Half Life Hilesi

Half Life Hilesi ve Half Life Konsol Nasıl Açılır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Half Life Hilesi ve Half Life Konsol Nasıl Açılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Half Life Hilesi ve Half Life Konsol Nasıl Açılır?

Valve’ın en popüler oyunları arasında bulunan Half Life’ın hilelerini bu yazımızda sizlerle bir araya getiriyoruz. Oyun sektörünün en önemli isimlerinden biri olmayı başaran Valve’ın yaptığı en iyi oyunlardan bir tanesi Half Life’dır. Peki Half Life hileleri nelerdir?

Half Life hileleri ile sizde çok eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Hileleri aktif hale getirmek için ilk olarak konsolu açmanız gerekir. Konsolu açtıktan sonra kodları girerek hileleri aktif duruma getirebilirsiniz.

Half Life Konsol Nasıl Açılır?

Konsolu açmak klasör içerisinde oyunu hl.exe -dev -toconsole şeklinde açmanız gerekiyor. Esc tuşunun altında bulunan “é” tuşuna bastıktan sonra ‘’sv_cheats 1’’ komutunu yazın. Bu komutu girdikten sonra hileleri yazabilirsiniz.

Half Life Hileleri

Alt tarafta yer alan Half life hile kodlarını yazarak enter tuşuna basın;

 • /god – Ölümsüzlük,
 • /impulse 101 – Tüm silahlar,
 • /noclip – Duvarlardan geçme,
 • /notarget – Görünmezlik,
 • /map C#A# – Harita seçimi,
 • /give XXXX – Alt tarafta yer alan kodları yazarak istediğiniz nesneyi alabilirsiniz.
 • item_airtank
 • item_antidote
 • item_battery
 • item_healthkit
 • item_longjump
 • item_security
 • item_sodacan

Half Life Hakkında

Half-Life, Valve tarafından geliştirilen FPS bilim kurgu oyunudur. Bilgisayar için tasarlanan oyun daha sonra PlayStation 2 için uyarlandı. Eski Microsoft çalışanları tarafından kurulan Valve, ilk zamanlarında dağıtımcı bulmakta oldukça zorlanmıştır.

Half-Life bir FPS oyunudur. Oyunu ana karakterin görüş açısından görürsünüz. Oyunun ilerleyebilmesi için oyuncunun gerekli bulmacaları bilmeniz gerekir. Oyunda ana karakterimizin ismi Gordon Freeman’dır. Black Mesa Araştırma Merkezine giden ana karakter, normal bir gün geçireceğini sanmaktadır. Ancak ters giden bir deney nedeniyle XEN adında bir salgının ortaya çıkmasına neden oluyor. Hikayesi ve o zamanın teknolojisi ile yapılan oyun günümüzde pek çok oyuna da ilham kaynağı olmuştur.

Half Life Alyx

Oyun tarihinin en önemli yapımlarından biri olmayı başaran Half-Life birçok oyuna ve moda ilham kaynağı oldu. 2004 yılında Half-Life 2 ile çıta çok daha yukarıya taşınmıştır. Yakın zamanda Half-Life yepyeni bir seri ile karşımıza çıkıyor.  Half-Life serisine dönüşü temsil eden Half-Life: Alyx’in hikayesi Half-Life ile Half-Life 2 arasındaki olayları ele alıyor. Oyun içerisinde insanoğlunun hayatta kalması için bir umut olan Alyx Vance rolünde hikayeye başlıyoruz.

Black Mesa olayından sonra gezegeni kontrol etmeyi başaran Combine’ın zamanla artmaya devam etmiştir. Bu hakimiyete karşı koymak Dr. Eli Vance ile bilimsel araştırmalarını sürdürmektedir. Combine’a karşı koyabilecek araçlar geliştirmemiz gerekiyor. Hikayemizde her geçen gün düşman hakkında daha fazla şey öğrenecek ve zayıf yönlerini bulacağız. Böylece Gordon Freeman’ın Half-Life 2’deki mücadelesinin de temelleri atılıyor olacak. Tüm zamanların en popüler oyunlarından biri olmayı başaran Half Life oyununu bilgisayarınıza yükleyerek eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Yazımızda yer alan hilelerin tamamı güncel bir şekilde paylaşımdadır. Bu hileleri girerek oyunu çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021  hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir