Güney Kore’nin Tarih

Güney Kore’nin Tarih Kokan Şehri: Seul

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Güney Kore’nin Tarih Kokan Şehri: Seul hakkında bilgiler vereceğiz.

Güney Kore’nin Tarih Kokan Şehri: Seul

Uzak Doğu ülkeleri ve şehirleri etkileyici tarihi ve muazzam estetik yapılarıyla dikkat çekmektedir. Bu şehirlerden biri olan Seul hakkında yazımızda bilgi vereceğiz.

Seul Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Seul Şehrinin nüfusu 10 milyona yakındır. Seul Güney Kore’nin başkentidir. Dünyanın on üçüncü büyük kentidir. Ortasından Han Gang Nehri geçmektedir. Bu nehir Şehri ikiye ayırmaktadır.

Seul Şehrinde Gezilecek Yerler?

Lottle Dünya Kulesi (Lottle World Tower)

Bu kule Seul Şehrinde bulunan dünyanın en yüksek beşinci binasıdır. Bina 555 metre yüksekliğine sahiptir. 123 kattan oluştuğu için gökdelen statüsüne girmektedir. Buradaki Seul manzarası oldukça büyüleyici bir görüntüye sahiptir. Bu yüzden seyir kulesi olarak da anılmaktadır.

Kore manzarasının izlenebileceği ünlü yerlerden olan Seul Sky, gökdeleninin içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca kulenin içerisinde Duty Free adlı alışveriş noktası da yer almaktadır.

1.katta Sky Deck denilen cam zemin bulunur. Ayrıca kulede otel, akvaryum, eğlence merkezi, ofisler ve lüks daireler vardır.

Bukchon Hanok Köyü (Bukchon Hanok Village)

Bukchon Hanok Köyü birkaç eski mahalleden oluşmaktadır. Burası 600 yıllık korunmuş tarihi bir köydür. Burada hala yaşayanlar vardır. Hanok adı verilen 900’e yakın ev bulunmaktadır. Evler dar sokaklarda sıra sıra dizili haldedir.

Köyde geleneksel pazarlar yer alır. Bulunan bazı evler müze ve kafe olarak görev yapmaktadır. Köye giriş ücretsizdir. Fakat bazı yerlere girerken ücret ödemeniz gerekir.

Köyde konaklama yeri bulunmaz. Tarihi köyü gezerken bazı kurallara uymanız gerekir. Köy sınırlarında fotoğraf çekmek ve gürültü yapmak bu kurallardandır. Bilgi almak istediğiniz bir şey olduğunda kırmızı kıyafetli görevlilere danışmanız mümkündür.

Gyeongbokgung Sarayı

Saray 1395 yılında inşa edilmiştir. 1592 senesine kadar kraliyet sarayı olarak kullanılmıştır. Japon istilasında ağır hasar almıştır ve 300 yıl boyunca boş kalmıştır. Ancak sonradan restore edilmiştir.

Seul Şehrinde gezilecek yerlerden bazılarını yukarıda açıkladık.

Seul Kentine Nasıl Gidilir?

Ülkemizden Seul’a İstanbul’dan aktarmasız uçuşlar gerçekleşmektedir. Bu yolculuk yaklaşık 11 saat sürer. Seul Incheon Uluslararası en çok tercih edilen havalimanıdır.

Seul Havaalanından şehir merkezine gitmek için en çok ekspres trenleri kullanılmaktadır. Bu trenler ile merkeze 45 dakikada ulaşılır. Ancak bu seferler 06.00 – 22.30 aralığında gerçekleşmektedir.

Merkeze ulaşabilmek için hava alanına ait servisler de bulunur. Fakat ekspres trenlerinin ücretleri daha ucuz ve hızlıdır.

Seul’de Ünlü Yiyecekler Nelerdir?

Şehrin birçok restoranında bulunan samgyeopsal denilen geleneksel bir yemekleri bulunur. Buna kısaca Kore tarzı mangal denilebilir. Kimchi adı verilen bir çeşit mezeleri vardır. İçeriği ise turşuya benzemektedir. Mayalanmış sebzelerinin kullanıldığı lahana ağırlıklıdır. Uzak Doğunun en önemli lezzetlerinden olan Noodle’ları tatmanızı tavsiye ederiz. Seul’de Guksu ve Namul çeşitleri vardır. Seul Şehrinin ünlü yiyeceklerinden bazıları bunlardır.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir