H.264 DVR Reset Nasıl Yapılır?

Adana Kamera Merkezi olarak bu yazımda sizlere  H.264 DVR Reset Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vereceğim.

Evlerinizin veya ofislerinizin güvenliğini sağlamak için yerleştirilen kamera sistemleri belirli alandaki tüm aktiviteleri kayıt altına almaktadır. Kayıt altına alınan bu aktiviteler hem kanıt olarak sunulabilmekte hem de bu görüntülerle kişi tespiti yapılarak olaylar hakkındaki bilinmeyen detaylara ışık tutulabilmektedir. Yirmi dört saat kayıt yapan kamera sistemleri H.264 DVR ismi ile anılan kamera kayıt cihazı içinde depolanmaktadır. Bu cihaz video sıkıştırma algoritması ile çalışmaktadır. Bu algoritma sayesinde video boyutu azaltılacak ve daha fazla videonun bu cihaz içerisinde depolanması sağlanacaktır.

Kullanılan cihazın şifresinin unutulduğu zaman gerekli olan cihazın resetlenmesidir. Şifrenin unutulduğu zaman fabrika varsayılan şifresi tespit edilerek denenmesinden olumlu sonuç alındığı takdirde bu işleme gerek duyulmayacaktır. Bilinen markalara ait cihazlar için varsayılan şifre tablo incelenilerek bulanabilir. Bu tabloda cihazların; üretici, kullanıcı adı, şifre ve IP adresleri yer almaktadır.

H.264 DVR Reset Yapmak İçin Başlıca Yöntemler

 

Cihazın resetlenmesi için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler denenmeden önce yapılması gereken; cihazın alındığı yerin aranarak bilgi alınması ve gerekli görüldüğü takdirde bu işlemin satıcı firmaya resetleme işleminin yaptırılmasıdır. Ayrıca kullanım kılavuzundaki talimatlar izlenilerek güvenli bir şekilde reset yapılması da mümkündür.

H.264 DVR cihazını reset yapmak için başlıca iki yöntem aşağıda verilmiştir.

  • Ana kart üzerinde bulunan resetleme butonunun kullanılması

Bu yöntem için gerekli olan resetleme butonu her modelde olmayabilir. Bu butonun bulunduğu modellerde resetleme işlemi için belirli aşamalar bulunur. İlk önce DVR cihazının kapatılması gerekmektedir. Kapatıldıktan sonraki adım “reset” butonuna basılı tutmak olacaktır. Daha sonrasında DVR açılır ve sıfırlama düğmesi 30 saniye boyunca tekrar basılı tutulur. Cihaz yeniden açılmaya başladığında ise düğmeye basmak bırakılır. Yeniden açılan cihaz, fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Varsayılan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilir.

  • Geçici şifre üretme programı ile resetleme

Bu yöntem DVR monitöründe yer alan güncel tarihi kullanarak resetleme işlemini gerçekleştirecektir. DVR şifre resetleme isimli programa güncel tarihin yazılması ile program sizlere geçici bir şifre oluşturacaktır. Bu geçici şifre ile DVR menüsüne giriş yapmak mümkündür.

H.264 DVD Resetlemek İçin En Güvenli Yöntem

 

Adana güvenlik kamera sistemleri alanında hizmet veren COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri isimli firmamız müşterilerini daima profesyonel hizmetler ile buluşturmaktadır. Daima kaliteli ve garantili ürünler ile müşterilerini buluşturan ve daima müşteri memnuniyetini hedefleyen firmamızdan dilediğiniz ürünü uygun fiyatlar ile sattın alabilirsiniz. Satın alınan ürünlerle ilgili bilgi almak veya fikir sormak istediğinizde ise yapmanız gereken sadece iletişim adreslerimizden bizlere ulaşmak olacaktır. Yani, H.264 DVR cihazınızı resetlemek için en güvenli yöntem bizlere iletişim adreslerimiz üzerinden ulaşmak ve direktiflerimizi harfiyen uygulamaktır.

Güvenlik kamerası sistemleri fiyat listesi incelediğinizde göreceğiniz üzere en uygun fiyata en kaliteli ürünü temin etmek için daimi adresiniz firmamız olacaktır. Güvenlik konusundaki endişelerinizi minimuma indirgemek için Adana kamera ve güvenlik sistemlerini kurmaya devam ediyor olacağız.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir