Instagram Dondurma Rehberi

Dünya genelinde 1 milyarı aşkın kişi sosyal medya uygulaması Instagram’ı kullanmaktadır. Bu kullanıcıların Instagram’a ilişkin en çok merak ettiği şeylerin başında Instagram hesap dondurma nasıl yapılır sorusu geliyor. Yazımızda Instagram dondurma, instagram hesabı dondurma ve Instagram hesap dondurma rehberi 2020 ile ilgili tüm merak edilenleri bir araya getirdik.

Sosyal medya son zamanlarda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ancak zamanla sosyal medyanın samimiyetini kaybetmesi nedeniyle birçok kullanıcı hesapların silinmesi gerektiğini savunuyor. Instagram hesap dondurma işlemi artık sosyal medya kullanmak istemeyen veya ara vermek isteyen kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Instagram hesabını tamamen silme işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Bunun aksine Instagram hesap dondurma rehberi 2020 sayesinde bu sosyal medya platformunda hesabınızı dondurarak bir süreliğine ara verebilirsiniz. Eğer Instagram kullanmaya tamamen veda etmeden bir süre uzak kalmak istiyorsanız Instagram dondurma rehberi 2020 den yararlanabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram son yılların tartışmasız en iyi mobil uygulamalarından birisidir. Bu uygulama adeta bütün dünyayı peşinden sürüklüyor. Instagram uygulaması çok farklı alanlarda insanlara birçok imkan sağlıyor. Ancak yine birçok kullanıcı bir süre sonra bazı uygulamaları kullanmak istemeyebiliyor. Sosyal medyaya ara vermek isteyen ama tamamen kopmak istemeyenler için bu yazımız tam bir ınstagram dondurma rehberi 2020 olacaktır. Instagram hesap dondurma işlemi ile hesabınızı geçici olarak kapatabilir hazır olduğunuz anda tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Birçok kullanıcı Instagram dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabında kayıtlı bulunan her şeyin silineceğini düşünmektedir. Bu tamamen yanlıştır. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda veya dondurduğunuzda fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve profiliniz gizleniyor ancak tamamen silinmiyor. Daha sonra tekrar giriş yaptığınızda kaldığınız yerden Instagram’ı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Instagram hesap dondurma işlemi yapmak isteyenlerin öncelikle bilmesi gereken iki konu vardır birincisi telefondan işlem yaparak Instagram hesabını donduramayacak olmasıdır. İkincisi de hesabı geri açtığınızda sayfanın eski haline gelmesi için birkaç saat beklemek gerektiğidir. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram’la ilgili kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında Instagram hesap dondurma işlemini nasıl yapıldığı geliyor. Bunun için birçok seçenek vardır. Bu seçenekleri Instagram dondurma rehberi 2020 olarak sizlere anlattık.

Ayarlar sayfasında hesap dondurma seçeneği bulunmayanlar arama motorlarında bu işlemi nasıl yapacağını araştırıyor. Yazımızın devamında Instagram hesap dondurma ile ilgili tüm adımları en anlaşılır şekilde sizlere anlattık. Instagram dondurma, Instagram hesap dondurma işlemi birkaç yöntemle yapılabilmektedir Öncelikle en çok kullanılan yöntem olan profiliniz üzerinden Instagram hesap dondurma konusunu açıklık getireceğiz.

Öncelikle hesabınıza giriş yapın. Daha sonra profil sayfanıza gelip profili düzenle butonuna tıklayın. Açılan sayfada sizden birkaç bilgi istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra sağ alt bölümde yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada hesabını neden kapatıyorsun sorusuna seçenekler arasından dilediğiniz cevabı vererek devam etmek için şifrenizi girin. Hesabı geçici olarak kapat butonuna tıkladıktan sonra profiliniz artık dondurulmuş olacak ve Instagram’da görünmüyor olacak. Bu adımları takip ederek Instagram dondurma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylece hesabınız siz yeniden aktif edene kadar beklemede kalacak ve sizi takip eden hiç kimse Instagram üzerinden sizi bulamayacak.

Instagram Hesap Dondurma Linki

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

instagram dondurma

Instagram Dondurma

Instagram, dondurma işlemi yapıldıktan sonra tüm fotoğraf ve videolar ile beğenilerin saklı kalmasını sağlar. Bu sayede hesabını geçici olarak kapatmak isteyenler tereddüt etmeden Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilir. Dilerseniz Instagram hesabını dondurduktan 24 saat sonra yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Ancak yeniden aktif ettiğiniz hesabınız hemen açılmayacaktır. Bunun için birkaç saat beklemeniz gerekmektedir. Hesabınızı ilk açtığınızda sayfanız boş görünecektir. İlk etapta sadece gönderi sayfasını görebilirsiniz. Birkaç saat sonra ise dondurduğunuz Instagram hesabınız eski haline dönecektir.

Instagram hesap dondurma işlemi için ikinci bir seçenek ise instagram hesabı dondurma linki üzerinden Instagram hesabı dondurmaktır. Web sitelerinde verilmiş olan instagram hesabı dondurma linkine tıklayarak Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Linke tıkladığınızda daha önce anlatmış olduğumuz önceki aşamaları geçerek direkt hesabını geçici olarak kapat sayfasına girmiş olursunuz. Buradan daha önce de anlattığımız gibi hesabını neden kapatıyorsun sorusuna cevap verdikten sonra şifrenizi girerek açılan sayfada hesabını geçici olarak kapat butonuna tıklayın. Böylece  hesabınız geçici olarak kapatılmış olacaktır.

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilmek için şifreniz ile hesabınıza giriş yapabilmeniz yeterlidir. Bunun için Instagram hesap dondurma rehberi 2020 adımlarını takip etmeniz yeterlidir. Ancak hesabınızı dondurmak istemezseniz sadece sizi kimlerin görebileceğini de değiştirebilirsiniz. Bunun yöntemi gönderileri gizli olarak ayarlamak veya kişileri engellemektir.

Instagram dondurma işlemi sadece internet tarayıcısı üzerinden yapılabilmektedir. Hesap dondurma işlemini mobil tarayıcısı üzerinden yapmak şu an için mümkün değildir.

Güncel Instagram hesap dondurma rehberi 2020 yazımızın sonuna geldik. Tüm anlattıklarımızın yanında hesabınızı silmek veya dondurmak için şifrenize ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu nedenle de şifrenizi unuttuysanız öncelikle şifre değiştirmenin yollarını öğrenin.

#Instagram profilimizi takip eden herkese 50₺ değerinde #Steam Cüzdan kodu verilecektir. 200 Adet ile sınırlıdır. Dm'den yaz! #steam
En İyi #Sims4 Hileleri 2021! Sims 4 Güncel. Link Profilde Var!
#sims4 #simshileleri #sims #sims4hileler
#YoutubeReklam Nasıl Verilir? Adımları Nelerdir? Link Profilde Var!
#youtube #youtuber #youtubereklam
Whatsapp’tan Telegram’a Milyonlarca Kişi Geçti. Link Profilde Var!
#whatsapp📲 #whatsap #telegram
#Sinovac Aşısının Etkinlik Oranı Ülkelerde Farklı Sonuç Verdi. Link Profilde Var!
#sinovac #sinovacaşısı
Merhaba Komşu Oyna (#HelloNeighbour ) Kısa Süreliğine Ücretsiz! Link Profilde Var!
#helloneighbor #ücretsiz #ücretsizoyna
#Siber Zorbalık #Çocukları Tehdit Etmeye Devam Ediyor. Link Profilde Var!
#siber #güvenlik #çocuk #tehdit
Whatsapp’ın Açıklaması Ne Kadar Güvenilir? Link Profilde Var!
#whatsapp📲 #whatsap
Koronavirüs’ün 2 Farklı Mutasyonu Keşfedildi. Link Profilde Var!
#corona #koronatürkiye #koronavirüsü #covid_19
#PUBG Bedava UC Kodları. Link Profilde Var!
#pubg #pubgmobiletürkiye #pubgtürkiye
Bedeva #SteamCüzdan Kodu. Link Profilde Var!
#bedava #steam #steamcüzdankodu
Zula Bedava Çarlar. Link Profilde Var!
#zula #zulaoyun #zulabedavaçar #zulatürkiye
En İyi #ÇevrimiçiOyunlar PC  Güncel 2021  İşte Detaylar. Link Profilde Var!
#çevrimiçioyun #2021 #pcoyun
#Instagram Dondurma Rehberi. Link Profilde Var!
#instagram #instagramdondurma #instalike #instagood

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanıyor? Dünyada büyük ilgi gören sosyal medya platformları arasında bulunan İnstagram’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir