Silinen dosyaları geri getirme programı

En İyi 6 Dosya Kurtarma Programı

Yanlışlıkla önemli bir dosyayı silmek herkesin başına gelmiştir bu bu dosyayı geri getirmemiz gerekmiştir. Bu gibi durumlar yüzünden birçok insan çaresiz kalmıştır ve dosya kurtarma ile ilgili araştırmalar yapmışlardır. Silinen dosyaları geri getirme programı, veri kurtarma programı bu gibi durumlarla karşılaşanların en çok araştırdığı konular olmuştur. Yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları, silinen fotoğrafları veya sorun çıkaran usb bellekteki dokümanları geri getirmek için birçok kurtarma programı mevcuttur.  Yazımızın devamında sizler için en iyi 6 dosya kurtarma programını listeledik.

En İyi 6 Dosya Kurtarma Programı

Veri Kurtarma Programı

Zaman zaman yaptığımız hatalar neticesinde verilerimizin silinmesi oldukça can sıkıcı ve üzücü olabiliyor. Bu hatalar neticesinde silinen fotoğraflarla beraber anılarımız siliniyor veya çalışmalarımızı kaydettiğimiz dosyaların silinmesiyle emeğimiz çöpe gidiyor. Bu nedenle de kullanıcılara sunulmuş olan bazı veri kurtarma programları sayesinde dosya kurtarma işlemleri gerçekleştirilmiş oluyor. Bu noktada kurtarma işlemleri için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programlar devreye giriyor. Bu amaçla kullanabileceğiniz en iyi 6 dosya kurtarma programının isimleri yazımızın devamında…

Silinen dosyaları geri getirme programı olmadan dosya kurtarma işlemi ciddi zahmet isteyen bir iştir. Dolayısıyla hem verileri kurtarıp hem de zamandan kazanma imkanı sağlayan bir çok kurtarma programını ücretsiz olarak internet ortamında yer almaktadır.

dosya kurtarma

Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

Veri kurtarma programı, silinen dosyaları geri getirme programı işe yarar mı? Dosya kurtarma mümkün mü? Silinen dosyalar nasıl geri getirilir? Bu gibi soruların cevabını yazımızda sizler için ele aldık. İşte sizin için özetlediğimiz en iyi 6 dosya kurtarma programı;

  1. DMDE Free Edition: Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme programı konusunda uzman olan DMDE Free Edition, farklı sürücü türlerinden veri kurtarabilen bir dosya kurtarma programıdır. Sürücüyü seçtikten sonra Windows Gezgini’ ne benzer bir ara yüzde kurtarabileceğiniz dosyalar arasında dolaşma imkanı sunuyor. Ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar vardır ancak kurtarabileceğiniz veri miktarı kısıtlanmaz.
  2. Recuva: Ücretsiz sürümü ile ön plana çıkan Recuva, sade ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Sabit ve harici diskelrde tarama yaparak silinen dosyaları kurtarmanızı sağlar. Sürekli kendini yenileyen bir program olma özelliğini taşır.
  3. TestDisk: En iyi harddisk veri kurtarma programı olan TestDisk, 200’ den fazla farklı dosyayı bulup kurtarabiliyor. USB ve CD/DVD’lerden veri kurtarabilen bu program ayrıca disk bölümlerini kurtarmak için de kullanılıyor. Programın en önemli dezavantajı, fare ile kontrol edilememesi ve komut satırında çalışmasıdır. Ancak menüler yardımıyla size her adımda yardımcı oluyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor.
  4. Power Data Recovery: Tüm diski veya bölümü kaybetmek muhtemelen en korkunç veri kayıplarındandır. Bu durum çoğu zaman dosya başlığının veya dosyanın silinmesi sonucu meydana gelir. Power Data Recovery ile bu şekilde silinmiş olan dosyaları diskinizi tarayıp geri getirebilirsiniz.
  5. Disk Dril Data Recovery: son zamanların en gözde kurtarma programları arasında gösterilen Disk Dril Data Recovery bir çeşit harddisk veri kurtarma programı olarak biliniyor. Bu program ile silmiş olduğunuz müzik, fotoğraf, video ve daha birçok dosyayı, herhangi bir disk sürücüden ya da bellek kartından kurtarabilirsiniz. Bu program Hem Mac hem de Windows işletim sistemi üzerinden çalışabiliyor ancak ücretsiz sürümü sadece 500MB dosya kurtarmaya izin veriyor. Bu nedenle de yüksek boyutlu dosyaları kurtarmak için ücretli sürümünü satın almak gerekiyor.
  6. EaseUS Data Recovery Wizard: İlk çıktığı andan itibaren kendini geliştirerek kullanıcılara hizmet veren EaseUS Data Recovery Wizard kullanıcı dostu ara yüzü ile dikkat çekiyor. Harici ve dahili disk sürücülerinden veri kurtarma imkanı sunan bu program USB sürücülerden ve bellek kartlarında veri kurtarma imkanı sağlıyor.

Dosya Kurtarma

Ani veri kayıpları verileri düzenli olarak yedekleyen kullanıcıların başına bile mutlaka gelmiştir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız söz konusu sürücüyü kullanmayı hemen durdurmalısınız. Dosyalarınızı, kurtarma programı ile geri getirme şansı için etkilenen sürücüyü kurtarma işlemine kadar kullanmayın. Aksi takdirde kaybolan dosyaların üzerine yeni veriler yazılacaktır ve dosya kurtarma işlemi daha zor olacaktır Silinen dosyaları geri getirme aslında zor bir iş ve garantisi de yok. Bu nedenle silinen dosyaları geri getirme programı ‘na ihtiyaç duymamak için öncelikle verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Yazımızda özetlediğimiz en iyi 6 dosya kurtarma programı kullanabileceğiniz kurtarma programları arasından en iyileri…

Kurtarma Programı

Bilgisayar kullanan herkes mutlaka dosyalarının silinmesi talihsizliğini yaşamıştır. İşte bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz en iyi 6 dosya kurtarma programı başvurabileceğiniz en güvenilir ve garanti araçlardır. Siz ya da başkaları tarafından yanlışlıkla silinen dosyaları çeşitli veri kurtarma programı ile geri getirmeniz mümkün. Yazımızda anlatmış olduğumuz dosya kurtarma programları, düşük boyutlu olması, Türkçe dil desteği ve kullanışlı ara yüzü ile silinen dosyaları geri getirme programı arayışında olanlar için tam bir kurtarıcı görevi görüyor.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

PlayStation Mu Daha İyi, XBOX Mı Daha İyi?

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere PlayStation Mu Daha İyi, XBOX Mı Daha İyi? hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir