Dying Light Oyunu – Dying Light Oyun Fiyatı

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Dying Light Oyunu – Dying Light Oyun Fiyatı hakkında bilgiler vereceğiz.

Dying Light Oyunu – Dying Light Oyun Fiyatı

Dying Light, 2015 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundur. Hem görüntü kalitesi açısından hem de hikaye modu ile farkını ortaya koyuyor.

Zombi oyunları hangileridir denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi Dying Light’tir. Oyunla ilgili dikkatimizi çeken ilk şey ise mutlaka oyunun geçtiği şehirdir. Dying Light yapımcıları, herkesi şaşırtarak oyunun Harran’da geçeceğini duyurmuştu. Türk oyuncular olarak da bu durum karşısında heyecanlanmıştık. Ancak oyun içi videolar paylaşıldığında, oyunun Harran’da geçmediği aşikardı. Daha sonra oyun yapımcıları tarafından yapılan açıklamalarda İstanbul’dan esinlenerek bir mekan yapılmıştı. Oyun yapımcıları mekan olarak İstanbul’dan esinlenmiş ve adına da Harran ismini vermişlerdi.

Dying Light Oyunu - Dying Light Oyun Fiyatı

Oyunun Hikayesi

Herhangi bir oyunu satın almadan önce şüphesiz herkes oyunun hikayesini merak etmektedir. Dying Light oyununu satın almadan önce de Dying Light hikayesi nasıl demek gerekmektedir. Uçaktan bir şehre atlayarak oyuna başlıyorsunuz. Sizi kurtarmaya gelen insanlar sayesinde hayatta kalsanız da zombi virüsü olmaktan korunamayacaksınız. Şehir merkezine girmekle de birlikte oyun tamamıyla başlamaktadır.

Harran ismi verilen şehirde virüs nedeniyle şehrim etrafı duvarlarla karantinaya alınmış halde. Alınan bu karantina bölgesinde ölen birçok insan olduğu gibi hayatta kalan da birçok insan bulunmaktadır. Klasikleşen zombi konsepti ile hayatta kalan bu insanlar da birleşerek, kendilerini koruma altına almışlardır. Ancak burada klasik olmaktan ayrılan yanı ise virüsün sadece Harran’da görülmesidir. Zaman zaman ise uçak yardımı ile karantina bölgesinde bulunan insanlara yardımlar götürülmektedir. Uçaklardan yardım olarak gönderilen “antizen” panzehri ise insanları virüsten korumaktadır. Oyunun hikayesini, klasikleşen zombi oyunlardan farklı kılan bir özellik de budur.

Oyunun Fiyatı

Oyunun hikayesi sorulduktan sonra oyunun fiyatı da sorulmaktadır. Dying Light fiyatı ise  Ps4’de oynayabileceğiniz şekilde, internet sitelerinden 133,00 TL’ye bulabilirsiniz. Fiyat performans açısından baktığımız zaman oyun, görselleri ile kesinlikle bu fiyatı hak etmektedir. Dying Light oyununun grafiklerinin çok iyi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Oyunun grafikleri mükemmel bir şekilde hazırlanmış. Oyun içindeki kaplamalar ve çizimler oyunu çok daha iyi hale getirmiştir. Şehir canlı ayrıntılarla oluşturulmuş, ışık efektleri mükemmel bir şekilde hazırlanmış ve tüm bunlara animasyonlar da eklenince mükemmel bir grafik oyunda bizi bekliyor.

Oyunun grafiklerini destekleyen bir diğer durum ise animasyonlardı. Animasyon ekibinin de profesyonel bir şekilde çalıştığını söylemek gerekiyor. Dying Light oyununu oynar iken en çok dikkat çeken şeyler, grafikler ve animasyonlardır.

Genel Olarak

Genel olarak söylemek gerekirse Dying Light oyunu klasik bir zombi oyunun dışına çıkmayı başarmıştır. Olayın geçtiği şehrin ise İstanbul’dan esinlenilerek yapılması ve isminin Harran olması hepimizi heyecanlandırmıştır. Tüm bunlara ek olarak grafiklerin ve animasyonların mükemmel olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dying Light oyunu nasıl oynanır diye merak ediyorsanız bilgisayarda ve PS cihazlarınızda oyunu oynayabilirsiniz.

 

Ayrıca Kontrol Et

Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 Warfame …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir