasında hesabınız size ait olmaz. Fakat geçici için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Her ne kadar instagram kapatma yapsanız bile daha sonrasında hesabınızı açabilirsiniz. Böylece sosyal medya kanalında hesabınız yine aktif hale dönüşür.

Instagram kapatma geçici yaptığınız zaman 48 saate kadar  hesabı kaldıramazsınız. Bu süreçten sonra ise dilerseniz hesabınızı yeniden aktif edebilirsiniz.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir