Counter Strike Global Offensive Nasıl

Counter Strike Global Offensive Nasıl Oynanır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Counter Strike Global Offensive Nasıl Oynanır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Counter Strike Global Offensive

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz, dünya çapında birçok kişinin beğenip oynadığı bir oyundur.

counter strike global offensive, çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunlarıdır. Oyun, terörist ve anti terörist isimli takımların birbirlerini yok etmeleri, kendilerine verilen görevleri tamamlamaları gerekmektedir. Teröristler, oyunda bombayı yerleştirme, rehineleri alma gibi görevleri vardır. Anti teröristler ise oyun da kurulan bu bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırlar ve rehineleri kurtarmaya çalışırlar.

Counter Strike Global Offensive Nasıl Oynanır?

Oyunda gruplar vardır. Oyuna ilk başladığınız da yetenek gruplarını belirlemek için on tane maç yapmanız gerekecektir. Bu on maç bittikten sonra yeteneğinize göre bir gruba yerleşirsiniz. Bundan sonra o gruba diğer katılanlarla oyunu oynamaya devam edersiniz.  counter strike global offensive nasıl oynanır derseniz bu kadar basittir. Oyun için videoları da mevcuttur. İzleyip oyuna daha çabuk alışabilirsiniz. Sadece ilk başladığınız da alışana kadar çabuk ölürsünüz ama daha sonraları alıştığınız da başka arkadaşlarınıza önermeye başlarsınız.

Oyunun Modları

Counter Strike Global Offensive’in ana oyun modları şunlardır:

  1. Klasik ve rekabetçi: Bomba imha ve rehine kurtarmalardan oluşur. Teröristlerin ellerinden rehineler kurtarılmaya çalışılır ve bunlar için para verilir. Teröristler de rehineleri kurtarmaya gelenlere mücadele ederler. Oyun sonunda rehineler kurtarılmazsa veya rehineler zarar görürse para cezası kesilir.
  2. Rekabetçi: Beşer kişiden oluşan iki grup vardır. Kendi rütbelerine yakın seviyelerdeki rütbeli kişilerle oynanır. İki takımdan biri ya otuz raunt kazanacak ya da ilk on altıncı raunta ulaşan takım oyunu kazanır. Bu mod en çok seviye veren moddur. Oyuna girdiğin andan itibaren oyun bitmeden çıkamazsın. Çıkarsan eğer rekabetçi bekleme süresi adı altında ceza yersin bu süre bitene kadar bu oyunda oynayamazsın.
  3. Klasik: Rekabetçi maçın hafifletilmiş halidir. Bu oyundan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. On kişiye kadar ulaşan iki takımla oynanır. Sekiz raunt kazanan takım oyunu kazanır. Bu oyundaki para ödülü rekabetçi oyuna göre daha fazladır.
  4. Bomba imha senaryosu: Teröristler bombayı birinin üzerine kurar. Anti teröristler ise bu bombayı imha etmeye çalışırlar. Eğer bombayı imha ederlerse geri de kaç terörist kaldığı önemli değildir.
  5. Rehine kurtarma senaryosu: Anti teröristler, rehineleri kurtarma alanına getirmek için teröristler de rehinenin kaçırılmasını engellemeye çalışırlar. Eğer rehine ölürse ağır bir para cezası alırlar. Daha sonra ki güncelleme de rehineyi kurtarma noktasına ulaştırmaları oyunu kazanmaları için yeterli olacaktır.
  6. Silah yarışı: Ölüm maçı tarzında bir oyundur. Düşman oyuncuyu öldürdüğünüz takdirde yeni bir silahla ödüllendirilirsiniz. Her bir yeni silah sonrası ödülleriniz değişir en son altın bıçakla rakibinizi öldürürseniz oyunu kazanırsınız.
  7. Yoldaş: İki kişilik takımlardan oluşur. Rekabetçi versiyonun küçültülmüş hali gibidir. Rekabetçi oyun kuralları burada da geçerlidir. Dokuz raunt kazanan oyunu da kazanır. En çok kazanacağınız para miktarı sekiz bin dolardır. Rekabetçi oyuna göre daha küçük olanda oynanır.

Counter Strike Global Offensive Ne Zaman Çıktı Fiyatı Nedir?

Oyun ağustos 2012 de piyasaya sürülmüştür. Counter Strike Global Offensive fiyatı ise 24 TL civarındadır. Daha sonraları ücretsiz oynama imkânı sunulmuştur. Oyunu steam hesabından giriş yaptıktan sonra 16 GB’lik kurumuyla oynayabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

PUBG Bedava UC Kodları

PUBG bedava UC kodları oyuncuların sıkça araştırdığı ve oyun oynarken silah kaplaması, giysi gibi benzersiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir