GTA 5 Roleplay Sunucuları

GTA 5 Roleplay Sunucuları ve Roleplay Sunucuları

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere GTA 5 Roleplay Sunucuları ve Roleplay Sunucuları hakkında bilgiler vereceğiz.

GTA 5 Roleplay Sunucuları

Grand Theft Auto V için özel olarak tasarlanan en iyi çevrimiçi rol yapma oyunlarından biri olmayı başaran GTA V RolePlay sunucuları hakkında detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

GTA V Roleplay, Grand Theft Auto V’un çok oyunculu modlarindan bir tanesidir. Rol yapma modudur. Çevrimiçi platformda oyuncularla etkileşimde bulunuyorsunuz. Oyun içerisinde farklı meslekleri seçebilirsiniz. Yaralandığınız zaman hastaneye gitmeniz gerekiyor. Oyun içerisinde polis veya avukat olmak için yasalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca oyun içerisinde insanları dolandırarak para kazanabilirsiniz. Ödeme yapabileceğiniz kişilerin paypal kimlikleri bulunur. Gerçek hayata dair pek çok detay bu mod içerisinde yer alıyor.

Rol oynama düzeyi sunucuya bağlı olarak değişiyor. GTA V Roleplay sunucuları üzerinde roller sert bir şekilde ayrılıyor. Kurallar oldukça katı olabilir. Oyun içerisinde mutlaka atanan rolünüze bağlı kalmanız gerekiyor.

Roleplay Terimleri Nelerdir?

Roleplay terimleri terimleri oyun içerisinde değişiklik gösterebiliyor. En çok kullanılan terimler;

Powergame

Seçmiş olduğunuz karakterin dünyevi özelliklerinin bulunması gerekiyor.

Metagame

Oyunda, yeni biriyle tanışırken ismini öğrenmelisiniz. İsmi sormadan oyun içerisinde herhangi birine adıyla söz ederseniz kural ihlali gerçekleştirirsiniz.

First Bitch Later

Oyundaki gücünüze güvenip başka bir güçlü gruba saldırdıktan sonra başarısız olduğunuzda ceza alırsınız.

Smileys

Oyun içi konuşmalarda kısaltmalar yaparak rol yapmak kural ihlali sayılır.

Mixing

Roleplay üzerinde In Character ve Out Of Character kısımları bulunuyor. In Character oyun içi, Out Of Character ise oyun dışı karakteri ifade eder. IC ile OOC’yi karıştırırsanız kural ihlali yaparsınız.

Bunny Hopping

Oyun içerisinde ilginç hareketler yapmak kural ihlali sayılır.

Retarted Roleplay

Rollerin amacının bulunması gerekir. Oyun içerisinde kafanıza göre hareket etmek yasaktır. Kural ihlali sayılır.

Kimler Oynayabilir?

GTA RolePlay çok oyunculu bir moddur. FiveM ve Grand Theft Multiplayer üzerinden oynanır. Bu bölüm üzerinden RP sunucusuna katılabilirsiniz.

Oyunu oynamak için size uyan serveri seçmeniz gerekir. Bunun için araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Girdiğiniz sunucunun kurallarını internet adresinden öğrenebilirsiniz. GTA V RolePlay oynayabilmek için FiveM sunucusuna bağlanabileceğiniz programı indirmeniz gerekir.

FiveM Kurulumu

  • net‘e girş yapın,
  • “Download client” yazısını tıklayın,
  • İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın.

Roleplay Sunucuları

Türkiye’de de popüler hale gelmeye başlayan GTA V Role Play modu her geçen gün adından söz ettiriyor. Oyuna başladığınız zaman Las Santos şehrinde kendinizi buluyorsunuz. Kendinize ait dış görünüşü belirleyebilirsiniz. Daha sonra karakterinizi seçmeniz gerekir. Tamamen sizin hayal gücünüze göre karakterinizi seçtikten sonra para kazanmanız gerekir. Haritanın belirli bölgelerinde yer alan görevler sayesinde para kazanabilirsiniz.

Sunucular üzerinde keskin ve katı kurallar yer almaktadır. Bu kuralların temel amacı sunucu içerisinde oyuncuların düzgün şekilde oynamasıdır. Tamamen gerçek hayatta olduğunuz gibi oyunda davranışlarda bulunmanız gerekir. Oyun içerisinde sesli chat ve yazılı chat özelliği yer alıyor. Bunlarla beraber özel hareket ve mimiklerde duygularınızı ifade etmenize yardımcı oluyor. Bu yeni mod oyunculara farklı bir oyun deneyimi sunabiliyor. Başlarda karışık olsa da bir süre sonra kuralları net bir şekilde anlıyor ve oynamaya başlıyorsunuz. Gerçek hayatta olduğu gibi davranmanız gereken Roleplay sunucuları bu özel deneyime sizleri bekliyor.

Ayrıca Kontrol Et

NBA 2K20 Hilesi

NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır? hakkında bilgiler vereceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir