Facebook’tan Kullanıcıları İlgilendiren Karar

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Facebook’tan Kullanıcıları İlgilendiren Karar hakkında bilgiler vereceğiz.

Facebook’tan Kullanıcıları İlgilendiren Karar

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook Türkiye’de yer alan kullanıcıları ilgilendiren bir karar aldı ve bunu kullanıcılar ile karşılaştı. Peki, bu karar nedir?

Facebook’tan Kullanıcıları İlgilendiren Karar

Milyonlarca Kullanıcıya Sahip

Bilindiği üzere Facebook 2004 yılından beridir hayatımızda yer almakta. Ülkemizde kullanılmaya başlanan ilk sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesi olan Facebook, halen en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya ağlarından bir tanesi. Dünya üzerinde aktif olarak milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, her geçen gün aldığı yeni bir karar ile Facebook hesabı olan bireylere daha iyi bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Facebook’un yaptığı son açıklama ise ülkemizi ilgilendirir nitelikte.

Facebook yaptığı açıklamada ifade özgürlüğünün temel bir insan hakkı olduğuna inandığını belirtti. Facebook ayrıca yaptığı açıklamada bu değerleri korumak ve savunmak için küresel çapta çaba gösterdiğini de aktardı. Facebook’un böyle bir paylaşım yapması dikkatli üzerine çekti ve beğeni ile karşılandı. Zira bu konu özellikle son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan meseleler arasında yer almaktaydı.

Türkiye’deki insanların yarısından fazlasının Facebook kullanıcısı olduğunu belirten Facebook, bu kullanıcıların siteye güvenmekte olduğunu iletti. Bilindiği üzere bir sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, bireylerin aile ve arkadaşları ile iletişim kurduğu, fikirlerini ifade ettiği, video ve fotoğraf gibi paylaşımlar gerçekleştirebildiği, reklam verebildiği önemli bir platform.

Facebook’tan Kullanıcıları İlgilendiren Karar

Tüzel Kişilik Atama Kararı Alındı

Bilindiği üzere Türkiye’de 5651 sayılı Kanun kabul edildi ve bu Kanun sosyal medya platformları için yeni yükümlülükleri de beraberinde getirdi. Türkiye, sosyal paylaşım sitelerinden bu Kanun’a uyum sağlamalarını beklemekte. Her geçen gün, sosyal medya ağlarının bu yükümlülüklere uymakta olduğunu görmekteyiz. Bu yükümlülükleri yerine getireceğini ileten sosyal medya sitelerinden bir tanesi de Facebook oldu.

Facebook, Türkiye’de kabul edilen Kanun’u ilk günden beri takip ettiğini iletti ve Türkiye’de bir tüzel temsilci bulundurma kararı aldığını iletti. Bu durum, ülkemizde sevinçle karşılandı. Çünkü yasa yapıcılar için, şirketin yasalara uyması memnuniyetle karşılaştı. Vatandaşlar için ise güven problemi ortadan kalktı.

Facebook, sitenin kullanıcılarının ifade özgürlüğünü her şeyden çok daha fazla önemsediğini iletiyor. Şirketin bahsi geçen Kanun’a uyum sağlayarak ülkemizde yasal temsilci bulundurma kararı almasının altında yatan ana etmen bu. Tüm bunlara ek olarak Facebook, ilkelere uygun olmayacak bir şekilde hareket etmeyi asla doğru bulmadığını da belirtti.

Facebook, devletlerin özel olarak isteklerinin dışında küresel boyutta Küresel Ağ Girişimi (Global Network Initiative) üyeliğinin getirdiği sorumluluklar ile Birleşmiş Milletler’in İş Dünyası ve İnsan Hakları Rehber İlkeleri’ne uygun şekilde hareket edeceğini de aktardı.

Ayrıca Kontrol Et

BluTv Bedava Premium Hesaplar 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere BluTv Bedava Premium Hesaplar 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar0.1 BluTv …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir