En iyi Wifi IP Kameralar – Adana Güvenlik Kamerası

Adana Güvenlik Kamerası Merkezi olarak bu yazımda sizlere En iyi Wifi IP Kameralar hakkında bilgiler vereceğim.

Teknoloji her gün yeni bir aşama kaydediyor ve kullanıcılar adeta takip etmekte zorlanıyor. Ar-ge çalışmalarının aralıksız devam ettiği süreçte güvenlik kamerası sistemlerine dair hep daha net görüntüler, daha az enerji tüketimi, daha kolay kullanım ve daha uzun ömürlü olma gibi avantajlar sağlanıyor.

Gelişmeler ışığında güvenlik kameraları arasında özellikle IP kameralar çok yoğun ilgi görüyorlar. Geliştirici şirketler de bu alanda büyük bir rekabet içinde bulunuyor. Akıllı kamera sistemleri adını verdiğimiz IP kameralar, üretim maliyetlerinin düşmesine, teknolojilerin daha geniş kitlelere ulaşmasına olanak sağlıyor. Diğer geleneksel kameralar ile WİFİ kameralarının en büyük farklı, kablolamadan ve uzaktan erişebilirlikten kaynaklanıyor. Diğer ürünlerde çok detaylı bir altyapı çalışması, kablolama gerekirken IP kamera sistemleri bunları geride bırakarak WİFİ üzerinden çalışabilme olanağı sağlıyor. Profesyonel bir kurulum gerektirmiyor.

Yine bir diğer avantajı da depolama alanında karşımıza çıkıyor. Kablolu güvenlik kameraları görüntüleri kaydetmek için aynı zamanda kameradan depolama aygıtına kablo gerektirirken IP kameralar bulut depolama, akıllı mobil uygulamalar sayesinde verileri kolayca depolamaya, dünyanın neresinde olursanız olun kameralarınıza ve kamera kayıtlarınıza erişme olanağı sağlıyor.

En Çok Tercih Edilen WİFİ Güvenlik Kameraları

Adana Güvenlik Kamerası

WİFİ IP güvenlik kamera sistemleri ile donatılmış kameralar arasında en iyilerden bazıları şunlardır:

  • Samsung SmartCam SNH-P6410NB: Samsung imzasını taşıyan cihaz, çekici bir tasarıma sahip. MikroSD depolama yuvası, ses çıkışı jakı ve minimal hali ile öne çıkıyor. 1080p çözünürlüğe sahip olmasıyla keskin görüntüler yakalıyor. Esnek konfigürasyon seçeneği ve kolay kurulumu ile evlerde, küçük işletmelerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Google, Smart Thing, Smartcam ve Picasa ile entegre edilebiliyor.
  • Netgear Arlo Q: kompakt ve sağlam tasarımıyla öne çıkan model, 1080p çözünürlükte videolar çekiyor. 7 günlük ücretsiz bulut depolama alanı sağlıyor. mikroSD kart yuvası veya Ethernet portu yer almıyor. Temel bulut depolama planı kullanılmak istenirse ücretsiz olarak sağlanıyor.
  • Logitech Circle: İç mekanlarda en çok tercih edilen WİFİ IP kameralardan birisidir. 1080p HD çözünürlüğe sahip olduğu için keskin görüntüler almaya yardımcı oluyor. Bulut üzerinden video kayıt imkânı ve iki yönlü ses özelliği bulunuyor. 24 saatlik bulut depolama ücretsiz olarak sunulmakla birlikte mikroSD kart yuvası yer almıyor.
  • Hikvision Ezviz Mini Plus: Küçük tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken ürün, 1080p çözünürlüğe sahip. Yine çift yönlü ses, yerleşik alarm, SD kart depolama, bulut depolama, ayarlanabilen hareket hassasiyeti gibi özellikleri üzerinde taşıyor. Fakat düşük ışıkta zayıf kontrast performansı sağlıyor. Nesne tanıma özelliği de bulunmuyor.
  • D-Link DCS-2530L: Ürün, 1080p full HD çözünürlüktedir. 180 derecelik panoramik görüş açısına ve SD kart desteğine sahip.

WİFİ IP Kamera Seçimi

Adana Güvenlik Kamerası

En iyi WİFİ IP kameralar sadece bunlarla sınırlı değil. Liste daha uzatılabilir. Burada en önemli detay, sizin nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğudur. COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak en iyilerini kullanımınıza sunuyoruz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir