En İyi Çevrimiçi Oyunlar PC | Güncel 2021 | İşte Detaylar

En İyi Çevrimiçi Oyunlar PC | Güncel 2021 | İşte Detaylar

2020 yılının en iyi çevrimiçi PC oyunları oldukça fazladır. Çevrimiçi oyunlar söz konusu olunca kullanıcılar hangi oyunu oynayacağı konusunda kararsız kalmaktadır. Bizde bu yazımızda en iyi çevrimiçi pc oyun kategorisinde en çok sevilen oyunları sizlere aktarmak istedik. Gelelim 2020 yılın en çok oynanan en iyi PC oyunlarına;

1. Fortnite

En iyi çevrimiçi PC oyunlar denilince elbette ki akla gelen ilk oyunlardan biri olan oyun Fortnite’dır. Fortnite oyunu 2017 yılında Epic Games tarafından geliştirilmiş kullanıcıların sunulmuş bir oyundur. Fortnite en iyi çevrimiçi pc oyunu olmasının en büyük etkisi ise büyük bir haritada toplam 100 kişiye karşı oynanan bir oyun olmasıdır. Oyun başladığı anda kullanıcı kendisine uygun görmüş olduğu bir bölgeye atlayıp silah ve materyal toplamaya başlamaktadır. Kullanıcı toplamış olduğu materyaller ile hızlı bir şekilde yapılar inşa edip rakiplerini alt etmeye çalışır.

en iyi çevrimiçi oyun

2. PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu da 2020 yılı içerisinde en çok sevilen ve en çok çevrimiçi pc oyunu olarak oynanan bir oyundur. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu 2017 yılında PUBG Corporation tarafından geliştirilip, Bluehole tarafından kullanıcılarına sunulmuş bir oyundur. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu 8*8 veya 4*4’lük haritalarda 100 kişi ile karşı karşıya gelip hayatta kalmaya çalışılan çevrimiçi oyundur. Kullanıcı harita üzerinde istediği yere atlayıp silah ve can yenileme eşyaları toplar. Toplamış olduğu silahlar ile de düşmanlarını öldürmeye çalışır.

en iyi çevrimiçi oyun

3. Call of Duty: Warzone

Yeni çıkan Call Of Duty: Warzone oyunu ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmuştur. Ayrıca en iyi çevrimiçi pc oyunları içerisinde de yer alan bu oyun kargaşa ve kaosun hiç bitmediği 150 kişilik bir oyun modudur. Call Of Duty: Warzone oyunu 2020 yılında İnfinity Ward tarafından geliştirilip, Activision tarafından kullanıcılara yayımlanılmıştır. Bu en iyi çevrimiçi pc oyunun asıl amacı ise ister ekip ile isterse de kullanıcının tek başına herkesi öldürüp hayatta kalma mücadelesidir.

en iyi çevrimiçi oyun

4. Runeterra Efsaneleri

Legens of Runeterra oyunu 2020 yılında Riot Games tarafından geliştirilip yine Riot Games tarafından kullanıcılara sunulan bir oyundur. En iyi çevrimiçi oyunları içerisinde yer alan Legends of Runeterra, League of Legends’in hikayesel evreni olan Runettara’dan tanıdık karakterleri bir araya getirip bir deste oluşturarak maksimum 20 dakika süren karşılaşmalarda kart hamleleri ile rakipleri yenme oyunudur.

çevrimiçi oyunlar pc

5.League of Legends (Taktik Savaşları)

League of Legends oyunu 2019 yılında Riot Games tarafından geliştirilen ve yine Riot Games tarafından yayınlanan bir oyundur. En iyi çevrimiçi pc oyunlarından biri olan bu oyun 7 rakibe karşı mücadele edilen ve her tur kendi adınıza savaşacak güçlü bir takım oluşturmaya çalışılan bir oyundur. Oyunun başlangıcında ortada bulunan 9 şampiyondan birini sandalye kapmaca mantığında seçip, aşağıdan gelen rastgele şampiyonlar ile güçlü bir grup kurup kazanmayı amaçlar.

çevrimiçi oyunlar pc

6. Gök Yayı Altı Kuşatma

Rainbow Six Siege oyunu 2015 yılında Ubisoft tarafından gerliştirilip yine Ubisoft tarafından kullanıcılara sunulan en iyi çevrimiçi pc oyun kategorisinde yer alan bir oyundur. Rainbow Six Siege oyununda amaç 5’e 5 takımlarla belirli haritalarda taktiksel olarak savaşmaktır. Oyun içerisinde bulunan farklı operatörler seçilip rakiplere tuzaklar kurulabilir veya onlar açığa çıkartılabilir.

7. Karşı Grev: Küresel Saldırı

Counter-Strike: Global Offensive 2012 yılında Valve Software tarafından geliştirilen ve Steam tarafından yayınlanan en iyi çevrimiçi pc oyunları kategorisinde yer almaktadır. Rekabetçi 5v5 tatiksel FPS türünün ilklerinden olan Counter-Strike serisinin son oyunu olmaktadır. Yeni operasyonları ve oyun modları ile son döneme damga vuran en iyi çevrimiçi pc oyunlarından olmuştur.

en iyi çevrimiçi oyun

8. Apex Efsaneleri

Apex Legends 2019 yılında Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve EA (Origin) tarafından yayınlanan en iyi çevrimiçi pc oyunlarından biridir. Apex Legends oyunun oynanış şekli Battle Royale türüne ait olan Fortnite ve PUBG ile aynıdır.

Ayrıca Kontrol Et

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir