Güvenlik Kameralarında En Sık Karşılaşılan 10 Hata ve Çözüm – Adana Güvenlik Sistemleri

Adana Güvenlik Sistemleri Merkezi olarak bu yazımda sizlere Güvenlik Kameralarında En Sık Karşılaşılan 10 Hata ve Çözüm hakkında bilgiler vereceğim.

Adana kamera sistemleri alanında hizmet verirken zaman zaman çeşitli hatalarla karşılaştığını görüyoruz. Bunların neler olduğu ve nasıl çözülebileceği hakkında bilgiler sunuyoruz.

 

Kamera Sistemleri Kurulumu Hataları

Adana Güvenlik Sistemleri

 

  1. Kamera güç bağlantıları hatası: Kamera sistemleri kurulumu sonrasına bazen sorun güç kablolarında olabilir. Bu yüzden de kameranız çalışmayabilir. IP kamera çeşitleri genellikle verileri ağa iletmek için LED göstergelere sahiptir. Fakat LEDler kameranın içine gizlenmiş biçimde yer alabilir. Eğer pille çalışıyorsa doğru voltaj alıp almadığı kontrol edilmelidir.
  2. Kullanıcı adı ve şifre bilgileri: Kameranıza ping atabiliyor; fakat bağlantı kuramıyorsanız yanlış kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi yazıyor olabilirsiniz. Bunları kontrol edin.
  3. Kablo kaynaklı sorunlar: Kabloların doğru bağlanmaması nedeniyle sorun olabilir. Kablolarınızda düğümler, gevşek kısımlar varsa bunları ortadan kaldırmalısınız.
  4. Kamerayı ağda bulamama: Kimi zaman kamera ağda bulunamaz ve eşleştirme sağlanamaz. Bunun için kameranın dizinini kontrol ederek IP adresini bulmanız gerekir. Adresinizi bulduktan sonra bağlantıyı test etmek amacıyla akıllı telefonunuz ya da bilgisayarınızdan ping atmalısınız.

Arama motoruna cmd yazarak DOS komut istemini açmalı, ping ve IP adresinizi yazmalısınız. Ekranınızda Zaman Aşımı İsteği ya da Hedef Ana Bilgisayara Erişilemiyor ifadeleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda kameranızın aynı ağda olup olmadığına bakın. Ağda görüyorsanız tarayıcınız ile bağlanabilirsiniz.

  1. ARP tabloları: Kameraların dışında yer alan ARP (adres çözümleme protokolü) tablolarını incelemelisiniz. Bu protokol ile referans MAC ve IP adreslerini çaprazlayabilirsiniz.
  2. IP çatışması: Güvenlik kamera izleme konusunda birden çok kameradan destek alıyorsanız IP adreslerinin farklı olduklarından emin olun. Bu, kameralara erişememenize neden olabilir.
  3. Yazılım sorunu: Kameralar yazılımlara sahiptir ve geliştirici firmalar zaman zaman yazılımlarını yeniler. Bu yüzden en güncel yazılıma sahip olduğunuzdan emin olun. Bunun için VMS’ye bağlanarak ve kameranızın markasının web sayfasına erişerek gerçekleştirebilirsiniz. Yeni yazılımlarla birlikte şirketler, iyileştirmeler, açık kapatmaları gibi yenilemeler yaparlar.
  4. Yeniden başlatma: Kimi zaman güvenlik kameranızla alakalı sorunların kaynağı, kameranızın yazılımının doğru başlatılamaması olabilir. Bu durumda kamerayı yeniden başlatarak sonunu çözebilirsiniz. Sistemi 10-20 saniye kapatarak ayarlarınızı yeniden girebilirsiniz.
  5. Fabrika ayarlarına dönme: Eğer yukardaki bütün işlemleri denediniz ve sorununuzu çözemedi iseniz kameranızı fabrika ayarlarına döndürmelisiniz. Bu durumda bütün geçmişi kaybedebilirsiniz. Modele göre sıfırlama işlemi farklılık gösterebilir. Genellikle arka yüzeyde bir sıfırlama düğmesi bulunur. Ona basmanız gerekir.
  6. Destek gereksinimleri: Kameranızın sorunlarını kendiniz çözemediyseniz bir uzmandan destek almalısınız. Bunun için üreticiden ya da profesyonel iş ortağınızdan destek alabilir, uzaktan teknik destekle çözüme kavuşabilirsiniz.

Adana Güvenlik Sistemlerinde Profesyonel İşbirliği

Adana Güvenlik Sistemleri

 

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak Adana güvenlik sistemleri konusunda iş ortaklarımıza her türlü desteği sunuyor, ürünlerinden en iyi sonuçları almalarını sağlıyoruz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

Ayrıca Kontrol Et

Ücretsiz Spotify Premium Hesap | Bedava Premium Hesaplar 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Ücretsiz Spotify Premium Hesap | Bedava Premium Hesaplar 2021 hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir