Facebook Silah Aksesuarları İlanlarına Ambargo

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Facebook Silah Aksesuarları İlanlarına Ambargo hakkında bilgiler vereceğiz.

Facebook Silah Aksesuarları İlanlarına Ambargo

Sosyal medya platformu Facebook Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın yemin törenine kadar silah aksesuarları ile ilgili ilanları kaldıracağını duyurdu. Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Facebook Hesap Kapatma

Sosyal medya platformu Facebook silah aksesuarları ile ilgili ilanları geçici süreliğine kaldırdığını duyurdu. Duyuruda bu yasağın sebebi olarak Amerika Birleşik Devletleri başkanlık devir teslim törenini gösterdi. Amerikan Başkanlık yemini nedeniyle ilanların askıya alındığını duyuruldu.

Facebook, blog yazılarında geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulundu. Açıklamada “Silah aksesuarlarını ve koruyucu teçhizatı tanıtan reklamlarını en azından 22 Ocak’a kadar, çok sayıda ihtiyat nedeniyle yasaklıyoruz. Silah, cephane ve susturucu gibi ürünler için reklamları zaten yasaklıyorduk. Ancak şimdi silah kasaları, yelekler ve silah kılıfları gibi aksesuarların reklamlarını da yasaklayacağız” ifadeleri kullanıldı.

Tepkiler Oluşmuştu.

6 Ocak tarihinde Amerikan Kongresi saldırısında sonra sosyal medya platformuna büyük tepkiler geldi. Özellikle organize eden paylaşımlara izin verilmesi oldukça büyük tepki çekti. BuzzFeed News haberine göre, saldırılar ile ilgili yapılan organizelerin büyük bir çoğunluğunun Facebook ve Instagram üzerinden gerçekleştiği bildirildi. Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu haberler ve gelişmeler üzerine Amerika Birleşik Devletleri Senatörlerinden bir grup, Facebook CEO’su Mark Zuckenberg’e bir mektup yazarak olaydan duydukları kaygıları dile getirdiler. Mektup içerisinde ölümcül taktiksel operasyonlar ve silahlı çatışmalarda kullanılan ve bunlar için tasarlanmış ürünlerin reklamlarının kalıcı bir şekilde yasaklanması istendi. Facebook’tan Kullanıcıları İlgilendiren Karar

Bu gelişmeleri üzerine Faebook Beyaz Saray, Kongre ya da eyaletlerin başkentlerinde yakın mesafelerde etkinlik gerçekleştirilmesi için yapılan organizasyonlara izin verilmeyeceğini açıkladı. Bunu ihlal eden kullanıcıların hesaplarının kapatılacağı diğer bir açıklama olarak bildirildi.

Amerika’da Neler Olmuştu?

Facebook tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı.” Silah aksesuarlarını ve koruyucu teçhizatı tanıtan reklamlarını en azından 22 Ocak’a kadar, çok sayıda ihtiyat nedeniyle yasaklıyoruz. Silah, cephane ve susturucu gibi ürünler için reklamları zaten yasaklıyorduk. Ancak şimdi silah kasaları, yelekler ve silah kılıfları gibi aksesuarların reklamlarını da yasaklayacağız”

Bu yasağın sebebi olarak yapılan baskın ve organizeleri engellemek olduğu açıklanırken, yemin töreninde sıkıntı yaşanmaması için bu yasağın getirildiği bildirildi. Gelen tepkiler üzerine Facebook bu kararı aldığını ve geçici süreli bir işlem olduğunu duyurdu. Yasağın yemin töreninden sonra kaldırılması bekleniyor.

6 Ocak 2021 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri başkanı Trump yanlıları, seçim sonuçlarını protesto etmek amacıyla toplanmış ve oturum esnasında bulunan kongreye baskın düzenledi. İstenmeyen görüntüler neticesinde ölü ve yararlıların olduğu olaylar yaşandı.

Ayrıca Kontrol Et

BluTv Bedava Premium Hesaplar 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere BluTv Bedava Premium Hesaplar 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar0.1 BluTv …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir