H 264 DVR Şifre Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır ? 5 Farklı Yöntem!

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere H 264 DVR Şifre Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır ? 5 Farklı Yöntem!  hakkında bilgiler vereceğiz. İşte Güncel Kodlar

Evlerinde ya da ofislerinde güvenilir bir ortam sağlamak, bütün insanlar için elbette çok önemli bir konudur. Bu yüzden de işyerlerimize ve evlerimize güvenlik kameraları yerleştirmek özellikle son yıllarda, hiçbir şekilde göz ardı edilmeyen bir tedbir olarak karşımıza çıkıyor; bu kamera sistemleri belli başlı alanlarda gerçekleşen bütün aktiviteleri, olayları kayıt altına almaktadır. Kayıt altına alınmış olan her şey, istenmeyen bir olay yaşandığı takdirde, yalnızca kişinin tespitini yapmak konusunda değil, bir kanıt oluşturmak konusunda da büyük bir işlev görüyor. 24 saat boyunca kayıt yapmakta olan güvenlik kameraları, H.264 DVR adında bir kamera kayıt cihazı içerisinde depolanmaktadır. Bahsi geçen ve içeriğimizde de bahsetmeyi amaçladığımız bu sistem bir video sıkıştırma algoritması sayesinde işlevini yerine getirmektedir. Bu algoritma ile video boyutu küçültülmekte ve bu sayede de videoların bu cihazın içinde depolanması sağlanmaktadır.

Ancak bazen kullanılan bu cihazın şifresi unutulabiliyor ve böyle bir durum söz konusu olduğunda yapılması gereken şey cihazın resetlenmesi işlemi oluyor. Ancak eğer ki fabrika ayarlarındaki şifresi tespit edilir ve denendiği zaman olumlu sonuç alınabilirse, o zaman resetleme işlemine gerek kalmayacağını da belirtmekte fayda var. Bilinen pek çok marka, cihazları için varsayılan şifreyi kendileri belirler; bu nedenle de şifreler değişiklik göstermektedir.

H.264 DVR Reset Yapmak İçin

H.264 DVR resetleme işlemini gerçekleştirmek için birbirinden farklı yöntemler mevcuttur. Ancak bu yöntemleri denemeye geçmeden önce yapılması gereken şey; cihazı satın aldığınız yeri arayarak bilgi almak ve eğer gerekliyse o zaman resetleme işleminin uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat etmektir. Bunun yanı sıra cihazın kullanım kılavuzunda yer alan talimatları takip ederek de güvenli bir şekilde resetleme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

1)Ana Kart Üzerindeki Resetleme Butonu

Ana kart üzerinde bir resetleme butonu mevcuttur. Ancak bu seçenek için ihtiyaç duyulan resetleme butonu ne yazık ki her modelde yer almamaktadır. Bu resetleme düğmesinin olduğu cihazlarda işlemi için yerine getirmek için de bazı aşamalar vardır.

  • İlk olarak DVR cihazının kapanması gerekmektedir.
  • Cihaz kapandıktan sonra “reset” butonuna basılı tutun.
  • Ardından cihaz açılacaktır ve sıfırlama düğmesine 30 saniye kadar tekrar basılı tutulması gerekmektedir.
  • Cihaz tekrar açılmaya başladığı anda düğmeye basmayı bırakabilirsiniz.
  • Yeniden açılmış olan cihazınız, fabrika ayarlarına dönüş yapmış olacaktır. Fabrika ayarlarının varsayılan kullanıcı adını ve şifresini girmeniz yeterli olacaktır.

2)Geçici Şifre Üretme Programı

Resetleme işlemi için sunulan bir başka yöntem ise DVR monitöründe bulunmakta olan güncel tarihi kullanıp bir resetleme yapmak olacaktır. DVR şifre resetleme için programa o günün tarihini, yani güncel tarihi girdiğiniz zaman program size geçici bir şifre verecektir. Bu geçici olarak size sunulmuş şifrenizle DVR menüsüne giriş yapabilirisiniz.

3)DVR BIOS Pilinin Çıkartılması

Bu yöntem piyasaya yeni sürülmüş olan DVR cihazlarında işe yaramamaktadır. Cihazın pili çıkartıldığı zaman tarih ve saat 2000 yılına dönmektedir fakat şifre bu yolla resetlenmemektedir. Tarihin 2000 yılına dönmüş olması şifre üretme programının kullanılmasını ve resetlenme işleminin yapılmasını engellemektedir. Ancak eski sürümlerde bu yöntemle de şifre resetleme işlemini yapabilmektesiniz.

H 264 DVR Şifre Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

4)FIRMWARE Yükseltme

DVR’ cihazları Linux isimli bir dahili işletim sistemine sahiptir. Bu sistem de şifre ile korunmakta olan bir ekipmandır. Üretici firmalar çok daha güvenli ve güncellenebilmesi için bir ürün yazılımı sağlamaktadırlar. Pek çok durumda bu güncellemeler mevcut olan şifreyi silmemektedirler ya da DVR’ı resetlemezler, fakat nadiren de olsa ürün yazılımının güncellenmesi fabrika ayarlarına döndürülebilir.

Bir web sitesine giderek bir dosya indirebilir ve dosyayı USB’ye kaydettikten sonra DVR’a bağlayabilirsiniz. DVR yeniden başlatılacaktır. Ardından ürün yazılımını güncelleyecek ve resetleme işlemine geçecektir. Bu yöntemle çalışmakta olan DVR modelleri ile pek sık bir şekilde karşılaşmayız. Fakat alternatif bir seçenek olarak bu yöntemden de bahsetmek istedik.

H 264 DVR Şifre Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

5)TELNET Yöntemi

Bu yöntem, standart bir XC3511 şifresi ve Telnet bağlantısını kabul etmekte olan DVR cihazlarında çalışabilmektedir yalnızca. Telnet bağlantısı kabul ede bir çipe sahip DVR cihazı kullanıyorsanız bu resetleme yöntemini de tercih edebilirsiniz.

H.264 DVD Resetleme İşlemi İçin Güvenilir Yöntem Adana Güvenlik Sistemleri

Uzun yıllardır Adana güvenlik kamera sistemleri, Adana güvenlik sistemleri alanında hizmet vermekte olan COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri adındaki şirketimiz müşterilerine her zaman en profesyonel şekilde hizmet etmek için çaba göstermektedir. Her zaman en kaliteli ve garantili şekilde karşınıza çıkarmak için uğraştığımız ürünler sayesinde müşterini memnuniyetini de en yüksek seviyede tutmayı başarıyoruz. Satın aldığınız herhangi bir ürün ile ilgili fikir sahibi olmak ya da sormak istediğiniz zaman da yapmanız gereken tek şey iletişim adresimizden, telefon numaralarımızdan bizlere ulaşmaktır. Diğer pek çok konuda olduğu gibi H.264 DVR cihazınızı resetleme işlemi için de yine en güvenilir adres firmamız olacaktır.

Güvenlik konusunda yaşamakta olduğunuz kaygıları en az seviyeye indirebilmek adına Adana Güvenlik Sistemleri, Adana güvenlik kamerası firması olarak yanınızda durmaya devam edeceğiz.

-H 264 DVR Şifre Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir