En Başarılı Ücretsiz Kamera İzleme CMS Yazılımı

Adana güvenlik kamerası, Adana kamera sistemleri, Adana güvenlik kamera sistemleri ve Adana güvenlik sistemleri sektöründe uzun yıllardır başarılı bir şekilde hizmet vermekte olan firmamız COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak sizlere; en iyi ücretsiz kamera izleme CMS yazılımı ile ilgili bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

COL Yazilim ve Guvenlik Sistemleri olarak; son zamanların en başarılı kamera izleme cihazı olarak karşımıza çıkan CMS yazılımını detaylı bir şekilde siz müşterilerimize aktarmak istiyoruz. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmuş olan CMS kamera izleme yazılımını vakit kaybetmeden indirin. Peki, birbirinden başarılı ve yeni özellikleri içerisinde barındıran, alanında pek çok ilke imza atan CMS yazılımı nedir? Özellikleri nelerdir? Kurulumu nasıl yapılmaktadır?

Hepsi birbirinden farklı olan markaların NVR, DVR ve kameraları tek bir platform üzerinden yönetebilme, gözleyebilme imkanını sizlere sunan ve ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz CMS yazılımını hemen indirin.

En iyi ücretsiz kamera izleme yazılımı olan CMS’in ne olduğundan kısaca bahsetmek gerekirse; “CMS” “merkezi izleme istasyonu” ya da bir başka adıyla “merkezi izleme yazılımının” kısaltmasıdır. CMS kamera izleme yazılımı, kişilerin bütün video izleme, gözleme aletlerini tek bir bilgisayar üzerinden yönetebilmelerine imkân sağlayan, daha merkezi bir çözüm sunmaktadır. Bu içeriğimizde sizlere; günümüzde, kişiye fazlasıyla sağlam ve bir o kadar da güvenilir fonksiyonlar sunmakta olan, çok büyük bir uyumluluğu bünyesinde barındıran, dünya genelinde ve ülkemizde popüler olmayı ve adını duyurmayı başarmış CMS yazılımından bahsetmek istiyoruz.

Ücretsiz Olarak Sunulan DVR CMS Yazılımı 64CH DVR / NVR / IPC

Bu yazılım tam olarak 64 kanal video yönetimini destekleyebilme kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte ticari VMS yazılımının tam tersine, herhangi bir lisans ücreti ödemeniz de beklenmemektedir.

H.264, H.265 / HEVC Video Sıkıştırma

Bu yepyeni CMS yazılımı, H.264 / AVI ve H.265 / HEVC kod çözebilme algoritmasının H.264 ve H.265 video akışını destekleme özelliğine sahiptir. H.264 DVR ya da H.265 NVR kullanmasanız dahi videoyu görüntüleyebilme ve hatta yönetebilme imkanına sahip oluyorsunuz. En Başarılı Ücretsiz Kamera İzleme CMS Yazılımı 

DVR / NVR / IPC Destek

VMS yazılımı ile kıyaslandığı zaman, bu CMS yazılımı yalnızca dijital değil; bununla birlikte analog video izleme cihazları ile uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. AHD / TVI / CVI DVR, H. 264 DVR, H.265 DVR, IP ve NVR kamera çeşitleri de buna dahil olarak daha pek çok özellik ile çalışabilmektedir. Ancak bunlardan en önemlisi yazılım aynı zamanda birbirinden farklı cihazlardan gelmekte olan video sinyallerini de herhangi bir sıkıntı yaşatmadan rahatlıkla kabul edebilmektedir.

HIKVISION – DAHUA – XM – ONVIF İle Uyum Sağlıyor

Bu CMS kamera izleme yazılımı; Dahua, Hikvision, XM başta olmak üzere daha pek çok, dünyanın başka üreticilerinden gelmekte olan bir ONVIF ile uyum sağlayan ürün tarzında çeşitli markalardaki cihazlar ile çalışabilmesi adına birçok protokol ile donatılmıştır.

Buna bir örnek vermek gerekirse; Hikvision iVMS4200 / 4500 yazılımı, üçüncü bir tarafın kamerasını desteklememektedir. Bu yüzden de pek çok müşteri, Hikvision ve Dahua kameralarını aynı bilgisayar üzerinden aynı zamanda yönetebilme imkanına sahip değildir. Şu an bu CMS yazılımını kullandığınız takdirde hem Hikvision, Dahua gibi daha başka farklı üreticilerin kameraları ya da DVR için video izleme sağlama olanağına sahip olabilirsiniz.

WINDOWS XP, 7, 8, 10 İşletim Sistemleri İle Uyum Sağlıyor

CMS kamera izleme yazılımı; Windows XP, Windows 7, 8, 10 (32 / 64bit) işletim sistemlerinin hepsi ile uyumlu bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazılımın kurulması ve çalışması için fazladan bir kütüphane ya da genişletme ihtiyacı da bulunmamaktadır ayrıca. Kurulum işlemi bittikten sonra, yazılımın kullanıcısı ara yüzü dilini seçebilmektesiniz. Bu arada yazılımın Türkçe dile sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

CMS Kamera İzleme Yazılımının Kurulması

Şimdi sırada CMS kamera izleme yazılımının kurulumunun nasıl olduğundan bahsetmek var. Kamera izleme yazılımını ilk olarak varsayılan “Süper” kullanıcı ismi ile giriş yapın. Herhangi bir şifre girmenize de gerek yok. Oturumunuzu açmanızın ardından, hesabınızda değişiklik yapabilir ve izin atama işlemi yapabilirsiniz. Bunun ardından da yazılım, kullanıcı arayüzü dilini seçebilmeniz için size izi verir; tercih edeceğiniz dili seçerek işleme devam edin. Son olarak da CMS kamera izleme yazılımına cihazları eklemeye başlayabilirsiniz. En Başarılı Ücretsiz Kamera İzleme CMS Yazılımı 

CMS’in sağ alt bölümünde ana menü kısmına bastığını zaman, sistem size alt menü öğelerini gösterecektir. “PTZ” seçeneğine tıkladığınız takdirde, PTZ kontrol düğmeleri ve ön ayar işlev tuşlarını önünüze getirecektir. “Renk” seçeneğine tıkladığınız zaman ise, video görüntüsünün parametresi ayarlarını görmenizi sağlayacaktır. Bu bölüm görüntünün parlaklık ayarını, kontrastını, doygunluğunu, beyaz dengesini değiştirebilmeniz içindir. “Sistem” bölümü de Aygıt Yöneticisini, Yerel Yapılandırmayı, Uzak Yapılandırmayı, Hesap bölümünü, Yerel Kayıt da dahil olacak şekilde sistem yapılandırma menüsünü sizlere sunacaktır. CMS Kamera izleme yazılımına farklı cihazları ekleyebilmek için, alt menü listesi içerisinden “Cihaz Yöneticisi” bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Sonraki adımda ise CMS yazılımı cihaz yöneticisi sekmesini açacaktır; gerekmekte olan alanı seçerek “cihaz ekle” butonuna tıkladığınız zaman “Düzenle” penceresi önünüze gelecektir. Bu bölümde yerel cihazların ayarlarını yapabilir ve sonrasında da bu ayarlamaları yazılıma ekleyebilirsiniz. DVR için; yerel ağda bağlı olarak bulunan DVR’lerin aramasını yapmak amacı ile “IP Arama” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. IP kamerası ya da NVR eklemeyi talep ediyorsanız, “IP Arama” bölümüne geçmeden önce ilk olarak “Onvif Search” kısmını işaretlemelisiniz. Otomatik bir şekilde aramaya ek olarak da cihazın IP adresini-alanını, bağlantı noktasının numarasını, son olarak da hesap bilgilerini bildiğiniz takdirde cihazları manuel bir şekilde ekleme imkanına sahipsiniz.

Adana güvenlik kamerası, Adana kamera sistemleri ve Adana güvenlik kamera sistemleri sektöründe hizmet veren bir firma olarak, umarız bu konu ile ilgili olan merakınızı ve bilmediğiniz noktaları gidermeyi başarmışızdır. Daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021 hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir