Far Cry 4 Hilesi

Far Cry 4 Hilesi ve Oyun Modları

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Far Cry 4 Hilesi ve Oyun Modları hakkında bilgiler vereceğiz.

Far Cry 4 Hilesi

Son zamanların popüler oyunlarından olan Far Cry ülkemizde de birçok kişi tarafından oynanmaktadır. Bu yazımızda Far Cry hakkında detayları ele alacağız.

Ülkemizde oyunculuk kültürünün vazgeçilmezlerinden birisi olup her geçen gün daha fazla oyuncu kitlesini kendisine çeken oyunun son serisi olan Far Cry 4 , Ubisoft’un egzotik yerlerde geçen birinci şahıs nişancı serisinin en iyisidir. Oyunun konusu hakkında kabaca ele almak gerekirse Nepal’deki Himalayalar çevresindeki büyük, güzel bir açık dünyada geçiyor.

Far Cry 4 Nedir?

Oyunun genel mantığına bakmak isteyenler için merak edilen sorulardan birisi de Far Cry 4 Nedir? Sorusudur.

Far Cry serisi Ubisoft tarafından geliştirilen bir keskin nişancı tabanlı oyunlardan birisi olup İlk oyunu Alman oyun şirketlerinden birisi olan Crytek tarafından geliştirilmiş fakat Ubisoft tarafından yayınlanmıştır. Bu ilk oyunla birlikte oyun sevenler tarafından olumlu dönüt almıştır.

Oyunun konusu 2008 yapımlı bir film olan Far Cry filmi bu oyundan baz alınarak yapılmıştır. Fakat çıktığı ilk günden bu yana filmden daha fazla ilgiyle karşılaşmıştır.

Far Cry serisinin ilk oyunu 2004 yılında çıkarken, ikinci oyun olan Far Cry 2 ise 2008 yılında çıkmıştır. Oyunun ilk serisinde Özel Kuvvetler çalışanı olan Jack Carver’in yaşadığı maceralar ele alınırken. Oyunun ikinci serisinde ise Çakal isimli bir çete liderinin yakalanması konu alınmaktadır. Bu seride oyunun ilk serisini çıkaran Crytek ile Ubisoft birbirinden ayrılmıştır.

Far Cry 3 ise 2012 yılında piyasaya adım atmıştır, bu seride ise Jason Brody ile bir takım Amerikanlı turistler etrafında geçen maceralar konu edinmiştir. Bu yazıda bahsedeceğimiz Far Cry 4 ise bu oyundan iki sene sonra piyasaya sürülmüştür bu oyunda ise Pagan Min adında despot bir lider tarafından yönetilen Himalayalar bölgesinde kurgusal bir yer olan Kyrat adasında geçmektedir. Baş kahramanımız olan Ajay Ghale, Pagan Min’i devirmek için yemin etmiş bir askerdir. Bunu yapmasını vefat eden annesi öğütlemiştir.

Far Cry 5 ise 2018 yılında çıkan serinin son oyunlarından birisidir. Montana eyaletinden Hope County adı verilen kurgusal bir bölgede geçmektedir. Oyunun son oyunu olan Far Cry 6 ise 2020’de çıkacakken Covid19 salgını yüzünden ertelenerek 2021’de çıkacağı duyuruldu.

Oyunun ayrıca birden fazla yan oyunu bulunmaktadır. ilk çıkan yan oyun Far Cry Instincts 2005 yılında çıkarken son oyun  Far Cry New Dawn 2019 yılında piyasaya çıkmıştır.

Far Cry Hilesi

Far Cry oyunun tarihine baktıktan sonra oyuncular tarafından merak edilen bir konu olan Far Cry hilelerine de göz atmakta fayda var. Oyunun birkaç adet hilesi bulunmaktadır.

Öncelikle hilenin mantığına bakmak lazım. Çoğu oyuncu herhangi bir yardım almadan bir seviyeyi tamamlamayı başarı olarak görse bile, en zor seviyeyi geçmek için ufak tefek yardımlar almamız gerekir. Tıpkı birinci şahıs keskin nişancı oyunları gibi Far Cry 4’de zorluklarla dolu bölümlerden oluşmaktadır. Fakat oyunu daha eğlenceli hale getirecek ve en zor görevi yenmeyi inanılmaz derecede kolaylaştıracak epik hileler vardır.

Bunlardan birisi olan Tanrı Modu hilesini birçok oyuncu kullanmaktadır. Oyunda birden fazla avantaja sahip bu hile sayesinde bölümleri istediğin şekilde geçebilirsin. Bunu yapmak için izleyeceğin adımlar şu şekilde;

  • Far Cry 4 profil klasörünü bulmak için aşağıdaki yolu kullanın C: \ Users \ USERNAME \ DOCUMENTS \ My Games \ Far Cry 4
  • İkinci aşama, Not Defteri kullanılarak ” GamerProfile.xml ” dosyasını açın.
  • xml araması yapın ve satırı GamerProfile olarak düzenleyin
  • Böylece Tanrı modunu etkinleştirişiniz. Far Cry Tanrı modu ile ölümsüz olarak oyunun keyfini sürebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir