Dome Kamera Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler ! Adana Güvenlik Kamerası

Adana Güvenlik Kamerası Merkezi olarak bu yazımda sizlere Dome Kamera Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler vereceğim.

Güvenlik kamerası teknolojinin hayata kattığı ürünlerden birisidir. Yaşam alanlarının ve çalışma ortamlarının gözetlenmesini ve güvenliğin sağlanmasını güvenlik kameralarıyla sağlamak daha iyi sonuçlar almaya yardımcı olmaktadır. Herhangi bir olumsuzluk halinde görüntülerin delil olarak kullanılabilme şansı olmaktadır.

Farklı kamera sistemleri çeşitli markalar tarafından geliştirilmekte ve dome ve bullet kameralar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dome güvenlik kameraları daha estetik bir gürünüm sunmakta, bu yüzden de en popüler kamera formlarından birisi olmaktadır. Dome kameraların pek çoğunda kızılötesi gece görüşü özelliği bulunmakta ve saldırılara karşı daha dayanıklı olmaktadırlar. Özellikle iç mekanlarda dekoratif yönüyle birlikte daha fazla tercih edilmektedirler.

Dome güvenlik kamerası uygulamaya ve gerekli görüş alanına göre tavana monte edilebildiği gibi duvara da monte edilebilir. Kamera ünitesi, kameranın konumunu gizlemek için renklendirilebilen şeffaf bir fanus içine monte edilerek uygulanır. Çok çeşitli formlarda olabilir. Analog dome kameralar, IP dome kameralar, sabit veya mobil dome kameralar tercih edilebilir.

Dome Kameraların Püf Noktaları 

 

Güvenlik kamerası sistemleri arasında dome formlar tercih edilecekse şu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır:

  • Dayanıklılık: Dome güvenlik kameraları son derece dayanıklıdır. Bu yüzden parklarda, piknik alanlarında, otoparklarda ve diğer dış mekanlarda da kullanılabilmesini sağlar. Kamerayı koruma altına alan şeffaf fanus çekiç gibi fiziksel darbelere dahi dayanıklıdır. Aldığınız ürünün bu kalitede olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Görüntü kalitesi: Kaliteli bir dome kamera gece ve gündüz kullanımına uygun olmalı, gün ışıında ve düşük ışık koşullarında görüntüler yakalayabilmelidir. Düşük ışıkta kameralarda otomatik kazanç öne çıktığı için bu, daha net görüntüler elde etmeye yardımcı olur.
  • 360 derece kapsama: Dome kameraların en büyük avantajı 360 derece dönüş sağlayan değişkenliklere sahip olmasıdır. Bunun için varifocal bir lens kullanılır. Bu sayede kamerayı bir odanın odak noktasına yerleştirdiğinizde ek bir kameraya gerek kalmadan bütün alanı gözleyebilir, kayıt alabilirsiniz. Fakat tercihinize sunulan her dome kamera 360 derece dönüşe sahip olmayabilir. Tercihinizde buna dikkat etmelisiniz.
  • Kurulum kolaylığı: Dome kamera modelleri tavanlara ve duvarlara monte edilebilir. Asma tavan görüntülerin daha iyi tanınması için yüksek çatılara sahip mekanlarda, lobilerde, resepsiyonlarda kullanılabilir. Kurulumları oldukça basittir ve hızlı şekilde kurulup hizmet alınmaya başlanabilir.

Adana Güvenlik Kamerası İhtiyacında Profesyonel

 

Dome kamera hakkındaki detayları öğrendikten sonra fikriniz hala bu formdan yana ise rahatlıkla Col Yazılım ve Güvenlik Sistemleri firmamızı tercih edebilirsiniz. Adana güvenlik kamerası alanında uzun yıllardır profesyonel çözümler geliştiriyor, evler, işyerleri ve diğer bütün mekanlar için en ideal kameraları kullanıma sunuyoruz. Ücretsiz keşif hizmetimiz ile mekanlarınıza uygun kamerayı seçmenizde kolaylık sunuyoruz. Dünyanın en seçkin kamera üreticisi markalarının en yeni ürünlerini stoklarımızda bulunduruyor, yeni nesil teknolojiye sahip güvenlik kameraları ile işlerinizi kolaylaştırıyoruz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makalelerimiz;

 

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir