FİFA 20 Nasıl Oynanır

FİFA 20 Nasıl Oynanır ve FİFA Fiyatı Nedir?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere FİFA 20 Nasıl Oynanır ve FİFA Fiyatı Nedir? hakkında bilgiler vereceğiz.

FİFA 20

Futbol oyunları denilince akla gelen iki oyundan birisi olan FİFA her yıl Eylül ayında yayınlanan yeni oyunları ile oyun severlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Oyun piyasasını sallayan oyun firmalarından birisi olan Electronics Arts tarafından çıkarlan FİFA oyunları serisi her yıl Eylül ayında önceki oyunlardan daha farklı özellikte yeni bir seri daha yayınlamaktadır. Bu yazımızda ele aldığımız FİFA 20 ise FİFA serisinin 27. Oyunu olarak yer almaktadır. İlk çıkışını 27 Eylül 2019 tarihinde yapan FİFA 20 çıktığı günden bu yana en özellikle yeni eklentileri ile oyuncuların ilgisini çekmiştir.

Bunların yanı sıra FİFA 20 önceki oyunlarından farklı olarak sistem gereksinimleri güncellenmiştir. En son FİFA 17’de güncellenen sistem gereksinimlerinin bu oyunda güncellenmesi oyunu da farklı kılmıştır. Aynı zamanda oyunun üç sürümü vardır. Bu sürümler arasında standart sürüm (oyunun kapağında Real Madrid oyuncusu Eden Hazard yer almıştır) bir diğer sürüm olan FİFA 20 Şampiyonlar sürümünde ise Liverpool’un defans oyuncusu Virgil van Dijk yer almıştır. Ultimate sürümünün kapağında ise başarılı teknik direktör Zinedine Zidane yer almaktadır.

FİFA 20 Nasıl Oynanır?

FİFA 20’yi bilenler ya da bilmeyenler özellikle yeni modlarında eklenmesi ile birlikte FİFA 20 nasıl oynanır sorusunu sormaktadır. Çünkü FİFA önceki yıllarından farklı olarak yepyeni yeni modlar eklenmiştir.

Özellikle bunlardan birisi olan Volta Futbol son zamanların futbol oyunları arasında en dikkat çekici özelliğidir. Portekizce geri dönüş anlamına gelen Volta Futbol’u çekici kılan şey sokak futbolu olmasıdır. Bu modda üçe üç beşe beş kalecisiz ya da kalecili maçlar yapılmasıdır. Aynı zamanda hikaye modunda da Freestyle futbolu işlemektedir. Aynı zamanda oyunun hikaye modu için oyuncu kendi karakterini tasarlamaktadır.

Oyunun önceki oyunlarından farklı olarak da hikaye modlarında daha çok basın ve taraftarla etkileşimi sağlanmaktadır. Bu nedenle oyunu farklı kılacak aynı gerçekmiş gibi görünen dikkat çekici bir futbol oyunudur.

Oyunun oynanışı için oyuncu kendi ayarlamalarını yapabilir, oyun Xbox One, PS4 ve PC gibi platformlarda oynanırken Xbox 360 ve PlayStation 3 gibi platformlar tarafından desteklenmemektedir.

Fifa 20 Ultimate Team Nedir?

FİFA 20 ile beraber gelen FİFA Ultimate Team kendi takımınızı kurup kendi oyuncularınızı geliştirerek diğer oyuncular ile online bir şekilde oynadığınız bir sürümdür.

Daha çok RPG oyunlara benzeyen FİFA Ultimate Team’de ne kadar oyuncu geliştirir ve takımınızı bu şekilde dizayn ederseniz o kadar sizin için iyidir. Bu oyun modunda takımınızı üst sıralara taşımak için daha iyi oyuncular alıp daha iyi eşyalar ile desteklemelisiniz.

oyun FİFA Coin ile desteklenmektedir. Mantık aynı Championship Manager mantığıdır. Kazandığınız maçlardan FİFA Coin alabilir, bunlarla futbolcu ve eşya alabilirsiniz. Ne kadar gelişim gösterirseniz o kadar FİFA Coin kazanma şansınız vardır. Bunun yanı sıra oyun içi paketleri de FİFA Coin ile alabilirsiniz.

FİFA Fiyatı Nedir?

FİFA oynamak isteyenler için FİFA fiyatı şu an piyasada 420 TL’dir bu eklentilerle birlikte 600 liraya kadar da çıkmaktadır. PS4 için ise FİFA 20 fiyatı şu an piyasada DVD halinde 150 ve 160 lira arasında değişmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

NBA 2K20 Hilesi

NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır? hakkında bilgiler vereceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir