Güvenlik Kamera Çeşitleri Nelerdir? Adana Kamera

Adana Kamera Merkezi olarak bu yazımda sizlere Güvenlik Kamera Çeşitleri Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğim.

Güvenlik hayatın en temel unsurlarından birisidir. İnsan her zaman canının, malının ve sevdiklerinin güvende olmasını ister. Kendisini güvende hissetmediği bir yerde bulunak ya da sevdiklerinin bulunmasını istemez. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya yeni güvenlik sitemleri çıkmıştır ve unların başında güvenlik kameraları geliyor.

Güvenlik kameraları, kamera sistemleri sayesinde bir yerin denetimin, görüntülenmesini yaparlar. Kameraların aldığı görüntüler kamera kayıt cihazı ile farklı depolama alanlarında depolanarak ihtiyaç halinde verilere ulaşma imkânı sağlar. Ayrıca geniş alanlarda güvenlik kameraları sayesinde bütün mekân, tek bir noktadan izlenebilir. Mesela dev bir fabrikanın, çiftliğin farklı noktalarına kurulacak kameraların görüntüleri bir kamera odasında ekrana yansıtılabilir. Burada bir güvenlik görevlisi bütün araziye giriş çıkışları yönetebilir. Yabancı birilerinin giriş çıkış yapıp yapmadığını gözlemleyebilir.

Adana güvenli kamerası sistemleri geniş bir seçeneğe sahiptir. Her nerede, niçin kullanılacağına göre kamera sistemleri arasında tercih yapılabilir.

Yeni Nesil Güvenlik Kamerası Türleri

Adana Kamera

Adana kamera sistemi çeşitleri özelliklerine göre ve kablolamaya göre değişir. Günümüzde kullanılan kamera sistemleri ve özellikleri şöyledir:

  • Sabit güvenlik kameraları: Bu tür güvenlik kameraları en çok kullanılanlardır. Durağan kameralar olduklarını söyleyebiliriz. Kamera, kamera lensi ve kamera ayağı ilave edilerek satışa sunulurlar. Hem dahili hem de harici ortamlarda kullanılabilir, iç ortamlarda çıplak olarak kullanılabildikleri gibi dış ortamlarda kamera muhafazası ilave edilerek kullanılırlar. Siyah beyaz, renkli ve daynight olarak satışları yapılmaktadır. Fakat siyah beyaz kameraların yavaş yavaş kullanımdan kalktığını da söylemekte fayda var.
  • Dome güvenlik kameraları: Nu kameralar adlarını kubbeye benzer tasarımlarından alır. Günümüzde fazlaca kullanılan güvenlik kameralarından birisidir. Daha estetik bir görünüm sunduklarından dolayı özellikle iç mekanlarda tercih edilirler. Son zamanlarda Vandal ve IP66 özelliklerine sahip harici ortamlarda kullanılabilen dome kameralar da üretilip satılmaktadır. Bu ürünlerde kamera ayağı ve kamera lensi harici olarak gerekmez. Tamamı kameranın üzerinde yer alır.
  • IP güvenlik kameraları: Son yıllarda fazlaca kullanılmaya başlayan kamera çeşitlerinden birisidir. Bunların üzerinde infrared (IR) led yer alır. IR güvenlik kameraları sıfır ışıkta, yani zifiri karanlıkta dahi görüntü almaya imkân verir. Yine bazılarında bulunan IP66 koruma özelliği, ilave lens ve ayak benzeri ekipmanlara gereksinim olmaması da fazla talep almalarında etkilidir.
  • Speed dome kamera sistemleri: Bunlar dome kameralara benzeseler de teknik detayları farklıdır. Bunlar hareketli kameralardır. Aşağı-yukarı, sağa-sola hareket edebilirler. Özellikle harici ortamlarda ve yüksek bir yere konumlandırılmaları gerektiğinde kullanılırlar. Kamera sistemi merkezinde klavyeler bulunur ve buradan istenen yöne hareket ettirilirler.

Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyat Listesi

Adana Kamera

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak en uygun güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi ve en modern kamera sistemleri ile hizmet veriyoruz. Kullanım alanına ve ihtiyaçlarınıza göre gerekli danışmalığı sağlıyor, istediğiniz ürünleri başarıyla kurarak mekanlarınızın güvenliğini en üst noktaya taşıyoruz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

Ayrıca Kontrol Et

Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021 hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir