Fortnıte Oyun Modları ve Fornıte İndirme

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Fortnıte Oyun Modları ve Fornıte İndirme hakkında bilgiler vereceğiz.

Fortnıte Oyun Modları

Battle Royale

3 farklı seçenekte oynanan Battle Royale modunu; Konsollarda, Bilgisayarda ve Mobil platformlarda ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyuncular bu oyun modunda ilk başta adaya iniş yaparlar ve amaçları oyunun sonuna kadar adada hayatta kalan son kişi olmaktır. Yalnız oynamak sizi sıkıyorsa ister arkadaşlarınızla isterseniz de diğer oyuncularla bir takım kurup adadaki diğer takımlara karşı savaşabilir ve üstünlük elde edip oyunun galibi olabilirsiniz. Fortnite bu oyun modunda sizlere rekabetçi bir ortam sunmasının yanı sıra yakın iletişim ve koordinasyonun da çok önemli olduğu bir arenaya adım atmanızı sağlar. Battle Royale modu her zaman güncellenir ve kullanıcılara yeni deneyimler sunar. Yeni eşyalar, araçlar, birbirinden farklı silahlar, diğer modlar ve oyunlara özel etkinliklerle oyuncular farklı oyun modlarının ve eşyaların tadını doyasıya çıkarır.

Çılgın Parti

Çılgın Parti, Battle Royale’in aksine daha sakin ve daha canlı bir mod. Çılgın Partide oyuncular birçok yeni eğlenceli modlar deneyebilir. Bunların içinde; havada geçen yarışlar, suda geçen tekne yarışları, beğendiğiniz sanatçıların konserleri ve birbirinden farklı eğlencenin ve oyuncunun özgür olduğu bir oyun modu kullanıcıya sunulur. Battle Royale modunun da tamamen ücretsiz olduğu gibi Çılgın Parti modununda ücretsiz olduğu kesinlikle unutulmamalı.

Kreatif

Kreatif modu oyunculara çok fazla özgürlük sunuyor. Oyuncular dilerse kendi adlarını oluşturup kendi oyunlarını ve kendi kurallarını oluşturabilir ve aynı zamanda arkadaşlarıyla doyasıya oyun modunun tadını çıkarabilir. Ayrıca bu oyun modunda diğer toplulukların veya arkadaşlarınızın tasarladığı oyunları da oynayabiliyorsunuz. Bu oyun modunun sağladığı en büyük avantajlar kişisel yaratıcılık ve oyunun kullanıcıya sağladığı özgürlükçü yaklaşım.

Dünyayı Kurtar

Dünyayı Kurtar modunda dünyayı ele geçirmek isteyen birtakım canavarlar bulunur. Bu canavarların aynı zamanda “Suratsızlar” olarak da bilinir. Dünyayı Kurtar modunu diğer modlarda olduğu gibi arkadaşlarınız ile oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oynamak size Suratsızlarla savaşmak ve onları alt etmek için daha büyük bir destek sağlar. Dünyayı Kurtar modu diğer modlarda olduğu gibi PS(Playstation), Bilgisayar ve XBOX da oynanabilmesiyle büyük bir oyuncu kitlesini kendisine çekiyor.

Fornıte Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm oyunlarda geçerli olduğu gibi Fortnite’da da bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Aksi halde oyunda istediğiniz seviyeyi elde etmeniz zorlaşacaktır. Fortnite oynarken dikkat edilmesi gereken durumlar bunlardır;

  • Çok fazla oyuncunun tercih ettiği alanlara iniş yapmanız hayatta kalma sürenizi oldukça düşürecektir. Bu sebeple oyuncuların az kişi tarafından tercih edilen bölgelere inmesi hem oyun zevki hem de oyunda geçirilecek olan süre baz alındığında oldukça önemli bir husustur.
  • Fortnite’ın birçok arena oyunlarında olduğu gibi oyuncunun sakinliğini ve soğukkanlılığını koruması gereken bir yapısı vardır. Oyuncular haritaya iniş yaptıktan sonra belli bir süre sessizliğini korumalıdır. Bu sessizlik hem rakiplerinizin sizi kolayca bulmasını hem de oyuncunun hayatta kalma süresini uzattığı gibi oyuncuya güzel bir stratejik zeka kazandırır. Silahınızın sesi fazla çıkacağından rakiplerin sizi bulması kolaylaşacaktır. Bu sebepten ötürü oyuncunun gördüğü her rakibe anında karşılık vermesi tehlikeli ve tavsiye edilen bir durum değildir. Bundan dolayı oyuncuların haritalarda bir süre sessizliğini koruyup akıllı ve stratejik hareket etmesi onun hayatta kalma süresini bir hayli uzatacaktır.
  • Fortnite da bir diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de ekipmandır. Oyuncu haritada dilediği bölgeleri yağmalayabilir. Ekipman toplamak oyuncu adına çok büyük bir yarar sağlayacaktır. Ekipman toplayarak hem diğer oyunculara karşı erzak üstünlüğü hem de hayatta kalmanız açısından büyük önem arz etmesi ile Fortnite oyuncularının dikkat ettiği vazgeçilmez bir unsurdur.
  • Fortnite da dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise düşman oyuncuların toplu bir şekilde savaştığı alanlara çok fazla girilmemesi ve oradan uzak durulmasıdır. Toplu çatışmaların ve savaşların sürdüğü noktalarda bulunmak oyuncunun hayatta kalma süresini azalttığı gibi düşmanların size karşı kurduğu tuzakları fark etmemeniz sizi ölümcül sonuçlara sürükleyebilir. Bundan dolayı Fortnite’a başlayan oyunculara önerimiz toplu çatışmaların döndüğü alanlardan mümkün olduğunca uzak durmasıdır.
  • Yazımızda size önerebileceğimiz Fortnite hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise seslerin dinlenmesi ve seslere konsantre olmaktır. Bunun sebebi düşman oyuncuların size düzenlediği tuzaklar, kirli oyunlar oyunda kalma sürenizi oldukça düşürebilir. Bundan dolayı Fortnite oynarken oyun seslerini fazla kısmamanız size oldukça fayda sağlayacaktır. Sesler sizin göremediğiniz, arkanızda kalan ve dikkatinizden kaçan tuzakları fark etmenizi sağlar bu da çoğu küresel oyunda olduğu gibi Fortnite’da da oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.
  • Oyunda dikkat etmeniz gereken bir diğer mesele ise takım uyumu ve takım birlikteliğidir. Eğer oyuna arkadaşlarınızla girdiyseniz arkadaşlarınızla olan iletişiminiz, uyumunuz ve farkındalığınız sizleri ve hayatta kalma sürenizi oldukça etkileyecektir. Fortnite yoğun dikkat ve iletişim farkındalığının yüksek seviyede olduğu bir Battle Royale oyunudur. Eğer takım arkadaşlarınızla olan iletişim seviyeniz, birbirleriniz ile olan takım uyumu sizleri oldukça etkiler. Bu hususlara dikkat eden bir takımın oyun sonunda galip gelmesi içten bile değildir.

Ayrıca Kontrol Et

Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021  hakkında …

Bir Yorum

  1. Bana google play kod atabilir misinz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir