Instagram Beğeni Sayıları Geri Mi Geliyor?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Instagram Beğeni Sayıları Geri Mi Geliyor? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Beğeni Sayıları Geri Mi Geliyor?

Instagram, her geçen gün bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Instagram’ın yeni gelişmesi ise oldukça tanıdık. Instagram, beğeni sayılarını tekrar sisteme ekleyebilir. Instagram Gizli Hesapları Profil Görme 

Beğeni Sayıları Neden Görünmüyordu?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal medya ağları da hayatımıza dahil oldu. Gelinen son aşamada kullanılmakta olan pek çok sosyal paylaşım sitesi mevcut. Ancak bazı sitelerin ön plana çıktığı bilinmekte. Instagram, Facebook ve Twitter dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan önemli platformlar arasında yer almaktadır. Bahsi geçen bu sosyal ağların bir günde bile bir milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. İnstagram’da Etkileşimlerinizi Düşüren ‘’Shadow Ban’’ Nasıl Kaldırılır? 

Belirtilmiş olduğu gibi çeşitli sosyal medya mecraları var ve bu mecraların çeşitli özellikleri bulunmakta. Bu özelliklerin bir kısmı benzer nitelikte. Örneğin hikaye paylaşma özelliği her üç platformda da yer almakta. Fotoğraf veya video paylaşmak da aynı şekilde her üç platformda bulunuyor. Ancak bazı özellikler ise yalnızca o platforma özgü. Örnek üzerinden gidecek olursak, beğeni sayılarının görünmemesi yalnızca Instagram uygulamasının bir özelliğidir.

Halihazırda kullanılmakta olan Instagram uygulamasında beğeni sayısı görünmemekte ancak eskiden beridir sosyal medya hesabını kullanan bireyler bilirler ki, Instagram’da da diğer platformlarda olduğu gibi beğeni sayısı başka kullanıcılar tarafından görüntülenebilmekteydi. Ancak Instagram sonradan aldığı bir karar ile bu özelliğinden vazgeçti. Şu anda ise hiçbir kullanıcı, farklı bir kullanıcının beğeni sayılarını görüntüleyemiyor. Ancak Instagram bu özelliği tekrar aktif hale getirmeyi planlıyor. Peki, Instagram, beğeni sayılarını neden gizlemeyi tercih ediyordu?

Instagram Beğeni Sayıları Geri Mi Geliyor?

Instagram İçin Kullanıcıların Fikirleri Önemlidir?

Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi Instagram’da da öncelik kullanıcıların beğenisini kazanmak ve yararını gözetmek. Ancak beğeni sayısı, bir rekabet ortamını beraberinde getirmekte ve bu durum bireyler üzerinde olumuz bir etkiye neden olmakta. Örneğin, beğeni sayısı az olan bir birey, bu durumdan olumuz etkilenerek özgüven kaybı yaşamakta ve paylaşım yapmaktan da vazgeçmektedir. Bu durum hem kullanıcı açısından hem de şirket tarafından olumsuz bir durumdu. Anlaşılacağı üzere Instagram bu konuda bir hassasiyet göstermişti. Peki, Instagram bu kararından neden vazgeçti?

Instagram, kullanıcılarının yararını gözettiği kadar fikirlerini de önemsemektedir. Yapılan araştırmalar, bazı ınstagram kullanıcılarının beğeni sayılarını görebilmek istediğini belirtmektedir. Instagram, buradan hareketle beğeni sayılarının görüntülenebilmesi özelliğini tekrar devreye almaya karar vermiştir. Ancak bunu gerçekleştirirken beğeni sayılarını görüntülenmesinden rahatsız olan bireylerin de mağdur olmasına engel olmaktadır. Bu doğrultuda, gelen bu özelliğe göre isteyen bireyler beğeni sayılarını gösterebilirken isteyen bireyler Instagram beğeni sayılarını gizleyebilir.

Ayrıca Kontrol Et

BluTv Bedava Premium Hesaplar 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere BluTv Bedava Premium Hesaplar 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar0.1 BluTv …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir