Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook çıkışından itibaren her geçen yıl daha çok kişiye ulaşan, son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir. Facebook sayesinde Dünyada olup biten neredeyse bütün olaylardan haberdar olmak mümkün. Bu kadar kullanıcıya sahip olan bu platformu çeşitli nedenlerden dolayı artık kullanmak istemeyenler de olabiliyor. Facebook hesap silme nasıl yapılır? Facebook hesap silme, Facebook silmek linki gibi cümleler Facebook kullanıcıları tarafından çokça araştırılıyor. Facebook hesabını tamamen silmek isteyenler için Facebook silmek nasıl olur? Yazımızın devamında size anlatıyoruz.

Günümüzde tüm sosyal medya platformları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ancak çok fazla kullanılmasının dikkat bozukluğuna, mutsuzluğa, aile içinde problemlere yol açtığı da kanıtlanmıştır. İnsanların birçoğu sosyal medyadan sıkıldığı için veya boşa zaman harcadığını düşündüğü için Facebook hesap silme yollarını arıyor. Artık Facebook da vakit geçirmek istemiyorsanız kalıcı olarak facebook silmek mümkün.

facebook silmek linki

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme işlemini yapmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar vardır.

 • Eğer Facebook üzerinde yöneticisi olduğunuz sayfalar varsa Facebook silmek işlemini yaptıktan sonra bunlar da silinecektir. Bu nedenle de Facebook hesap silme öncesinde gruplara başka yönetici eklemelisiniz.
 • Hesap silindikten sonra tüm fotoğraflar, gönderiler, videolar silinecektir. Bu nedenle de Facebook hesap silme öncesinde iyi düşünün veya tüm fotoğraf ve videoları yedekleyin. Eğer hesabınızı sildikten sonra pişman olursanız yazımızın devamında hesap silme işlemini nasıl iptal edebileceğinizi anlattık.
 • Facebook ile giriş yaptığınız oyun, uygulama ve internet siteleri varsa hesabınızı sildiğinizde kullanamazsınız. Bu nedenle de hesabınızı kapatmadan önce uygulamaları hesabınızdan kaldırmalısınız. Facebook ile giriş yaptığınız hesapları e-posta ve şifre ile giriş yapacak şekilde değiştirmelisiniz. Hesabınızın tamamen kapanması için 30 gün boyunca giriş yapmamanız gerekir. Eğer Facebook ile giriş yap seçeneğiyle herhangi bir uygulamaya giriş yaparsanız hesabınız kapanmayacaktır.

Peki Facebook hesap silme nasıl yapılır? Facebook silmek linki nasıl kullanılır?

Facebook Silmek

Son dönemlerde sosyal medya alanında Instagram gençler tarafından daha çok tercih ediliyor. Facebook ise daha çok büyüklerimiz tarafından kullanılmaya başlandı desek doğru olur. Bu nedenle de genç kesim Facebook hesapbı silme yollarını aramaya başladı. Artık Facebook’da vakit geçirmek istemiyorsanız hesabınızı tamamen silmeniz mümkün.

Eğer kalıcı olarak Facebook silme işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. İşte Facebook hesapbı silme nasıl yapılır? Sorusunun cevabı;

 1. Öncelikle hesabınıza giriş yapın. Ardından sağ üst kısımdaki aşağı ok işaretine basarak açılan seçeneklerden “ayarlar” butonuna basıyoruz.
 2. Ardından açılan sayfada yer alan “Facebook Bilgilerim” kısmına giriyoruz.
 3. Sonrasında aşağıda çıkan “Dondurma ve Silme” alanına tıklıyoruz.
 4. Daha sonra açılan sayfada “Hesabını ve Bilgilerini Sil” e tıklıyoruz. Ardından da hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğiniz için “Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme” butonunu aktif ediyoruz. Sonra sağ alt taraftaki “Hesabı Silme İşlemine Devam Et” butonuna tıklıyoruz.
 5. En son adımda da “Hesabı Sil” butonuna basıyoruz. Böylece facebook hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Bu adımları tamamladıktan sonra da hesabınız anında silinmiyor. Hesabınızın tamamen silinmesi için 30 gün gibi bir süre beklemek gerekiyor. 30 günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Bu adımların yanında Facebook silmek linki ile de kalıcı olarak Facebook hesapbı silmek mümkündür.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Silme Linki

Son zamanlarda sosyal medya platformlarının artması nedeniyle kullanıcılar bunlar arasında tercih yapmaya başlamıştır. Bu nedenle de başka platformlara yönelen kullanıcılar hesaplarını kalıcı olarak kapatma yolunu tercih etmektedirler. Bu uygulamalardan biri de tabi ki Facebook. Yukarıda anlattığımız yöntemin dışında Facebook silmek linki ile çok kısa bir sürede kalıcı olarak silebilirsiniz. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizden eminseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. Facebook hesabınıza bir internet tarayıcısı ile giriş yapın.
 2. Seçenekler arasında zaman kaybetmek istemiyorsanız facebok silmek linki ile ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
 3. Açılan sayfada yer alan “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak işleme devam edin.
 4. Açılan sayfada karşınıza çıkan uyarıla onay verdikten sonra işleme devam edin.
 5. Daha sonra tek yapmanız gereken şifrenizi girmek. Şifrenizi girerek hesabın size ait olduğunu doğruladıktan sonra hesabınızdan çıkış yapılacak ve Facebook hesap silme işleminiz gerçekleşmiş olacak. Ve böylece artık Facebook’ ta görünmeyeceksiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer kalıcı olarak Facebook silmek işleminden pişman olduysanız Facebook size 30 gün içinde geri dönme şansı tanıyor. Yani hesabınızı sildikten sonra 1 aydan fazla süre geçmeden hesap silme işleminizi iptal edebiliyorsunuz. 30 günden sonra hesabınızdaki tüm bilgiler silineceği için geri döndürme şansınız olmuyor. Facebook hesap silme işlemini iptal etmek için gereken adımlar;

 1. Facebook hesap silme işlemi yapıldıktan sonra 1 ay içinde hesabınıza giriş yapın.
 2. Silme işlemini iptal et seçeneğine tıklayın.

Eğer hesabınızı sildiğiniz için pişman olduysanız yapmanız gereken bu kadar basit.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir?

Sosyal Medya, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere İnstagram Pazarlama Hataları 3 Adımda Nasıl Düzeltilir? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir